میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۵۲ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 175 بازدید

چند نکته لازم بهداشتی که باید در «پیاده روی اربعین» رعایت کرد

چند نکته لازم بهداشتی که باید در «پیاده روی اربعین» رعایت کرد

فرانک صادقی خرمی، در گفت و گو با روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به‌ نزدیک شدن ایام اربعین حسینی و ضرورت رعایت بهداشت فردی در این پیاده‌روی بزرگ اظهار داشت: زائران باید برای حفظ سلامتی خود و جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار، مسائل و نکات بهداشتی موردنیاز را رعایت کنند تا سفر ایمنی را داشته باشند.
وی با بیان اینکه اولین و مهم ترین نکته بهداشتی شستشوی مداوم دست هاست گفت: زائران باید شست و شوی دست ها را فراموش نکرده و در انتخاب مواد غذایی دقت داشته باشند؛ همچنین از خوردن سبزی خام ، گوشت و مرغ کم پخته و لبنیات غیر پاستوریزه خودداری کنند.
مسئول آموزش سلامت مدیریت اجتماعی با اشاره به اینکه بیشترین و ضروری ترین ماده ای که در سفر مصرف می شود آب است خاطر نشان کرد: زائران برای پیشگیری از کم آبی و یبوست، مقادیر مناسب آب همراه داشته باشند و ازمصرف نوشیدنی های گازدار، آبمیوه های صنعتی و سایر نوشیدنی هایی را که به آنها شکر اضافه شده است محدود و یا خودداری کنند.
وی در ادامه افزود: بهتر است زائران از آب ساده یا دوغ های کم نمک و بدون گاز استفاده کرده و از نوشیدن چای و مایعات داغ در لیوان های یکبار مصرف شفاف خودداری کنند.
صادق خرمی با بیان اینکه آداب و بهداشت تنفسی نباید فراموش شود تصریح کرد: هنگام سرفه و عطسه زائران باید دهان و بینی خود را بپوشانند و از دست دادن با افرادی با علایم بیماری تنفسی خودداری کنند.
وی از زائران خواست قبل از شروع سفر در مورد بیماری‌های مختلفی که ممکن است در طول سفر با آن مواجه شوند با پزشک خود مشورت کنند، افزود: بیماران قلبی عروقی، تنفسی و دیابتی که قصد شرکت در پیاده روی اربعین رادارند، حتماً داروهای موردنیاز خود را قبل از سفر تهیه نمایند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان