میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 ژانویه 2015 ساعت 2:07 ب.ظ سرویس:مطلب شما 3 دیدگاه 1,840 بازدید

کارگاه های تئاتر، نیاز کنونی تئاتر لار

کارگاه های تئاتر، نیاز کنونی تئاتر لار

1780868_10203072954170239_1367773518_nآیت بی غم: از سال ۸۹ که برای ادامه تحصیل به تهران آمدم، دیگر فرصت نشد در تئاتر لار فعالیت جدی داشته باشم. اگر چه از همان راه دور هم پیگیر اخبار بودم. خودم در گروه آرش فعالیت داشتم و همین فعالیت چند ساله ام در گروه، باعث شد تا حدودی در تهران و در تئاترهای دانشجویی حرفی برای گفتن داشته باشم. باید باور کنیم که تئاتر لار در این مدت پیشرفت بسیار مشهودی داشته است. (این مربوط به همه گروه های تئاتر شهر می باشد)
چیزی که در این مدت تفاوت بین تئاتر لار و تهران را برایم آشکار کرد، وجود کارگاه های آموزشی تئاتر (بیان و بدن و…) در پایتخت بود. البته تا جایی که به یاد دارم، حدود ۳ سال پیش هم یک کارگاه دو روزه در تالار فردوسی توسط آقای «امین اصلانی» برگزار شد که اتفاقا استقبال خوبی هم از آن شد. باور من بر این است که انرژی و پشتکار بازیگران تئاتر لار، فوق العاده بالاست و این بسیار ستودنیست. اما در تمرینات کارگاهی که به عقیده من اصلی مهم در آمادگی جسمی و روانی بازیگر است، ضعف دیده می شود. صرف انتخاب یک متن و شروع تمرین چند ماهه برای به اجرا در آوردن آن، کافی نیست.
با توجه به جریان پویای تئاتر لار در این مدت، شاید وقت آن رسیده است که کارگاه هایی به طور سالانه و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شود. کارگاه هایی که با دعوت از اساتید تئاتر، شکلی رسمی به خود بگیرد و به طور مثال دو ماه از سال را به خود اختصاص دهد.


3 نظر

 1. رضا ز گفت:

  1

  0

  غوغایی ایت جان

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  این کمبود به شدت در لار احساس میشه
  امیدوارم دست اندرکاران هر چه زودتر به این مهم عمل کنن
  با تشکر از آقای بی غم

 3. آهو گفت:

  0

  0

  بایستی اول از همه کارگاهی آموزشی برای تمرین زبان فارسی سلیس راه بیافتد.در بسیاری از تاترهای لاری که دیدم متاسفانه لهجه خاص لاری در دیالوگها اعصاب خوردکن بوده !

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان