میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲:۱۵ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 451 بازدید

چند طرح خدماتی و کشاورزی در بخش «بیرم» به ارزش ۶ میلیارد تومان افتتاح شد

چند طرح خدماتی و کشاورزی در بخش «بیرم» به ارزش ۶ میلیارد تومان افتتاح شد

چند طرح خدماتی و کشاورزی با حضور مسئولین شهرستان به ارزش ۶  میلیارد تومان در بخش بیرم لارستان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ در هفتمین روز از دهه فجر، ۵ طرح  خدماتی، کشاورزی و ارتباطاتی، زیربنایی و برق رسانی با حضور جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان، حجت الاسلام والمسلمین زندوی امام جمعه بیرم، علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی فرمانداری، روح الله بامداد بخشدار بیرم، شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر، تعدادی از مسئولین ادارات شهرستان و قشرهای مختلف مردم، به ارزش ۶ میلیارد تومان در بخش بیرم لارستان افتتاح شد.

مسئولین ابتدا ۲۵۰  هکتار طرح آبیاری نوین در این بخش را افتتاح نمودند.

برای اجرای این طرح یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان  از محل اعتبارات بلاعوض دولتی اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار و ۳۷۵ میلیون تومان نیز توسط خود کشاورزان هزینه شده است.

سپس مجتمع آبرسانی روستای آبکنه بیرم لارستان هم به بهره برداری رسید.

این مجتمع شامل ۱۲ کیلومتر خط انتقال، حفر چاه دستی به عمق ۵۰ متر، برق رسانی به طول ۹۰۰ متر، ۱۸ حوضچه شیرآلات نصب و ساخت ساختمان ایستگاه پمپاژ به مساحت ۲۴ متر می باشد.

با بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی آبکنه، بیش از ۲ هزار نفر از ساکنین، از آب شرب سالم برخوردار می‌شوند.

برای عملیاتی شدن این پروژه که مجموع مشترکین آن به ۹۰۰ خانوار می رسد،  مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان هزینه شده است.

تغذیه مصنوعی آبهای زیرزمینی روستای بالاده بیرم طرح بعدی بود که توسط فرماندار ویژه لارستان افتتاح گردید.

هدف از اجرای این پروژه، تغذیه سفره آب زیرزمنی منطقه،کنترل سیلاب و کاهش اثرات نامطلوب ناشی از خشکسالی های اخیر می باشد، که مساحت حوضه آبریز مسیل هوا  ۱۲۰ کیلومتر مربع و دبی طراحی آن ۱۵۸٫۴ متر مکعب بر ثانیه است. همچنین دارای ۲ عدد حوضچه با مساحت تجمعی ۲۸ هکتار و ظرفیت آبگیری ۴۵۰ هزار متر مکعب در یک نوبت و دارای ۳۲۰ هزار متر مکعب حجم مخزن حوضچه تغذیه و ۱۸۲ هزار متر مکعب حجم مخزن حوضچه رسوب گیر می باشد.

برای اجرای این طرح یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از طرف دولت هزینه شده است.

در پایان دفتر خدماتی ارتباطی دولت و بخش عمومی یا همان ict   روستایی نیز در روستای بالاده بیرم به بهره برداری رسید، که ۴ نفر در این دفتر مشغول به کار شده اند.

پرداخت قبوض به صورت الکترونیکی، خرید انشعاب در دفاتر ICT تغییر نام، خدمات همراه اول و ایرانسل، رفع مشکلات قبوض ، دریافت قبض المثنی و توزیع قبوض از جمله خدمات دفاتر خدمات ارتباطی روستایی است.

برق رسانی به روستای طبله با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان و اجرای فیبر نوری و نصب ۲ دستگاه  BTS در بیرم هم با مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از دیگر طرح های بهره برداری شده در بخش بیرم لارستان بود.

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان