میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 دسامبر 2016 ساعت 10:13 ب.ظ سرویس:شهر و شهروند, مطلب شما 10 دیدگاه 1,442 بازدید

چند پرسش از مسئولان درباره دارالرحمه لار/ از قیمت گزاف قبر تا مکان اختصاصی خانواده های ذینفوذ!

چند پرسش از مسئولان درباره دارالرحمه لار/ از قیمت گزاف قبر تا مکان اختصاصی خانواده های ذینفوذ!

آفتاب لارستان: متن پیش رو توسط یکی از مخاطبان این سایت و بدون امضا ارسال شده و چند پرسش را از متولیان و ناظران دارالرحمه شهرجدید لار پرسیده و البته در پایان چند پیشنهاد نیز مطرح کرده است.

نامه ارسالی را در ادامه بخوانید با ذکر این توضیح که حق پاسخگویی مسئولان شهرداری، شورای شهر یا هیئت امنای دارالرحمه در همین سایت محفوظ است.

***

با سلام و احترام؛ ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های اعضای هیأت امنای دارالرحمه، پرسنل شهرداری و شورای شهر بعنوان متولیان اصلی دارالرحمه لطفا به سوال های زیر و رفع ابهام به شهروندان پاسخ  قانع کننده ای ارائه نمایند:

۱- اعضای هیأت امنای دا الرحمه در چه زمانی و به چه صورت انتخاب یا انتصاب شده اند و حکم این افراد به چه مدت وتوسط چه مرجعی صادر گردیده است  و آیا اساسنامه ای در این خصوص وجود دارد؟

۲- در صورت تخلف و ناراضی بودن مردم از اعضای هیأت امنا به چه مرجعی باید مراجعه نمود؟ و نحوه انتخاب، انتصاب و یا عزل این افراد بر چه اساسی صورت می پذیرد؟

۳- با توجه به اذعان اعضای هیأت امنا که ذینفع نیستند و با عنایت به اینکه متولی اصلی  دارالرحمه طبق قانون بر عهده شهرداری و با نظارت شورای اسلامی شهر می باشد (به استناد بند ۲۱ ماده ۷۱ وظایف شورای اسلامی شهر) چرا با افراد صاحب فکر  و اندیشه و یا خیرینی که بصورت داوطلبانه می خواهند خدماتی به شهروندان بویژه قشر ضعیف جامعه ارائه نمایند جهت عضویت در هیأت امنا مخالفت می نمایند؟

۴- علت  افزایش پیش فروش هر قبر در سال ۹۴ از مبلغ ۱/۵  میلیون تومان به مبلغ۴ میلیون تومان در سال ۹۵ چیست و این مبلغ بر چه اساسی تعیین گردیده است؟ و آیا شورای شهر بعنوان نماینده قانونی مردم نباید جلوی قیمت گزاف و غیر قانونی آن را بگیرد؟

۵- آیا درباره عملکرد و نحوه رفتار اعضای هیأت امنا دارالرحمه نظرسنجی خاصی از شهروندان صورت گرفته است؟

۶- چرا هیأت امنا گزارشی از اقدامات انجام شده را بصورت شفاف به مردم، رسانه ها و سایت های خبری ارائه نمی نمایند؟

۷- چه  اقدامی در خصوص سازمان آرامستان ها صورت پذیرفته است؟

۸- چرا  سنگ قبر بعضی از خانواده های ذینفوذ که به تازگی نیز نصب گردیده است با سنگ قبر بقیه شهروندان (به لحاظ اندازه) متمایز می باشد و چرا در این خصوص تبعیض قائل شده اند؟

پیشنهاد می گردد:

۱– توسط شهردار محترم حکم دو ساله برای اعضای هیأت امنا صادر گردد.

۲- نماینده شورای اسلامی شهر بعنوان ناظر در جلسات هیأت امنای دارالرحمه حضور یابد نه بعنوان  یک عضو تا بدین ترتیب مصوبات هیأت امنا در شورای اسلامی شهر مطرح، مورد بازبینی و تصویب نهایی قرار گیرد.

کماکان منتظر پاسخ قانع کننده ای می باشیم.

مطالب مرتبط:

از باغ رضوان اصفهان تا دارالرحمه ی لار


10 نظر

 1. عبدالحمید خسته گفت:

  0

  0

  بد بختی ما اینه که معتمدین شهر چهار تا ادم باشخصیت اما کهنه فکرند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا سوالات جالبی پرسیده اند..امیدوارم یکی پیدا شده به این سوالات جواب بده..مخصوصا سوال ۴و سوال ۸٫فوت پولدارها هم با فوت مردم عادی فرق داره..

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه ارگانی مثل شهرداری برای پول در اوردن دست به هر کاری میزنه. انسانیت در این مجموعه ها به کمترین حد خودش رسیده. شرافت دیگه واژه ایه که تو کتابها باید دنبالش بگردیم. شهرداری لار هم داره میشه مثل شهرهای بزرگ که پول حرف اول رو میزنه. در بدو ورود به شهرداری پول داشتن یا نداشتن میزان و معیار مشخص کننده ارزش و شخصیت ادمهاست و هر قدر پول بیشتر داشته باشی بیشتر بهت احترام میزارن.[…] جوری باهات تا میکنه که اگه پول نداشته باشی به هفته بعد و هفته های بعد حوالت میده. اما اگه پول داشته باشی همون لحظه درها روت باز میشه و اقای […] میاد به پیشوازت. به شخصه این صحنه رو با چشمهای خودم دیدم. متاسفانه اون قدر معیارها غیر انسانی شده که همه سطوح جامعه در این پدیده سهیم شدن. اما در مناسبت های ملی و مذهبی همین مسولین محترم به کرات از انسانیت و احترام به همنوع حرف میزنن و حرف میزنن و حرف میزنن. همه چیز شده به قو این خارجکی ها : SHOW

 4. شهروند گفت:

  0

  0

  کو مسوول پاسخگو؟ کو گوش شنوا ؟ ی عده ریختن و از سفره ای که پهنه به هر طریق ممکن […]

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه در شهرداری عده ای به عنوان کارشناس عمرانی و حقوقی هر کاری دوست دارن میکنن و هر روز هم […] میشن. مردم بیچاره که برای یک کار ساده ساختمانی یا یک تقاضای خدماتی به اونجا مراجعه میکنن به ساعات بعد کار حواله داده میشن که باید […]. این مواردیست که بسیاری از مردم لار به قطعیت رسیدن. نبود سیستم بازرسی و حراستی در شهرداری یا در صورت بودن داشتن عملکرد به شدت ضعیف نظارتیشان باعث شده بعضی مهندسین شهرداری تقاضای غیرمنطقی از ارباب رجوع کنن

 6. شهروند گفت:

  0

  0

  جناب آقایان عمرانی ریاست محترم شورای شهر لار؛ قنبرنژاد شهردارمحترم لار و حاج یوسف هدایتی مسئول دارالرحمه اگر براتون زحمتی نیست و جسارت نمیشه منتظر نظرات و پاسخ قانع کننده ارزشمند شما هستیم.
  هرچند بقول شاعر:
  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من
  آنچه البته به جایی نرسد فریاد است.

 7. داغ دیده گفت:

  0

  0

  یک سوال دارم از شورای شهر. چرا قبر زن و مرد که نامحرم هستند رو بدون اطلاع خانوادشم کنار هم دفن میکنند؟ یک بار هیئت امنای دار الرحمه گفتم چرا اینکار رو کردید میگه برو قبر بخر. خب این جواب این کهنه فکر هاست. به نظر من باید عوض بشن. اصلا چرا دالرحمه جایی دیگه نزدیک تر به شهر نیست. آقایون فقط به فکر پول هستند.

 8. شهروند عادی گفت:

  0

  0

  اینا زینفع هستند. اصلا جواب نمیدن. فقط پول براشون مهمه. مرگ و میر مردم که زیاد شده به دلیل اینکه قبر به جلو آماده کردن. چرا باد مقبره های مردم عادی با پولدار ها فرق بکنه. چرا یک سایبانی برای مردم نیست. چرا زن و نرد نا محرم در کنار هم میخوابونن .هیچ جای دنیا این طور […] نمیکنند به مردم . چرا یک راه درست نداره تا چهارتا که سنشون بالا هستش بتونن برن سر قبر عزیزانشون. چرا داالرحمه در مسیر سیلاب و گسل زلزله ساخته شده. اینا رو اگه جواب دادید درسته. از خدا میخوام […]

  • شهروند عادی گفت:

   0

   0

   احسنت خوب گفتی حرف دل ما رو زدی. باید دالرحمه بره یک جایی دیگه مثل شهرقدیم مثل قبلا. تا این همه زینفع ها پول نگیرند.

 9. لاری گفت:

  0

  0

  ای بابا خوابیدن تو قبر هم پارتی میخواد
  اگه پارتی نداشته باشی قبرت اون آخرماخره وبی سنگ می افته اگه پارتی هم داشته باشی مثل الان میشه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان