میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷ ب.ظ سرویس:شهر و شهروند, مطلب شما 28 دیدگاه 898 بازدید

چالش سرگرمی و شادی جوانان لارستان(۱)/ دوچرخه سواری دختران، ورزشی سالم یا ترویج منکر؟!

چالش سرگرمی و شادی جوانان لارستان(۱)/ دوچرخه سواری دختران، ورزشی سالم یا ترویج منکر؟!

آفتاب لارستان: تابستان که می شود موضوع فراغت جوانان و نوجوانان و سرگرمی های محدود و غالبا ناسالم آنها دغدغه خانواده ها و مسئولان است. این موضوع یعنی کمبود امکانات تفریحی، ورزشی، دوره های آموزشی و… برای دختران لارستان حاد و خاص تر نیز می شود. ازسویی همگی از آسیب های روحی خانه نشینی و استفاده از فضای مجازی و ماهواره و… آگاهند و از سوی دیگر امکانات تفریحی و ورزشی خاص بانوان نیز در شهرهای لارستان بسیار محدود است.

مدتی است که بعضی بانوان در شهر لار در فراغت تابستانه خود سراغ دوچرخه سواری رفته اند که هم ورزش است و هم مفرح اما باتوجه به محدودیت های زیرساختی و مکان های اختصاصی در برخی مسیرهای عمومی و غالبا در شب ها که گرمای هوا تعدیل می شود انجام می پذیرد.

این موضوع در گروه های مجازی بحث برانگیز شده و حتی کار به خطبه های نمازجمعه لار رسید. از سوی دیگر برخی روحانیون دیگر لارستان از جمله حجه الاسلام والمسلمین موسوی مدیر حوزه علمیه لار از این اقدام بانوان با توجه به محدودیت های موجود دفاع کرد که بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی حتی کشوری داشت و غالبا مورد تحسین کاربران قرار گرفت.

فارغ از این نمونه و مصداق، موضوع شادی و تفریح جوانان خصوصا جوانان لارستانی همیشه چالش و مشکلی جدی است و هنوز که هنوز است بین رفتار مردم و عرف جامعه با قرائت رسمی و نگاه مسئولان تفاوت هایی دیده می شود.

آفتاب لارستان سعی می کند طی چندین مطلب به این موضوع یعنی چالش شادی و سرگرمی جوانان لارستان بپردازد و موضوع را از زوایای مختلف بررسی کند. برای شروع متنی را که بدون امضا برای این سایت ارسال شده و نویسنده آن نسبت به دوچرخه سواری بانوان در لار موضعگیری تندی کرده است را می آوریم. لازم به ذکر است که این مطلب موید دیدگاه سایت آفتاب لارستان نیست و صرفا بر اساس تقویت تضارب آرا (با کمی تلخیص و ویرایش) منتشر می شود.

این سایت همچون همیشه آمادگی انتشار مطالب دیگر در نقد یا تایید این نوشته را نیز دارد.

***

چندی است فضای شهرمان شاهد یک حرکت منکراتی بنام دوچرخه سواری مختلط بانوان و آقایان می باشد که حرف و حدیث هایی را بدنبال داشته است. ابتدا امام جمعه محترم شهر لار در یک خطبه به این منکر اشاره کردند و این حرکت را غیر مجاز اعلام نمودند. البته دوچرخه سواران و تمامی مسئولان ذیربط و خود امام جمعه احتمالا دیگر به این مسئله توجهی نکردند و یا در تمامی این مدت منفعلانه به دنبال راه حلی برای این موضوع برآمده بودند که باز برای دومین بار امام جمعه محترم در نماز جمعه به این مسئله اشاره کردند و گفتند که ما در جلسات متعددی با مسئولان در این باره به بحث و گفتگو پرداختیم و نهایتا قرار شد که به دور از برخورد سلبی، فضایی را برای دوچرخه سواری بانوان با کمک شورای شهر و شهرداری و مسئولین در پارک جنگلی احداث کنیم.

از صحبت های امام جمعه این گونه برداشت می گردد که تا هنگام احداث فضای مورد نظر انجام این منکر در سطح شهر مجاز است. از طرفی با وجود اعلام مسئولین مبنی بر مشخص شدن مسیری مشخص خارج از شهر برای این کار متاسفانه تا به امروز مشاهده می شود که این جمعیت دوچرخه سوار همچنان در شهر جولان می دهند و هیچ کسی اقدامی نمی کند.

در این باره سوالات زیادی هم به لحاظ شرعی و هم قانونی وجود دارد که هیچ کس پاسخگوی آن نیست.

۱)آیا دوچرخه سواری بانوان آن هم مختلط با آقایان در انظار عمومی جامعه جایز است یا خیر؟! این را امام جمعه محترم و حوزه علمیه باید جواب قاطعانه و شفاف پاسخ دهند.(البته گویا رئیس محترم حوزه علمیه تلویحا مجوز دوچرخه سواری بانوان را صادر فرموده اند!)

۲)آیا دوچرخه سواری بانوان به عنوان یک ورزش است و یا تفریح و یا هنجار شکنی سازمانی؟ اگر به عنوان یک گروه یا تیم ورزشی هستند آیا هیئت دوچرخه سواری و تربیت بدنی لارستان این ها را تایید می کند و اگر تایید می کند باید مکان مشخص در شأن بانوان و متناسب فرهنگ جامعه اسلامی و عرف حاکم در شهرلار اقدام نماید. آیا این گروه ورزشی اجازه دارد ورزش را به یک هنجارشکنی ضد ارزشی جامعه اسلامی تبدیل کند و حالا که تبدیل شده آیا در این شهر کسی مسئول مقابله نرم ارشادی و اگر لازم باشد مقابله سخت هست یا نیست؟

۳)آیا امام جمعه محترم اذعان دارند که این یک منکر است یا خیر؟ اگر این یک منکر دینی و اجتماعی است چرا بر علیه این منکر حتی خطبه خوانی بازدارنده هم نمی کنند، راستی ما مردم که داعیه مسلمانی داشته و امر به معروف و نهی از منکر را باید وظیفه دینی خود و به عنوان  دو واجب مهم اجرا نماییم چرا به صورت منفعلانه از کنار این موضوع رد شده ایم و در انجام این دو واجب منفعل می باشیم و روز به روز شاهد افزایش ناهنجاریهای زیادی در موضوعات مختلف می باشیم؟

شاید بگویند که این کار بر عهده نیروی انتظامی است، بله نیروی انتظامی همچنان که در برابر خلاف های رانندگی آنچنان با قدرت و با دقت و با سرعت، بعضا […] اعمال قانون می کند، یکی از وظایفش هم به عنوان ضابط قضایی برخورد با منکرات است.

راستی این هیئتهای مذهبی که روز و شب به سر و سینه می زنند […] و مسابقه جمعیت جمع کنی برای زیر منابرشان راه انداخته اند چه سعی و تلاشی در جهت مبارزه نرم و ارشادی با منکرات دارند؟

۴)طلاب و روسای حوزه های علمیه چه اقدامی در رفع این منکرات انجام داده و در آینده چه نقشی ایفا خواهند نمود. (البته همانگونه که در بالا اشاره شد بنا به گفته دوچرخه سواران و متن منتشر شده در فضای مجازی ریاست حوزه علمیه مجوز دوچرخه سواری بانوان را صادر نموده اند و بر این اساس در حال حاضر هر روز فعال تر از روز گذشته بر تعداد این افراد در سطح شهر اضافه می گردد)[…]

۵)نقش و جایگاه نیروهای بسیجی و انقلابی، رزمندگان و جانبازان و کسانی که درد سالهای جنگ را بر دوش خود کشیده اند، کسانی که وارث شهیدانی هستند که در وصیت نامه شان بر عفاف و حجاب و… تاکیدات چند باره داشته اند کجاست؟ چرا سکوت اختیار کرده اند آیا رسالت انقلابی آنها صرفا برگزاری یادواره است؟

حالا بر می گردیم به سوال اول آیا این امر از نظر اسلام چه حکمی دارد، اصلا منکر است یا ما داریم آب در هاون می کوبیم؟

اگر کسی اقدام نمی کند شاید نمی داند اصلا این دوچرخه سواری بانوان در انظار عمومی منکر است یا نیست. هیچ مرجع دینی که مسئولیت این کار را هم دارند حرفی نمی زند. نمایندگان ولی فقیه در ارگانها […] و به یک خواندن نماز در محل کارشان بسنده می کنند. حوزه علمیه سکوت کرده (راستی نه از حق نگذریم مجوز دوچرخه سواری صادر فرموده اند)، امام جمعه رفع این مشکل را به آینده های بسیار دور حواله داده اند تا آیا روزی برای این خیابان از پول بیت المال پارکی مخصوص احداث شود و… و به تبع آن مردم هم بی خیال.

حال اگر حرف علمای دین این باشد که با توجه به شرایط امروزی، فعلا اشکال ندارد، نباید با منکرات برخورد قهری کرد، باید کار فرهنگی کرد و از این بهانه هایی که حداقل بعد از سال ۷۰ در بین مسئولان رایج شده است و تمام بودجه فرهنگی مملکت را درو می کند و هر روز وضع فرهنگی با محور سبک زندگی اجتماعی مردم از سبک زندگی اسلامی فاصله می گیرد، آیا نباید گفت که این جمهوری یک جمهوری اسلامی سکولار، لیبرال است؟!

نباید گفت که سروش در جزوه صراط های مستقیمش درست می گوید که همه صراطها می تواند مستقیم باشد، هیچ امر قطعی وجود ندارد و همه چیز نسبی است حتی احکام اسلام که قبلا با حضور غیر لزوم زن در اجتماع که در شان بانویی او نیست مخالف است ولی امروز با دوچرخه سواری زنان در انظار عمومی آن هم با پوششی نامناسب و تحریک کننده، بنا به شرایط امروزی موافق است یا حداقل ساکت است.

اگر این باشد و جواب بزرگان دین و توجیه آنان این باشد که بنا به شرایط باید در برابر محرمات و منکرات انعطاف منفعلانه که در برداشت عمومی جامعه از آن یک تایید می باشد، آیا نباید هر روز شاهد گسترش دهن کجی به ارزشهای دینی و انقلابی باشیم؟

امروزه خیلی از حرکت های هنجار شکنانه اما آرام، یک برنامه سازمان یافته است که از سوی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی طراحی و تبلیغ می شود و یک عده آدم ناآگاه ویک عنصر بعضا مغرض هدفمندانه آنرا اجرا نموده و بعد بصورت یک فرهنگ در جامعه ماندگار می شود.

مثل برنامه سازمان یافته زنان خیابانی که برای یک مدت وارد شهر قم می کردند و بعدها مشخص شد که اینها برای مقابله با احکام اسلامی و ترویج فساد اجتماعی و اخلاقی به قم رفت و آمد می کردند و از جایی برای این کار مزد می گرفته اند.

آیا نهادهای اطلاعاتی و امنیتی از این زاویه به این قضیه پرداخته اند؟ خلاصه باید مسئولین ذیربط دینی، سیاسی و امنیتی و انتظامی شهرستان با این قضایا و قضایای مشابه دیگر مسئولانه تر و قدرتمندانه تر برخورد کنند و الا در این حرکت احکام زدایی و در ادامه دین زدایی که بوسیله همین منکرات از نظر ما کوچک و کم اهمیت از دین مردم جز پوسته ای ظاهری که الان حتی ظاهر آن هم آنچنان رعایت نمی شود نمی ماند هر چند که خداوند قادر متعال فرموده اند که خودش حافظ دین خودش است ولی به همه ما دستور داده تا امر به معروف و نهی ازمنکر کنیم و آن را در ردیف جهاد در راه خدا و سخت تر از آن قرار داده است و به تمام جوانان مومنی که امروز آرزوی شرکت در جهاد با داعش و اسرائیل و آمریکا را دارند می گویم که بیایید با داعش فرهنگی، اقتصادی، عقیدتی و سیاسی که بطور آرام و نامحسوس در کشور خودمان وجود دارد یک مبارزه عقیدتی، فرهنگی در دفاع از مرزهای دین اسلام با فرمان آتش به اختیار ولی امر با رعایت قانون را شروع کنید و اسلام و انقلاب اسلامی را از دست نا اهلان و محرمان نجات دهید.

*عکس های این مطلب «تزئینی» است


28 نظر

 1. سکینه گفت:

  2

  0

  زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند / چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند …نویسنده محترم احسنت به قلم و دل نگرانی شما در رعایت امر به معروف و نهی از منکر ،،یک سوال برایم باقی است چرا درباره اختلاس و رانت و بخور بخور از همین شهر به بالا سکوت کرده آید ؟؟ چرا درباره اعتیاد و وطلاق و بیکاری و دزدی و افزایش خودکشی و تن فروشی …در همین شهر خود را به خواب زده اید و چشمان خود را بسته اید؟…
  می خواهید تا این شور و انرژی را مثل بقیه همسالانش به سمت مواد مخدر و مسکرات و …در باغ ها پشت درهای بسته هدایت کنید …بسم الله

  • ناشناس گفت:

   3

   0

   جناب نويسنده معلوم هس كه خيلي دلتون پر هس از اين حجم شادي و سرزندگي مردم- به جاي پناه بردن زنان جامعه به پستوها و دور شدن از زندگي سالم اجتماعي، بهتر هست أمثال شما به پستوهاي خانه ها برن و اينقدر عبادت كنن كه يادشون بره كه ازدواج كنن و بچه هاي ناسالم و متعصب و خشك مذهبي مثل شما رو به دنيا بيارن.. شهدا كه رفتن براي دفاع از خاك و ناموس ايران بود نه براي حبس زنان در پشت درها.. اينجا أفغانستان نيست- لارستان هس.. خطه اي از خاك پاك ايران .. سرزمين زنان و مردان رشيد و آزاده

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   درسته که اعتیاد و طلاق و بیکاری و خودکشی و تن فروشی افزایش پیدا کرده. ولی فکر نمیکنی این ها جنبه خصوصی داره و دوچرخه سواری عمومی؟
   همین تن فروشی که شما میگید قوانینش رو مطالعه کردید؟ قطعا میدونید که اثبات زنا به چهار مرد عادل نیاز داره و اگر اثبات نشه خود فرد باید شلاق بخوره؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   یعنی تو دوچرخه سواری رو با تن فروشی مقایسه می کنی ؟ تعجبی نداره که به تازگی یکی از شما ها با زن حامله به خاطر همراه داشتن سگ اون طوری رفتار کرده برید خجالت بکشید حیا کنید دست از سر این ملت بردارید

 2. لاری گفت:

  3

  0

  آقا یا خانم نویسنده که احتمال زباد باید مرد باشبد چون از سبک و سیاق کلامتان پیداست که احتمالا جنس مذکر هستید. فقط یک سؤال دارم اگر لطف کنید به آن جواب دهید ممنون میشوم.
  و اما سوال: شما که این همه صغری کبری چیدین تا دوچرخه سواری بانوان را خلاف شرع و قانون اسلام تلقی کنید, آیا در زمان پیامبر و امامان, زنان بر اسب و شتر و… سوار نمی شدند؟ چرا پیامبر یا امامان هرگز زنان را از این کار منع نکردند و اتفافا سوارکاری و تیراندازی را تأکید مؤکد دشتند که به فرزندان بیاموزید و دختر و پسر هم مطرح نبود در این کار.
  ممنونم پاسخ بدهید.

 3. ناشناس گفت:

  3

  0

  هر وقت در مقابل خواسته های مردم کم میارید مسله رو امنیتی میکنید ، ترسوها

 4. رضا گفت:

  3

  0

  خیلی خیلی ضایع بود که این مطلب رو یک مذهبی ننوشته!!
  و هدف نویسنده هم صرفا هیجان زده کردن هیئتی ها و مذهبی هاست.

  از ایجاد شکاف اجتماعی بین مردم چی نصیبت میشه؟

  • ناشناس گفت:

   2

   0

   منم همین نظر دارم
   هدف نویسنده ایجاد اختلاف بین رکن های مختلف مذهبی شهرستان هستش که خیلی ظریف اشاره شده

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  علت اینکه امثال شما رفتارهای فردی و اجتماعی مردم را درک نمی کنید ناتوانی شما از تشخیص و علت یابی درست همه ی مسائل است از مسائل بسیار کوچک و پیش پا افتاده گرفته تا مسائل بسیار بزرگ و کلان شما اصلا توان تشخیص و علت یابی ندارید وبرای همین هم تنها کاری که بلد هستید دست زدن به فشار برمردم و جلوگیری و قوه ی قهریه است حالا من تعجبم که شما چطور خودتان را همه چیز فهم و دارای درک فوق بشری می دانید

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  دقیقا مشخصه که نویسنده این متن مذهبی نیست. هدفشم جری کردن دوچرخه سواران دختر و به خیال خام خودش دوباره رونق دادن به دوچرخه سواری بانوان هست. در صورتی که شاهد هستیم خدا رو شکر دخترای مومن ما حرف مرجع دینی خودشون رو پذیرفتن و دوچرخه سواری تو ملا عام رو کنار گذاشتن. چون از اولش هم اطلاعی از حکم مرجعشون نداشتن.جناب نویسنده شما هم زحمت بکش از اختلاس و مفاسد اقتصادی و اقازاده ها و طلاق و اینا بنویس. ما بلدیم چطور امر به معروف کنیم.ما همه خواهران دینی منتظر امام زمان هستیم و خیرخواهی رو در حق هم می پذیریم. همونطور که واقعا هم این اتفاق افتاد.

 7. همشهری گفت:

  2

  0

  اینجور نوشتی دوچرخه سواری بانوان با پوشش تحریک کننده هست احتمالا خود شما هم بارها و بارها با دیدن این صحنه تحریک شدین که این گونه می نویسید. حرف شما دقیقا مثل این هست که بگوییم: خورشید نتابه که بستنی من آب نشه

 8. ناشناس گفت:

  0

  1

  سلام خدمت مسئولین محترم به خصوص اداره تربیت بدنی لارستان. با توجه به نیاز تفریح بانوان در این شهر و نظر به عدم پیست و میدان ورزشی برای این ورزش و تفریح نیازمند برنامه برنامه و دقت بیشتری است تا پاسخگوی حضور بانوان باشد. بنده به عنوان یک شهروند منکر حضور بانوان با دوچرخه در خیابان ونیستم ولی اگر در مکانی باشد که تماما بانوان حضور داشته باشند بهتر بوده و در شهر و دید عموم مردم جلوه بهتری خواهد داشت چرا که در شرایط فعلی بدون میدان ورزشی حضور بانوان با دوچرخه جلوه مناسبی ندارد.

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  با عرض سلام دوچرخه سواری در ملا عام با اسب سواری فرق می کنه دوچرخه سواری رکاب می زنن وازنظرمراجع حرام است و باعث می شودارامش روحی وروانی مردان بهم بریزدبااین مشکلات مالی که ازدواج جوانان سخت شده است ایاخداروخوش میاد مردانی که ایمان قوی ندارن بهم بریزن و فساداخلاقی درشهرماکه مذهبی هست بالا بره.ما با ورزش سالم مخالف نیستیم چرا این خانم های محترم نمیرن توی استادیوم ورزشی که فقط زنان باشن ورزش کنن ؟زنگ بزنید به استادیوم و سوال کنید چه روزای نوبت دوچرخه سواری خانم ها هست.

 10. ليلي گفت:

  1

  0

  ” ليلي” نام تمام دختران سرزمين من است

 11. دردمند گفت:

  2

  0

  برای تمام زنان و دختران سرزمینم غمگینم
  برای هویت هایی که شکل نگرفته سِقط شدند
  برای تمام صداها و استعدادهایی که پرهاشان به جرم میل به پرواز چیده شد
  برای آن دسته از مردان سرزمینم که تجربه ی تماشای دنیا از نگاه زنان برایشان تهدید کننده است غمگینم
  مردانی که خودشان را از قدم زدن, زیستن, چشیدن و درک زندگی با رنگ هایی تازه محروم کرده اند

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   شما غمگین نباش بانوی محترم اینا از ترس حتی جرات ندارن خودشون رو معرفی کنن چون دیگه عمر تعصب و خرافه به پایانش نزدیکه اندکی صبر سحر نزدیک است

 12. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  گرچه ما موافق هنجار شکنی نیستیم اما اولویت امروز جامعه ما اقتصادی است یعنی مبارزه با دروغ، جلوگیری از تجمعات قانونی و کرسی های آزاد اندیشی ، اختلاس، رشوه و بانکداری ربوی ، عدم شفافیت مالی و اداری ، نکبت سالاری.انها اگر حل شود بقیه مشکلات در زمانی کوتاه حل خواهد شد.

 13. ...... گفت:

  0

  0

  دوچرخه سواری ورزش هست .
  ورزش هم پیر و جوان و دختر و پسر نداداره .مابرای سلامتی ورزش میکنیم و به طرز نگاه مردم کاری نداریم .زن و مرد باهم برابرند .
  پس اینهمه زنها تو جامعه دارن کار میکنند و تنهایی بار چند خانواده رو بدوش میکشن چیزی نیست.
  ما زنها تمام ضوابط اسلامی رو رعایت میکنیم و از ورزش دست نمیکشیم .
  قابل توجه بعضی ها که کوته فکرن

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا را شکر که چنین روزی را دیدم یک روز بود که جوانان ما برای اینکه به چنگ شما گرفتار نشوند با اسمهای مستعار مثل ابوذر شریعتی و آهوی دشتی عقایدشان را بیان می کردند امروز شما هستید که از ترس مردم بدون نام و نشان مقاله می نویسید

 15. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  من یقین دارم کسانیکه به این مطلب پاسخ دادن دختران و یا خواهرانشون در میادین شهر دو چرخه سواری نمیکنن و فقط مطلب زده اند
  متاسفانه چندین سال هست که غیرت و حیا از بعضی مردان و زنان ما گرفته شده و این موضوع جامعه را به تباهی خواهد انداخت و کسانیکه به هر نحو مسبب این ناهنجاری هستند هم در دنیا و هم در اخرت تقاص ان را خواهند دید
  اسلام چارچوبهایی برای مردان و زنان مشخص کرده و به بندگانش امر کرده که به ان عمل کنند یکی از وظاظف زنان در بیرون از منزل اینه که پوشش مناسب داشته باشند بطوری که بدن نما نباشد و اگر چنین نکند حکم خدا را زیر پا گذاشته
  و شما دوستانیکه هر کدام به نوعی از نگارنده انتقاد کرده اید در این کار خلاف شرع شریکید
  مگر نشنیده اید که وقتی پرونده اعمال بدست انسان میدهند اعمالی میبیند که در دنیا مرتکب ان نشده وقتی میپرسد که من این اعمال را انجامش ندادم به او میگویند تو انجام ندادی اما از ان حمایت کردی
  پس به خود اییم و دستورات خداوند که ما را به ان امر کرده در این چند روز زندگی اویزه گوش خود قرار بدیم تا با اعمالمان هم خود و هم جامعه را از نزول رحمت الهی بهره مند سازیم و این واجب فراموش شده را احیا کنیم که اگر چنان نکنیم اول خودمان و بعد اجتماع را به تباهی میکشانیم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   آقا عبد الرضا ما اصلا نمی خواهیم به بهشت بریم مخصوصا بهشتی که شما و امثال شما اونجا هستید عجیبه که برای دوچرخه سواری زنها رگ غیرت شماها باد می کنه ولی برای فقر و بیچارگی مردم رانت خواری ها و هزار جور بدبختی دیگه حساب و کتابی نیست و شما ها غیرتی نمی شید ! ما همه چی رو دیدیم سالهاست که ایمان و تقوای شماها رو دیدیم چرا اون کسانی که توی خیابون با اموال مردم اون طوری رفتار می کردن شما ها رو غیرتی نکردن چرا رفتار مامورانی شهرداری با اون پیرزن اهل قیر و کارزین و هزاران دستفروش دیگر باعث نشد شماها سر غیرت بیایید ؟ ما همه چی رو دیدم معنی غیرت رو هم فهمیدیم معنی ایمان معنی امر به معروف و نهی از منکر معنی تقوا و خلاصه معنی همه چیز رو شما ها به ما یاد دادید

 16. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  دوست عزیز ناشناس ما هم به همه این چیزایی که شما فرمودید انتقاد داریم و هر کاری که از دست ما برامده انجام دادیم اما ما الان راجع به این مطلب بحث میکنیم و پیش کشیدن مطالب و مشکلات دیگر که قابل شمارش هم نیست خارج از حوصله این وقت هست
  کارشناسان اجتماعی گفته اند یکی از دلایل اصلی طلاق که متاسفانه طی این چند سال اخیر خیلی رایج شده بدحجابی زنان و دختران در انظار عمومی هست که یکی از موارد همین دوچرخه سواریست و اگر تدبیری بشه که این موضوع منصفانه حل بشه یکی از معظلات اجتماعی کم خواهد شد چرا که بیش از همه قشر زنان اسیب خواهند دید ( بدلیل موضوع طلاق )

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ما توی این چهل سال دلسوزی شما رو زیاد دیدیم در جوامع پیشرفته طلاق زیاده اما بعد از طلاق با زنها شون مثل کالای دست دوم رفتار نمی کنن بلکه می گن زن هم انسانه و حق زندگی داره و بعد از طلاق باز هم شانس ازدواج و زندگی خوب داره این شما هستید که به هر بهانه ای می خواهید اثبات کنید زن انسان نیست و حق زندگی نداره چون بی حجابه نباید زندگی کنی چون طلاق گرفتی نباید زندگی کنی اما زنهای جامعه امروز ما می گن ما هم آدمیم کالا نیستیم اونم کالای یک بار مصرف

 17. x گفت:

  0

  0

  مشکل اصلی فقط و فقط بیش فعالی جنسی و سریع التحریک بودن عده ای به ظاهر مذهبی است

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان