میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 مارس 2020 ساعت 1:22 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 314 بازدید

چندین برابر آمار اعلام شده، مورد مثبت ابتلا به کرونا در لارستان داریم که ممکن است علامت دار و بدحال نباشند و خودشان هم ندانند

رئیس بیمارستان امام رضا (ع) لار:

چندین برابر آمار اعلام شده، مورد مثبت ابتلا به کرونا در لارستان داریم که ممکن است علامت دار و بدحال نباشند و خودشان هم ندانند/ هیچ بخشی از بیمارستان تعطیل نشده است

به گزارش آفتاب لارستان، دکتر بهزاد رضایی در گفت و گو با خبرنگاران که روز یکشنبه ۱۰ اسفند در دانشکده علوم پزشکی لار برگزار شد اظهار کرد: صرف اینکه خوشحال باشیم که به عنوان نمونه چهار روز آمار مثبت نداشتیم یا ناراحت باشیم که در یک روز پنج مورد مثبت داشتیم مدنظر ما نیست چون در حال حاضر با یک همه گیری مواجهیم و همه افراد جامعه باید رعایت کنند و خودمان را ایزوله کنیم.

آمار مثبت ابتلا به کرونا منعکس کننده آمار واقعی مثبت مجموعه لارستان نیست

وی تصریح کرد: این آمار مثبت منعکس کننده ی آمار واقعی مثبت مجموعه ی لارستان نیست بلکه صرفا نشان دهنده ی این است که شخصی تب و سرفه داشته، به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده و نمونه گیری از وی صورت گرفته است.

در حال حاضر، نگران افرادی که تست کرونایشان مثبت بوده نیستیم بلکه نگران شخصی هستیم که کرونا دارد اما نه ما می دانیم و نه خودش

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: این موضوع به هیچ عنوان نشان دهنده جمعیت مثبت کل لارستان نیست بلکه چندین برابر این تعداد مورد مثبت ابتلا به کرونا در لارستان داریم که ممکن است علامت دار و بدحال نباشند و خودشان نیز ندانند و با اعتماد به نفس کاذب تردد کنند و به دید و بازدید و دورهمی هایشان بروند.

دکتر بهزاد رضایی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر، نگران افرادی که تست کرونایشان مثبت بوده نیستیم بلکه نگران شخصی هستیم که کرونا دارد اما نه ما می دانیم و نه خودش و با خیال راحت به صف نانوایی، باغ و مهمانی می رود؛ بنابراین، چیزی که در آموزش ها مدنظرمان است این افراد هستند.

در ادامه ی این جلسه، دکتر بهزاد رضایی رئیس بیمارستان امام رضا (ع) لار به سوالات اختصاصی آفتاب لارستان پاسخ داد:

آفتاب لارستان: وضعیت رسیدگی به بقیه ی بیماران در بیمارستان به چه صورت است؟ چون با توجه به اتفاقی که افتاده بسیاری از مردم یا مراجعه نمی کنند یا اگر هم مراجعه کنند می گویند به ما رسیدگی نمی شود.

برای این که به این نگرانی دامن نزنیم سعی کردیم در بخش اورژانس بیمارستان، واحد مراقبت های تنفسی ایجاد و حتی پرستار آن بخش را جدا کنیم. بنابراین، سعی کرده ایم که این نگرانی را مرتفع کنیم اما اینکه به چه صورت این نگرانی را در بین عموم مردم از بین ببریم کار بسیار مشکلی است.

مردم از رفتن به بیمارستان ترس دارند

ابتکار بسیار خوبی که از اوز شروع شد و بعد از آن به لار رسید این بود که پزشکان شماره تلفن های خود را در اختیار مردم قرار دادند تا عموم مردم بتوانند استفاده کنند اما به خاطر نیازهای اورژانسی، یک سری از افراد هستند که به خدمات درمانی نیاز دارند و این نگرانی برایشان وجود دارد که به بیمارستان بروند یا نه.

هیچ بخشی از بیمارستان تعطیل نشده است/ مردم از خود درمانی بپرهیزند

به عبارت دیگر، این ترس وجود دارد و ورودی بیشتر بیمارستان ها افت زیادی داشته و ورودی اورژانس با قبل از زمانی که کرونا نبود اصلا قابل قیاس نیست اما مردم باید بدانند که همه ی خدماتی که تا پیش از این در بیمارستان ارائه می شد به طور کامل و صد در صد در حال اجرا شدن است و هیچ بخشی تعطیل نشده است؛ بنابراین، مردم اعتماد کنند، به بیمارستان مراجعه کنند و از خود درمانی که عواقب بدی دارد بپرهیزند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان