میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 ژانویه 2021 ساعت 4:27 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 163 بازدید

کانون مساجد جنوب فارس در طرح «ایران قوی» درخشید

کانون مساجد جنوب فارس در طرح «ایران قوی» درخشید

مدیر ستاد کانون‌های مساجد جنوب فارس گفت: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب استان فارس از بین کلیه ستادهای استانی در کشور مقام سوم را در طرح «ایران قوی» کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس، محمدابراهیم اخوت با اعلام این خبر افزود: بر اساس داوری و ارزیابی‌های به عمل آمده، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب استان فارس از بین کلیه ستادهای استانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و در رقابت با ستادهای قَدَری همچون تهران، خراسان رضوی، اصفهان، یزد، کرمان،قم و غیره در دی ماه مقام سوم را در طرح «ایران قوی» کسب نمود.

اخوت افزود: این رقابت های فرهنگی هنری مساجد کشور آنقدر سنگین است که استانهایی همچون خراسان رضوی، تهران و اصفهان در رده های ۱۰تا ۲۰ جدول رده بندی و استان های فارس و بوشهر انتهای جدول رقابت های کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار دارند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس با بیان اینکه کسب این مقام مرهون فعالیت‌ها و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مدیران و اعضای کانون‌های مساجد جنوب فارس است، اضافه کرد: نهاد ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم‌اکنون با بیش از ۲۰۰ کانون فرهنگی هنری از چهار شهرستان از سال ۱۳۹۳ در حال فعالیت بوده. که دراین بازه زمانی دو مقام کشوری را کسب نموده است.

وی در ادامه با معرفی شهرستان‌های برتر جنوب فارس در دی ماه تصریح کرد: به‌منظور حفظ سهم شهرستان‌های مختلف، امتیازات با چند الگوی مختلف طراحی و انتخاب شده که شامل برترین‌های شهرستانی و رقابت‌های موضوعی هستند و طبق رتبه‌بندی طرح «ایران قوی» تا تاریخ ۲۵دی‌ماه ٩٩ شهرستان‌های گراش، لارستان و خنج به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

وی بیان داشت: شهرستان گراش باتوجه به تعداد کم کانون های فرهنگی هنری همچنین هماهنگی، انسجام و ارتباط فی مابین و فعالیت خوب آنها به عنوان مدعی های اصلی عنوان کانون برتر منطقه رقابت سنگین و تنگاتنگی با کانون های فرهنگی هنری مساجد لارستان دارند، هرچند حدود ۲۰ روز تا پایان طرح ایران قوی زمان باقی است و لارستان نیز دارای بیشترین آمار کمی کانون فرهنگی هنری مسجد منطقه بوده و کانون های ممتازی نیز در کشور دارند که معمولا رتبه های دو رقمی از بین ۲۷هزار کانون فرهنگی هنری موجود در کل کشور را به خود اختصاص می دهند.

گفتنی است که امسال شهرستان اوز با لارستان دیده شده، که این موضوع از سال آینده تصحیح خواهد شد و کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان اوز از سال آینده بصورت مستقل از لارستان در طرح فهما رقابت خواهند کرد.

اخوت با بیان اینکه طرح ملی «ایران قوی» در گام دوم انقلاب اسلامی و متشکل از ۴۸ عنوان برنامه انسجام یافته فرهنگی و هنری است، اظهار داشت: طرح «ایران قوی» در قالب‌های مختلف سعی در ایجاد بستر مشارکت و نقش‌آفرینی، رقابت سالم، تولید و اشتراک محتوا، هماهنگی و انسجام فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور دارد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خاطر نشان کرد: ایران قوی مبتنی بر اقتضائات روز و قابلیت‌ها و مقدورات بومی، کارکردها و فعالیت‌های مبتکرانه کانون‌ها و استفاده هدفمند از ظرفیت رسانه و فناوری‌های نوین اجرا می‌شود.

وی به محورهای طرح ملی ایران قوی اشاره کرد و گفت: «قرآن و سیره اهل بیت(ع)» با زیرمجموعه‌هایی نظیر فرهنگ ولایت‌مداری، سبک زندگی ایرانی – اسلامی، داستان‌های قرآنی، بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی، نماز، امر به معروف و نهی از منکر و …، «مسجد و گام دوم انقلاب اسلامی» با زیرمجموعه‌هایی همچون نقش مسجد در خودسازی، نقش مسجد در جامعه‌پردازی، نقش جوانان مسجدی در قوی شدن ایران اسلامی و … دو محور نخست این طرح را تشکیل می‌دهند.

اخوت ادامه داد: پیشرفت و امید به آینده با زیرمحورهای نشاط‌آفرینی در جامعه، تقویت روحیه امید و تلاش در بین جوانان، توجه به کارآفرینی و جهش تولید، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی، نمادها و جلوه‌های پیشرفت و عدالت، ابتکارات، اختراعات، خلاقیت‌ها، الگوهای موفق محلی، استانی و ملی و … و مقاومت و عزت ایران اسلامی با موضوعاتی از قبیل دفاع مقدس، شهدای مقاومت، هسته‌ای، سلامت و … ، شهید سردار سلیمانی، نمایش جلوه‌های مشارکت مردم (همدلی، مواسات، راهپیمایی و …)، رشد علم و فن‌آوری و سایر اُسوه‌ها و نمادهای عزت و مقاومت دیگر محورهای ایران قوی هستند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان