میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۵ ق.ظ سرویس:یادداشت بدون دیدگاه 379 بازدید

چرا کتاب «شما که غریبه نیستید» را دوست داریم؟

چرا کتاب «شما که غریبه نیستید» را دوست داریم؟

سعیده آرین: این کتاب خواندنی داستان زندگی نویسنده محبوب ایرانی، خالق قصه های مجید یعنی هوشنگ مرادی کرمانی به روایت خودش است.

۱)اگر نخواهم از واژه «فضول» استفاده کنم باید گفت ما عموماً نه تنها نسبت به زندگی شخصی و خصوصی آدم های بزرگ و سلبریتی ها که حتی در مورد زندگی همسایه ها و سوپری سر کوچه و راننده اسنپ و… کنجکاویم! و این اولین دلیل برای دوست داشتن «شما که غریبه نیستید» است! کنجکاویم بدانیم نویسنده محبوبمان چطور؟ کجا؟ چه جوری؟ بزرگ شده و این کتاب به سوالاتمان صادقانه پاسخ می دهد.

۲) خیلی از ما در کودکی با لالایی مادرانه نخوابیده ایم، صبحانه آب پرتقال نزدیم و ظهر با ماشین شاسی بلند مادر از مدرسه غیرانتفاعی مان به تولدت دوستمان نرفته ایم! کودکی ما ساده گذشته و معمولی گاهی کتک خورده ایم، استرس کشیده ایم، تحقیر شده ایم، تفریحاتمان گشتن در طبیعت بوده و اسباب بازی هایمان غیر برقی! و در برابر این گذشته صادق نیستیم و مایلیم تحریف اش کنیم اما هوشنگ مرادی کرمانی صادقانه از رنج ها و سادگی های دوران کودکی می گوید و ما می فهمیم، درک می کنیم و برای همین دوستش داریم!

۳) قصه های این کتاب با فرهنگ و سبک زندگی مردم کرمان عجین شده، همزادپنداری با آداب و رسوم خاص مردم در روایت داستان ها این کتاب را خواندنی تر می کند.

و در آخر اینکه این کتاب به چاپ بیست و سوم و چهارم و پنجم و… می رسد و ما دوستش داریم به دلیل «صداقت». نویسنده ای که خودش و گذشته پر رنجش را سانسور نمی کند، دوستش داریم شاید برای اینکه صداقت اینروزها سخت است و گران…

حتماً بخوانید…


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان