میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 نوامبر 2019 ساعت 4:43 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 257 بازدید

چرا در تجهیز مجتمع علیشیری خلف وعده کرده اید؟!

نامه اعتراضی جمعی از هنرمندان لارستان خطاب به مدیرکل ارشاد فارس:

چرا در تجهیز مجتمع علیشیری خلف وعده کرده اید؟!

آفتاب لارستان: همانطور که می دانید مدتی است ساختمان مجتمع قرآنی فرهنگی شهید علیشیری به همت دکتر علیشیری نیک اندیش لاری به اتمام رسیده و علیرغم وعده اداره کل فرهنگ و راشاد اسلامی فارس در تجهیز این ساختمان خیرساز تاکنون این امر محقق نشده است.

جمعی از هنرمندان لارستان طی دو نامه، اول به خلف وعده و تاخیر طولانی تجهیز این مجتمع توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس معترض شده اند و در نامه دوم خطاب به خانواده علیشیری ضمن قدردانی از این اقدام نیک اندیشانه از آنها خواسته اند در تفاهم با اداره کل ارشاد در تجهیز این مجتمع تسریع شد.

در ادامه متن هر دو نامه هنرمندان را بخوانید:

***

مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

با سلام و احترام

اکنون در آستانه اولین سالگرد افتتاح مجتمع قرآنی فرهنگی شهید علیشیری لار که علیرغم افتتاح به بهره برداری نرسیده؛ این سوال مطرح است که چرا رفتار مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی که باید مروج ادب و معرفت اسلامی و ایرانی باشد؛ در قبال خانواده نیک اندیش علیشیری و جامعه فرهنگی لارستان جوری شده که بعضا مایه رنجش و ناراحتی گردیده است؟

در سلوک دینی و ملی ما آمده که عمل به وعده داده شده؛ شرط ایمان است؛ حال چرا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نسبت به عمل به تعهدات خود در قبال مجموعه وزین علیشیری لار (تجهیز سالن این مجموعه) اقدام نمی کند یا اگر قرار بر این کار است اینقدر به تاخیر افتاده است؟

جای آن است که در پاسخ به این مکتوب که به امضای برخی از فعالان فرهنگی و هنری و قرآنی شهرستان رسیده؛ قابل دانسته و توضیحاتی چند را ارائه فرمایید و با پیگیری همه جانبه عمل به تعهدات آن مجموعه را سرلوحه امور خویش قرار دهید؛ اگر معتقدید این درخواست جامعه هنری و فرهنگی و قرآنی شهرستان، خداپسندانه و خالی از هوای نفس است…

خداوند نگهدار خادمین این مُلک و ملت باد.

جمعی از فعالان قرآنی- فرهنگی و هنری لارستان

آبان ماه ۱۳۹۸

***

خانواده معزز نیک اندیش ارجمند علیشیری

با سلام و احترام

چند سال پیش خبر موثق و بشارت بزرگی به جامعه هنری و فرهنگ دوست و قرآن پژوه در لارستان از جانب خانواده محترم شهید علیشیری در جامعه منتشر شد که حکایت از ساختن مجموعه ای ارزشمند به نام آن شهید سعید داشت.

کار ساخت و ساز به سرعت آغاز و مراحل نهایی آن نیز به اتمام رسید. این مسئله دریایی از شادی را در بیکرانه ی وجود هنرمندان و فرهنگ دوستان پدید آورد.

اما اکنون که یک سال از افتتاح این پروژه عظیم گذشته، امر واگذاردن آن به جامعه هدف و بهرخ مند از آن به تاخیر افتاده و مایه تکدر خاطر اصحاب قرآن و فرهنگ و هنر را پدید آورده است.

امضا کنندگان ذیل به عنوان جمعی از فعالان اجتماعی لارستان بی صبرانه منتظر به اتمام رسیدن مذاکرات بین خانواده نیک اندیش علیشیری  و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هستند.

امید است با سعه صدر طرفین؛ این سازه ارزشمند به سرنوشتی روشن و نیک منجر شود.

در این مسیر آمادگی برای هر نوع تعامل و وساطت از جانب جامعه قرآنی و فرهنگی و هنری شهرستان وجود دارد؛ امر به ابلاغ فرمایید تا راه هموار و این کارسازه نیک به مشتاقانش سپرده شود…

جمعی از فعالان قرآنی- فرهنگی و هنری لارستان

آبان ماه ۱۳۹۸


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان