میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 ژوئن 2019 ساعت 6:19 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی, یادداشت 7 دیدگاه 727 بازدید

چرایی محبوبیتِ بی بدیل آقای لار

چرایی محبوبیتِ بی بدیل آقای لار

یادداشتی به بهانه سالروز رحلت آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی

علی اکبر نجیب زاده: آقای دوست داشتنی! بعد از اینکه احساس کردم ادامه خدمت در زادگاهم که به آن عشق می ورزم میسر نیست علیرغم میل باطنی از سمت فرمانداری استعفا دادم. در این مدت که از لارستان عزیز دور بوده ام در خصوص مسائل و مشکلات مختلف چندین بار دست به قلم برده ام که مطلبی بنویسم اما به دلایل مختلف از جمله اینکه احساس کردم در شرایط فعلی کمکی به بهبود وضعیت نمی کند منصرف شده ام.

علیرغم اینکه تاکنون در خصوص آقا؛ حضرت آیت الله سید عبدالعلی آیت اللهی) در مجامع و محافل مختلف و شورای اداری در زمان خدمت بارها صحبت و سخنرانی کرده‌ام و مقالاتی نوشته‌ام اما عشق و علاقه ام به آقا به حدی است که دلم می خواهد به هر بهانه ای از او بگویم و بنویسم؛ شاید برای تعدادی از مردم به خصوص جوانان عزیز که آقا را از نزدیک ندیده اند و نمی شناسند تعجب آور یا جای سوال باشد از این همه عشق و علاقه مردم اعم از شیعه و سنی به آقا اما از شخصیت بارز و دوست داشتنی ایشان همین بس که بدون هیچ گونه تبلیغ توسط خود و یا اطرافیان، محبوبیتی عجیب و کم نظیر در بین عوام و خواص داشته و دارد.

مگر کسب محبوبیت به راحتی امکان پذیر است؟! همه ما دلمان می خواهد بین مردم محبوب باشیم؛ حتی در زیارت امین الله از خدا می‌خواهیم ما را محبوب در اهل زمین و آسمان سازد ولی مگر با دعا به تنهایی کسی محبوب می شود؟! بایستی حب دنیا، حب جاه و حب مقام را از دل بیرون کرد تا محبوب شویم که البته گفتنش آسان است و عمل کردن آن سخت و حضرت آقا عمل کرد و محبوب شد.

بایستی در مسائل سیاسی خدا را در نظر بگیریم، متملق و چاپلوس نباشیم و مواضع ما به خاطر خوشایند این و آن نباشد بلکه به خاطر خدا و در دفاع شجاعانه از مردم باشد تا محبوب شویم مثل حضرت آقا. باید در عمل و نه در شعار و سخنرانی ساده زیست باشیم تا محبوب شویم مثل حضرت آقا.

مگر آقا توانایی خرید بهترین خانه در بهترین نقطه شهر لار را نداشت ولی به خانه قدیمی قبل از انقلاب خود اکتفا کرد و تا آخرین روز حیات پربرکت خویش در همان خانه زیست.

مگر آقا توان خرید خانه خوب در شمال شهر شیراز را نداشت؟! کسانی که منزل آقا را در شیراز ندیده‌اند بروند و از نزدیک ببینند؛ خانه ای محقر در جنوب شهر؛ علی‌رغم اینکه خیلی از علاقه‌مندان ایشان حاضر بودند که خانه خوب و خودروی خوب برای آقا تهیه کنند ولی ایشان نمی پذیرفت.

آقا از اول انقلاب تا زمان فوت امام جمعه بود ولی نه دفتر و تشکیلاتی داشت و نه خدم و حشم. زندگی قبل و بعد از انقلاب آقا هیچ تغییری نکرد. بله، آقا شدن خیلی سخت است برای همین آقای ما دوست داشتنی است.

شامگاه شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ شیراز


7 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت بر آقا اکبر. مطلبی ساده و درست و دلنشین. خداوند روح آن مرحوم را غریق رحمت کند.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  حرف دل به دل مينشيند

 3. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  کاش خودمان هم در موضعگیریهایمان مانند آقا عمل می کردیم محبوبیت دست خداست این اصل مسلم است و مربوط به فرد خاصی نیست هرکس خدایی عمل کند محبوب می شود آیا شما حاضرید از امروز فقط برای خدا عمل کنید؟ محبوبیت شما تضمین شده است.ایت الله بهجت در جواب کسانی که می گفتند ما را نصیحت کنید گفتند به آنچه می دانید عمل کنید .مشکل اصلی کشور ما دروغ است همه می دانیم دروغ بد است و…. اما می گوییم روزگارش عوض شده-مجبوریم-اقتضای سیاست است و از این حرفهای مفت.

 4. لارستانی گفت:

  0

  1

  با احترام به نظر ایشان بهتر است از آقا بت نسازیم
  حضرت آقا در موضع گیری هایشان سخت تحت تاثیر اطرافیان خود بودند
  و دیگر اینکه برای لار مشخصا چه کردند؟؟

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  افرین جناب آقای نجیب زاده مطلب بسیار خوبی نوشته بودید مرد نیک مرد مهربان مرد باشخسییت که هرگز زاداگاهش فراموش نکرده ونخواهد کرد

 6. دغدغه مند گفت:

  0

  0

  جناب نجیب زاده سلام
  خوب است تامل فرموده و کمی هم این نوشته تان را با عملکرد خود در دوران فرمانداریتان در لارستان قیاس بفرمایید .
  باشد که رستگار شویم .

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  بله درسته آقا همیشه در پایان خطبه ها برای رهبری دعا می کردند و می فرمودند : حضرت آیه العظمی الامام خامنه ای

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان