میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 اکتبر 2020 ساعت 10:01 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 138 بازدید

چرا نباید به تجهیزات خوب خود در بیمارستان لار افتخار کنیم؟/ مردم لار به بیمارستان خود اعتماد کنند

سرپرست بیمارستان لار:

چرا نباید به تجهیزات خوب خود در بیمارستان لار افتخار کنیم؟/ مردم لار به بیمارستان خود اعتماد کنند

به گزارش آفتاب لارستان، دکتر امین والی پور، سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) لار روز چهارشنبه ۳۰ مهر، در نشست خبری با اصحاب رسانه به سوالات آنان پاسخ داد که در ادامه می خوانید:

در کل دنیا و حتی ایران، بعد از هر دوره پیک (در زمینه کرونا) به یک رکود رسیده‌اند، آیا این موضوع در مورد لارستان صدق نمی کند؟! شاید کاهش آمار مبتلایان به کرونا، رکود بعد از موج است و خیلی ارتباطی به تدابیر ما و رعایت کردن‌های مردم نداشته است؟

شکی در پیکی که در ماه تیر و مرداد در شهرستان اتفاق افتاد و باعث ایمنی بسیاری از مردم لارستان شد نیست، اما چه اتفاقی در تیر و مرداد افتاد، بسیاری از مسافرانی که در کشورهای حوزه خلیج فارس کار می کردند وارد شهرستان شدند، خیلی ها دورشان جمع شدند و به دیدارشان رفتند، بسیاری از عروسی ها و مراسم های عزاداری برگزار شد و آن پیک اتفاق افتاد.

شاید الآن ایمنی داریم و سه ماه آینده ممکن است دوباره پیکی داشته باشیم اما این را هم در نظر بگیریم که شرایط بسیار فرق کرده است، با مراقبت هایی که انجام می شود، لغو عروسی ها و کنترل مراسم عزاداری و استفاده از ماسک خیلی کمک کننده است، اگرچه مراجعه سریع تر مردم، آشنایی بیشتر مردم با این موضوع، پزشکان و تجهیزاتی که الآن در بیمارستان داریم بی دلیل نیست، تجهیزاتی که الآن در بیمارستان لار وجود دارد شاید در بسیاری از شهرستان های اطراف ما وجود نداشته باشد و این خیلی کمک کننده است.

نظر بخشی از افکار عمومی این است که سخت افزار بیمارستان لارستان خیلی خوب است اما خدماتی که باید و شاید را نمی بینیم و برای ارائه خدمات بهتر مجبور می شویم به بیمارستان های گراش یا جهرم برویم، به عنوان نمونه گزارش شده که افرادی به اورژانس مراجعه می‌کنند و پاسخ می شنوند نخ بخیه نداریم یا امکان گچ گیری دست و پا نداریم و غالبا افراد را به روز بعد و مطب پزشکان راهنمایی می‌کنند!

شب گذشته که در بخش کرونا بودم دیدم چندین دستگاه تنفس آماده است که خدایی نکرده اگر دوباره اتفاقی بیفتد ما دغدغه ای نداشته باشیم، چرا نباید به این افتخار کنیم؟! چرا ما نباید افتخار کنیم که NICU (بخش مراقبت های ویژه نوزادان نارس) با ۹ تخت و ICU با نزدیک به ۱۰ تخت و با حضور متخصصان مقیم بیهوشی و اطفال خدمات می دهند؟! هر چه سخت افزار بیشتر باشد خیلی خوب است اما اینکه نرم افزارش چگونه تامین شود جای خودش را دارد.

در مورد اورژانس، الآن سه متخصص طب اورژانس داریم و از یک سال پیش تا الآن خدمات ارائه می کنند، یعنی از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب در اورژانس هستند.

در مورد نبود نخ بخیه، می توانید به یکی از اتاق های انبار ما بیایید و ببینید، اتاقی پر از نخ بخیه داریم، اصلا امکان ندارد در بیمارستانی که روزانه ۳۰ عمل در آن انجام می شود نخ بخیه وجود نداشته باشد، این چیز غیرممکنی است.

واحد شکایت بیمارستان به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات است، اگر واقعا مریضی چنین مشکلی داشت باید شکایتش را به واحد شکایت بیمارستان ارائه می کرد که ما پیگیری کنیم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است.

مردم لار باید به شهر و بیمارستان شان اعتماد کنند، وقتی متخصصان ما بهترین عمل ها را در اینجا انجام می دهند چرا می خواهید به جای دیگری بروید. الآن برادر من در بیمارستان بستری است، اگر من به بیمارستان اعتماد نداشتم به نظرتان آیا برادرم را به اینجا می آوردم؟

کی قرار است جراحی مربوط به دیالیز صفاقی در لار انجام شود؟

کارهای مربوط به نامه نگاری اش را انجام داده ایم، در آینده پرسنل و پزشک ما برای آموزش می روند، فضاسازی اولیه اش را هم انجام داده ایم و استارت آن ممکن است یک ماه و نیم تا دوماه طول بکشد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان