میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۳:۲۳ ب.ظ سرویس:اجتماعی بدون دیدگاه 1,035 بازدید

کارکنان و دانشجویان علمی کاربردی با «جرایم سایبری» و «حقوق خانواده» آشنا شدند

در دو کارگاه تخصصی توسط نیروی انتظامی و حوزه علمیه لارستان

کارکنان و دانشجویان علمی کاربردی لارستان با «جرایم سایبری» و «حقوق خانواده» آشنا شدند

در دو کارگاه آموزشی و تخصصی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علمی کاربردی لارستان با ویژگی‌های فضای مجازی، جرایم مرتبط با آن و مواد مخدر، و همچنین حقوق خانواده آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان؛ کارگاه تخصصی آشنایی با حقوق خانواده و زوجین توسط معاونت پژوهشی حوزه علمیه لار و استاد این مرکز حجت الاسلام و المسلمین روستا با حضور جمعی از کارکنان، مدرسان و دانشجویان در محل کتابخانه زنده‌یاد هاشمی زاده این دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه دانشجویان با مباحث حقوق و تکالیف زوجین آشنا شدند. حجت الاسلام و المسلمین روستا عنوان کرد: راهکار دین برای ازدواج انتخاب همسر به عنوان شریک، همراه، عشق است و توجه صرف به نیاز جنسی یکی از عوامل مهم در طلاق روحی و عاطفی زوجین می باشد. وی شناخت شخصیت و ظرفیت های طرف مقابل از نظر حسی و بصری را از ضروریات یک ازدواج موفق خواند و افزود: بلوغ فکری و ظرفیت اجتماعی جوانان در ازدواج باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است کارگاه با پرسش و پاسخ دانشجویان در مورد مسائل حقوقی و اجتماعی ازدواج خاتمه یافت.

همچنین کارگاه تخصصی آشنایی با جرایم سایبری با حضور ستوان عسکری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان و ستوان زارعی کارشناس مبارزه با جرایم سایبری و جمعی از کارکنان، مدرسان حقوق و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی با هدف آشنایی با فعالیت های پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) در این مرکز آموزشی برگزار شد.

در این کارگاه عسکری کارشناس مبارزه با جرائم سایبری به معرفی تبعات ناشی از عدم آگاهی و سوءاستفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همچون واتس‌اپ، تلگرام و اینستاگرام پرداخت و در خصوص روش های برداشت های غیر مجاز از طریق سخت افزار و نرم افزار هشدار داد.

عسکری همچنین به آگاهی بخشی در خصوص راههای شناخت سایت های اصلی و جعلی، دوستی های فضای مجازی و پیگیری جرایم سایبری در دادگاه پرداخت.

گفتنی است همزمان با برگزاری این کارگاه، نمایشگاه پوستر «فضای مجازی، مواد مخدر، دوستان ناباب» نیز برپا شد و مورد استقبال اساتید، کارکنان و دانشجویان قرار گرفت.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان