میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 ژانویه 2021 ساعت 2:37 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 130 بازدید

«کار فرهنگی» به‌خصوص در «فضای مجازی» اولویت ما در مبارزه با «مواد مخدر» است

فرماندار ویژه لارستان:

«کار فرهنگی» به‌خصوص در «فضای مجازی» اولویت ما در مبارزه با «مواد مخدر» است

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت: مهمترین موضوع برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد، پیشگیری است که در این زمینه مهمترین وظیفه بر عهده کمیته فرهنگی و پیشگیری می باشد.

وی با بیان اینکه کمیته فرهنگی و پیشگیری در میان کمیته‌های شورای مبارزه با مواد مخدر از اهمیت بیشتری برخوردار است، افزود: باید روش‌های نوین و خلاقانه برای مبارزه با مواد مخدر در این کمیته پیشنهاد شود.

فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: اولویت کاری امروز ما کار فرهنگی بخصوص در فضای مجازی است، چرا که اگر فعالیت و کار ما فرهنگی شد، مطمئنا در ابعاد مختلف اجتماعی و در موضوعات مختلف تقویت می‌شویم و در ادامه کاهش مواد مخدر را شاهد خواهیم بود و حتی تعارضات ما در حوزه سیاسی کمتر خواهد شد و فرهنگ اشتغال، مراودات اجتماعی و معضلات اجتماعی بهبود خواهد یافت و رشد و توسعه اقتصادی را به همراه دارد.

معاون استاندار فارس گفت: هر موضوعی را در نظر بگیریم، ریشه در فرهنگ دارد و در این خصوص اگر نگرش و فرهنگ ما تغییر کرد، سایر مباحث سیاسی، اجتماعی، امنیتی، اقتصادی و غیره متحول خواهد شد.

حسنی ادامه داد: همچنین اگر توانستیم در راستای مبارزه با مواد مخدر و ناهنجاری‌های جامعه فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی به صورت تخصصی انجام دهیم و متناسب با مقتضیات شهرستان تولیدات خود را در سطح شهر گسترش دهیم و اگر در بعد اجتماعی و فرهنگی دستگاه های اجرایی همچون دانشگاه ها، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد، سازمان تبلیغات، حوزه علمیه، بسیج، کانون های فرهنگی هنری مساجد و غیره خوب عمل کنند و اقدامات خوبی به جامعه رسانده شود، مطمئنا در حوزه درمان و مقابله، برخوردها و هزینه‌ها کمتر خواهد بود و آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

وی در ادامه خطاب به اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: کمیته های این شورا فعال‌تر شوند و در این راستا مهمترین کار، کار فرهنگی است چون در حوزه مقابله، کمتر شاهد این وضعیت خواهیم بود.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با بیان اینکه شهرستان وسیع است و در گلوگاه استان قرار داریم، گفت: با کارهای فرهنگی می توان اقدامات خوبی را در راستای مبارزه با مواد مخدر انجام داد.

رییس شورای تامین شهرستان لارستان به حوزه مقابله هم اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی در این مدت خوب کار کرده است، به طوری که از اول امسال تاکنون افزون بر ۲ تن و ۵۷۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است که نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته، ۵ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در این راستا ۳۱۴ نفر از قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند. همچنین ۳۴ دستگاه خودرو و ۲۵ دستگاه موتور سیکلت نیز توقیف شده است.

معاون استاندار فارس در ادامه از کمیته های فرهنگی، اجتماعی، پیشگیری، درمان و مقابله، آموزش و همه دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خواست که به صورت متوازن و هماهنگ، فعالیت های خوبی را در جهت مبارزه با این مواد افیونی از طریق فضای مجازی انجام دهند، البته تاکنون نیز اقدامات خوبی از سوی این کمیته ها صورت پذیرفته است و یقین داریم که مقابله آخرین راه است.

فرماندار ویژه لارستان در پایان از همه خواست گزارش شورا را هر ماه به فرمانداری ارسال کنند و دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون بهزیستی و کمیته امداد نیز مثل همیشه غیر از وظایف سازمانی خود، فعالیت های دیگری در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام دهند.

پیش از این نیز نسا خیل تاش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان و دیگر اعضا شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نیز پیشنهادها و راهکارهای لازم در خصوص مبارزه با مواد مخدر بیان کردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان