میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 ژانویه 2020 ساعت 6:21 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما بدون دیدگاه 218 بازدید

پیام معنادار تشییع تاریخی سردار ملی ایران

پیام معنادار تشییع تاریخی سردار ملی ایران

اکبر طویل/ بیرم: جمعيت ميليوني مشايعت كننده پيكر مطهر سردار دلها حامل پيامي ست براي مسئولين.

خيل عظيم جمعيت عراقي و ايراني براي اداي احترام به سردار كرار به خيابانها آمدند. فوج جمعيت بهت رسانه هاي خارجي را برانگيخت.

قطعا اين جمعيت بي نظير براي فرديست كه خود نيز بي نظير بود. ايشان فارغ از حزب و جناح و گروه، برای دفاع از شرافت انسانیت و مردانگی و دفاع از موطن خويش مرزها را درنورديد و فرسنگ ها دورتر از خانواده خويش از زندگی شخصی اش گذشت تا ما طعم امنیت را به درستی دريابيم.

اين سوگواري عمومی که خارج از جناح و سوی سیاسی شکل گرفته، چطور جامعه متکثر ایرانی آن هم در شرایطی که به باور بسیاری از جامعه شناسان در وضعیتی نامناسب از جهت سرمایه اجتماعی قرار دارد،  را پیرامون شهادت حاج قاسم سلیمانی گرد هم آورد؟

حضور ميليوني اين جمعيت حامل پياميست براي مسئولين عزيز كشورم. اين جمعيت اخلاص و پاكی سردار را فرياد مي زد، اين جمعيت براي سرداری آمدند كه در عين والامقامي خود را سرباز مي دانست، همانطور كه خطاب به همسرش نوشته است كه بر سنگ مزارم عناوين را ننويسيد، فقط عنوان سرباز را برگزينيد.

خيل عظيم جمعيت براي سرداری آمدند كه بي منت خدمت مي كرد، وظيفه اش هرچه بود،تمام و كمال و بلكه فراتر انجام مي داد، بگونه اي زيست كه مخالف و موافق عاشق مرامش شدند، هموطنانش را فارغ از هر رنگ و عقيده اي دوست داشت، دختر كم حجاب را دختر خود مي دانست، جوانان وطن را فرزندان خود خطاب مي كرد. هرگز كسي را از خود نرنجانيد، هميشه به دنبال جذب حداكثري بود، همه را در قاب  ايران اسلامي مي ديد، بصيرت واقعي را در منش و رفتارش به عينه رؤيت نموديم، نه به قلم  و زبانش.

اگر كسي را خارج از دايره انقلاب معرفي مي كردند، مي گفت ايراد از خود ماست كه نتوانسته ايم او را جذب نماييم و بدنبال علتی بود كه باعث دفع  افراد شده  است. جامعه ما به شدت نيازمند اين نوع نگاه هست و چقدر جای خالي آن محسوس است.

گستردگى عزاداری حاج قاسم نمایانگر محبوبیت بیش از حد وی بود. سادگي و ساده زيستى او جمعيت  ميليونى را به مشايعت كشانيد. تمامى رسانه هاى سخن پراكنى تراز اول دنيا، اين مراسم بی نظير را پوشش خبرى دادند، و از او بعنوان مردى ياد مي كنند كه امنيت ايران را در مقابل تهديدات خارجی همچون داعش و در مقابله با اسرائيل و آمريكا محافظت مي كرد.

سلبريتيهاى آمريكايي نيز او را خوب مي شناختند، در توئيت هايشان، حساب خود را از دولت آمريكا جدا نمودند و ترور سردار را ديوانگى محض دانستند.

حتي دشمنان قسم خورده اسلام و ايران كه او را دشمن مي ناميدند، از او بعنوان دشمن جسور، شجاع و قابل احترام ياد کردند.

شهادتش اتحاد مردم ايران را بيشتر كرد، اندك شكافى كه ميان عده اى از مردم عراق و ايران بوجود آمده بود را ترميم نمود، خيرات و بركات او و مثمر ثمر بودنش حتى در شهادتش مي توان بخوبى احساس كرد.

اكنون كه فضاى جامعه به بركت شهادت سردار اتحاد و معنويت خاصى را تجربه نموده، عده اي بدنبال تسويه حساب سياسي و عقده گشايى شخصى هستند. فضای مجازى را جولانگاه قدرت نمايي و بعضا مظلوم نمايى جهت تحريك احساسات عامه مردم  نموده اند، در اين ميان می‌توان به برخی اظهارات و سخنرانی‌های تند بعضيها نیز اشاره کرد که با نزدیک شدن به موعد انتخابات با هدف بهره‌برداری انتخاباتی و سياسى، جناحى با هیجان خاصی ایراد مي كنند كه باعث ايجاد شكاف ميان  اين اتحاد بوجود آمده از بركت خون سپهبد شهيد  مي شوند.

كاش بصيرتى كه مدعى آن هستيم را در اين برهه حساس بوجود آمده بكار مى بستيم. افسوس كه از بصيرت فقط اسم آن را در فضاى مجازى بكار مي بنديم. اميد است كه مسئولين بصير كشور عزيزمان، منش، رفتار و كردار ساده حاج قاسم را سرلوحه قرار دهند، نگاهشان به جامعه بخصوص جوانان، نگاه بصير حاج قاسم باشد. جوان جوياى نامست و ديده شدن، ميدان را بجوانان بسپاريد، قطعا مزد اعتمادتان را به خوبى دريافت خواهيد نمود.

مسئول عزيز؛ مردم با هر فكر و انديشه، با هر تيپ و قيافه، اعم از مخالف و موافق همه آمدند و سنگ تمام گذاشتند، هرچند كه اخلاص و نجابت و پاكي خون شهيد آنها را به اين مشايعت كشانيد، بدانيد كه چنين تشييع جنازه اى با معادلات دنيوى قابل محاسبه نيست، اما  اين حضور مشروعيت شمارا به دنيا مخابره نمود، اميدوارم قدر اين حضور عظمى را بدانيد و درصدد حل مشكلات اين مردم نجيب برآييد، همگان مستحضريم كه مشكلات اجتماعى و اقتصادى فراواني حاكم بر جامعه هست، واقعيت جامعه اين است و بايد پذيرفت تا بتوان مشكل گشايى نمود.

از این نویسنده بخوانید:

فقدان احزاب واقعی، دلیل سردرگمی مردم در انتخابات است


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان