میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 آگوست 2019 ساعت 9:48 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 168 بازدید

کتابخانه های‌ روستایی در مساجد جنوب فارس تجهیز شدند

کتابخانه های‌ روستایی در مساجد جنوب فارس تجهیز شدند

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس از توزیع ١٠٠ میلیون ریال تجهیزات کتابخانه‌ روستایی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد جنوب فارس، محمدابراهیم اخوت با بیان اینکه رویکرد کتابخانه‌های مساجد جنوب فارس توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، گفت: در راستای مجهز شدن و نوسازی کتابخانه‌های عمومی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد روستایی، کتابخانه عمومی کانون فرهنگی هنری رضوان مسجد فاروق اعظم روستای فیشور از توابع بخش اوز و کانون فرهنگی هنری مسجد خاتم‌الانبیاء روستای کریشکی از توابع بخش بیرم به هر کدام مبلغ ۵٠ میلیون ریال تجهیزات کتابخانه‌ای اختصاص یافته است.

وی کانون‌های فرهنگی هنری رضوان مسجد فاروق اعظم روستای فیشور و مسجد خاتم‌الانبیاء روستای کریشکی را به ترتیب برگزیدگان جشنواره روستای دوستدار کتاب در سال ۹۶ و ۹۷ دانست و تأکید کرد: کتابخانه مسجد فاروق اعظم با برگزاری دوره‌های مختلف کتابخوانی و همچنین با دارا بودن بیش از ١٠ مسجد فعال در روستای فیشور اوز، پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی روستای دوستدار کتاب کشور را دارد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس با بیان اینکه کتابخانه‌های مساجد باید به پررونق‌ترین کانون ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه مبدل شود، اظهار کرد: طرح اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد جنوب فارس در راستای اجرای اهداف و سیاست‌های  راهبردی ستاد عالی کانون‌های مساجد در پشتیبانی از کتابخانه‌های مساجد است.

اخوت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت کتاب در تکامل جامعه انسانی و اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه هم وظیفه ملی و هم وظیفه دینی است، افزود: می‌توان با  برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقدامات فرهنگی، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه و به ویژه در میان جوانان تقویت کرد.

وی با بیان اینکه هرگونه هزینه در حوزه مربوط به کتاب و کتابخوانی یک سرمایه‌گذاری اثربخش است، ادامه داد: جامعه‌ای پویا و موفق است که فرهنگ کتابخوانی در آن رواج داشته باشد، چرا که توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دروازه‌ای برای پیشرفت جامعه می‌شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان