میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۸:۳۵ ق.ظ سرویس:شهر و شهروند, یادداشت 9 دیدگاه 933 بازدید

کارگران همچنان مشغول کارند!

کارگران همچنان مشغول کارند!

اندر حکایات میدان «قدیمی» شهر «جدید» لار

دانیال افتخاری: عجب حکایتی شده حکایت این میدون وسط شهر!  نمی‌دونم یک سال پیش بود، ۶ ماه پیش بود یا…. هرچی هست زمانش از یادمون رفته!.

اولش فکر کردیم دارن یه دستی به سر و روی این میدون قدیمی شهرمون می‌کشن (البته نه خیلی قدیمی، بلکه بهتره بگیم قدیمی برای اونهایی که همزمان با تولد شهرِ جدید به دنیا اومدن)؛ اما یه مدت که گذشت کاشف به عمل اومد که قراره شق القمری به‌پا بشه تو این شهر!! در واقع روزهای اول، پروژه‌ای بود که «آسون می‎نمود» ولی یواش یواش «افتاد مشکل‌ها»…

البته تقصیر ما هست که مسئولان و مهندسان شهرمون رو دست کم گرفتیم و فکر نمی‌کنیم که فکرهاشون بزرگ شده و دارن افق‌های دوووووردست! رو می‌بینن و اینجا هم می‌خوان یه میدون بسازن که نگو!!.

خلاصه حکایتی داره اینجا که بیا و بشنو!… شاید بعضی‌هاتون بپرسید کدوم میدون و کدوم حکایت؟!

همون میدون بیضی شکلی که شما مردم «شهرِ» مثلاً «جدیدِ» لار روزی چند بار دورش می‌چرخید؛ همون «فلکه»ای که سالها قبل با امکانات قدیمی و نه چندان پیشرفته، زود ساخته شد ولی الان توی سال ۲۰۱۷ به لطف امکاناتِ جدید ولی قفل شده در زنجیرِ اختلافات سیاسی و قومی و باندی و اداری و… [بازم بگم؟؟!]، نزدیک یک ساله داره ساخته میشه!.

همون اوایل کار از خیلی‌ها شنیدیم به اصرار و تأکید فرماندار جدید شهرمون، بازسازی این میدون رو شروع کردن که البته خداییش خیلی شکل و شمایل خوبی هم نداشت (مثل خیلی از خیابونا و میدونای فعلی شهر). بعد از یه مدت از همون مقرِّ روبروی میدون خبر بیرون اومد که به شهرداری اعتراض دارن که چرا کارها خوب پیش نمیره!؟… باز زمان که جلوتر رفت، از کل اخباری که از شهرداری، شورا و فرمانداری و قس علی‌هذا درز می‌کرد می‌شد فهمید که این وسط فقط آمار اشتغال کارگرها رو بالا بردن!

اما رسیدیم به ایام خوب و معجزه‌گر «انتخابات»! که واقعاً چه‌ها نمی‌کنه!! البته با عرض معذرت، از روزهای مهمّ نوروز یهویی پریدیم؛ همون روزهایی که مهمونای نوروزی اومدن و رفتن و مسئولین ما هم با یه کوچولو ماست‌مالی، میدون رو از «آثار جُرم»! پاک کردن تا بقیه خیلی متوجه نشن…

و اما در ایام انتخابات بودیم که فعالیت‌ها و جنب‌وجوش‌ها زیاد شد. تو شورا جلسه می‌گرفتن و حرف می‌زدن؛ شهردار حضوری می‌اومد وسط میدون و کنار کارگرای زحمتکش!؛ فرماندار پیغام می‌داد، نماینده می‌فرستاد. مهندسانی هم تشریف می‌آوردن و می‌رفتن، اما غیر از هرس درخت‌ها انگار چیزی عوض نشده بود، طوری که همه می‌گفتیم: یاد میدون قدیم!

میدان فرمانداری – ۲۱ شهریور ۹۶

همین دو ماه پیش بود که داشتیم ذوق مرگ می‌شدیم از خوشکل‌سازی شهر!؛ از نورپردازی‌های «هنر»مندانه‌ی بلوار «فرهنگ» تا داربست‌های میدون بزرگ شهر (که داشت موضوع دکل‌های گُنده‌ی برق رو از ذهنامون پاک می‌کرد!)؛ و از آسفالت کردن‌هایی که شده بودن «نهضت»! تا…. فواره‌های رقصان وسط میدونِ قصه‌مون. ولی همین چند روز پیش که گرد و خاک‌های حضور شورای جدید و انتخاب مجدد شهردار پرتلاش‌مون فرونشست، دیدیم دوباره گرد و خاکی از میانه‌ی میدان به هوا خاست! و فهمیدیم که کارگران همچنان مشغول کارند!!

به هر حال آرزو می‌کنیم تا فرماندارمون توی این دیار هستن، با چشماشون ببینن که نمای روبروی ساختمون‌شون زیبا و شکیل بشه و ما هم بریده شدن یه روبان دیگه اونم توی این میدون رو ببینیم!  الهی آمین

 


9 نظر

 1. سکینه گفت:

  1

  0

  احسنت به قلم شیوای شما ، گویی پول بیت المال پول حرام است که اینگونه خرج می شود ، بجای این که سنگ های را بکنند و دوباره هزینه سنگ کنند کاش قدری به درختکاری و فضای سبز آن رسیدگی بیشتری می شد، اگر دقت کنید قبلا سطح سنگ ها صاف بود ومحل تجمع پیرمردان درشب بود الان بیچاره ها یک تشکچه باید با خودشان حمل کنند تا بتوانند روی سنگهای محنی لبه میدان بنشینند….. کاش مهندسان قدری به شهرستان مجاور می رفتند و اندکی الگو برداری می کردند…راه دور پیش کش ، جالبتر آنکه صندلی دور درختان بیشتر سبب دوری افراد از هم میشود گویی باهم قهرند کاش دواری صندلی ها به سمت مرکز نشستن بود …

  • بی بی و باباجی گفت:

   1

   0

   حیف از این همه هزینه که برای اینکارها شده واقعا حیف. چند روز قبل دو سه تا درخت کاج که توی منطقه ما بخاطر شرایط آب و هوایی گرم و خشک معمولا رشد نمیکنه. متاسفانه متاسفانه توی همین میدون بریدن و هیچ کس هم پاسخگو نبود.
   کاش بجای این چراغهای رنگارنگ که هیچ فایده ی بصری برای مردم نداره و جز پرت کردن حواس راننده ها و صرف هزینه های کلان ، وضعیت چراغهای سوخته کوچه و خیابان درست میشد. ضمنا طبق نظر کارشناسان محیط زیست چراغهایی که بعنوان نورپردازی روی درختهاست باعث میشه که سیستم بیولوژیکی درختها بهم بریزه و حتی پرنده هایی که روی این درختها لونه دارند فراری بشن.
   امان از کار غیر کارشناسانه ، امان از هزینه های بیهوده. بهتون قول میدم کمتر از دو سال با اومدن شهردار جدید تمام این نورها جمع بشه ، حیف از هزینه و پول بیت المال

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  سلام دانيال خان
  مطلبت عالى – خصوصا ادرون مايه طنزش
  شهردار جديد! بايد ياد بگيرد از اهل فن استفاده كند تا:
  – مديريت بهتر مالي صورت گيرد
  – پروژه ها دقيق تر و بهتر انجام گيرد

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  چو اکردایی؟؟؟ الا بسازی دگه! توکوشتم

 4. لار گفت:

  0

  0

  اقا ما گفتیم والا بلا این چراغ کاری های فلکه تا که حدود ۸۰۰میلیون از پول بیت المال الکی هدر دادن بعضی ها تو همین سایت اومدن گفتن به به چهح چهح چقدر کار خوبی کرده شهرداری.
  چند وقت دیگه میفهمین حرفام راست بود.
  یه ضرب المثلی هست.
  میگه اقا دزده داشت قفل یه طلافروشی می برید یه رهگذر پرسید اقا چیکار می کنی. اقا دزده گفت دارم ساز میزنم. رهرو گفت پس چرا صداش در نمیاد.اقا دزده گفت صداش فردا در میاد.
  فردا وقتی رهرو از کنار طلافروشی رد شد دید تمام ملت ریختن و سر و صدا که این چه وضعیته طلافروشی دزد زده.
  حالا قصه شهر لار
  یه شهر ۵۰هزار نفری ده هزارتا صاحب و کدخدا داره و هرکی یسازی میزنه.
  دودش میره توچشم مردم بدبخت

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  متن جالبی بود…البته قلمشض زیباتر بود….وقتی طرح رو بدن به افراد تازه کار و در طراحی بجای توجه به عملکرد به این توجه بشه که یه چیزی تو طرح بذارن که کسی تاحالا ندیده(مثلا میخوان بگن طرح نوآوره غافل از اینکه چون عملکرد خوبی نداشته جاهای دیگه استفاده نشده)، از این بهتر نمیشه

 6. دلسوز لاری گفت:

  0

  0

  ختم کلام انتخاب شهردار غیر متخصص همینه

 7. دلسوز لاری گفت:

  1

  0

  هر دو گزینه تخصصی نداشتن ولی گزینه های بهتری هم بود
  با این انتخاب شورای شهر برای دوره بعد حرفی واسه گفتن نذاشتن
  آخه یکی نیست بگه یه کارمند ساده چطور دوباره شهردار شد؟ ؟؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان