میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 دسامبر 2019 ساعت 11:53 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 18 دیدگاه 469 بازدید

کرامت تقوی: اصلاح طلبم/ اگر به رای شورای نگهبان، احترام نگذاریم چه کار می توانیم بکنیم؟!/ «منصور کشفی» بهترین کارنامه نمایندگی را دارد

کرامت تقوی: اصلاح طلبم/ اگر به رای شورای نگهبان، احترام نگذاریم چه کار می توانیم بکنیم؟!/ «منصور کشفی» بهترین کارنامه نمایندگی را دارد

آخرین روز انتخابات مجلس شورای اسلامی، با حضور تعداد بسیار زیاد داوطلبان از شهرهای مختلف برای یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه ی انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در سالن شهید مسعود امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

«کرامت ا… تقوی» نخستین کسی بود که صبح دیروز وارد ستاد انتخابات کشور در فرمانداری ویژه لارستان شد و ثبت نام کرد:

وی ضمن معرفی خود اظهار کرد: در دوم مرداد ماه سال ۱۳۴۷ در شهر جویم به دنیا آمدم. در ۹ سالگی سایه ی پر مهر پدر از سرم رفت و یتیم شدم. بنابراین، تامین معیشت و تربیت خواهران و برادران کوچکم بر عهده مادر افتاد. دوره های راهنمایی و دبیرستان را در شیراز گذراندم. در سال های ۶۳ و ۶۴ طی دو مرحله به مدت چهار ماه در جبهه ی دفاع از میهن حضور یافتم و در عملیات شرق دجله شرکت داشتم.

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: در سال ۶۵ در دانشگاه تهران در رشته ی جغرافیای انسانی اقتصادی پذیرفته شدم. در آن دوران، دکتر محمد باقر وثوقی نیز همزمان با من در دانشکده ی ادبیات دانشگاه تهران درس می خواندند. در سال ۱۳۷۷، در اولین انتخابات شورای اسلامی شهر جویم در رقابت با ۳۶ نامزد، نفر نخست و منتخب مردم شریف شهر جویم شدم.

تقوی خاطر نشان کرد: سپس، در رشته ی تاریخ ایران اسلامی و دکترای تاریخ ایران باستان ادامه تحصیل دادم و دکترای ایران باستان من هم امسال اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: مهم ترین ویژگی زندگی من، کار پژوهشی است که تا کنون توانسته ام ۳۰ کتاب و ۷۰ مقاله ی کاملا پژوهشی با موضوعات تاریخ و جغرافیا در حوزه های منطقه ای، شهرستانی، استانی و کشوری تالیف، چاپ و منتشر کنم.

قوه مقننه باید دارای نمایندگانی باشد که در علوم انسانی تخصص دارند

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه ی انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در مورد هدف از نام نویسی در انتخابات گفت: زمانی که در دانشگاه تهران درس می خواندم، یکی از اساتیدمان که در دانشگاه آلمان تحصیل کرده بود می گفت در آلمان کسانی می توانند برای نمایندگی مجلس ثبت نام کنند که حتما دکترای تخصصی در یکی از رشته های علوم انسانی داشته باشد. بنابراین، در آن موقع و زمانی که جوانی ۱۸ ساله بودم به راز توسعه یافتگی پی بردم. از این پس، قوه ی مقننه که وظیفه اش قانون گذاری است باید متشکل از نماینده های کاملا متخصص به ویژه در رشته های علوم انسانی باشد.

تقوی اضافه کرد: از اول مشروطیت که اولین مجلس تشکیل شد، اشخاصی که دارای تخصص بودند در مجلس نداشتیم. بنابراین، یکی از بزرگ ترین نواقص مجلس این است که باید بازنگری و اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تخصصی که دارم، این موضوع را با نوشتن کتاب های پژوهشی  و تخصصی به اثبات رسانده ام.

 1. نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طی صد سال اخیر، بنابر گزارش های سازمان برنامه و بودجه و مرکز آمار ایران، منطقه جویم متاسفانه به عنوان یکی از عقب مانده ترین مناطق فارس و ایران به شمار می رود. بنابراین، یکی از برنامه هایم در سطح ملی و منطقه ای، ارائه ی طرح هایی است که منجر به توسعه یافتگی کشور، استان و شهرستان شود.

اصلاح طلبم

کرامت ا… تقوی در مورد جناح سیاسی اش گفت: در سال های ۱۳۷۶ و ۱۳۷۹، مسئول ستاد سید محمد خاتمی در منطقه ی جویم بوده ام. در کل، تمایلم به جناح اصلاح طلب بیشتر است.

وی در مورد تفاوت این دوره از انتخابات با دوره های قبل اظهار کرد: در این دوره، فضا فرق نکرده است. تصمیم گیرنده این فضا، شورای نگهبان است که آن ها نیز نه تنها بر نظر سابق خود پابرجا هستند بلکه سفت تر و محکم تر نیز شده اند.

گناهم همین بس که اهل دانش و فضلم

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه ی انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا علی رغم رد صلاحیت، دوباره نام نویسی کرده است اظهار کرد: می خواهم مظلومیت خودم را در تاریخ ثبت کنم و بر گفته ی حافظ شیرازی صحه بگذارم که فرمودند: «گناهم همین بس که اهل دانش و فضلم»؛ اگر در مجلس، اهالی دانش و فضل بودند، وضع کشورمان به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به این شکل کنونی نبود.

اگر به رای شورای نگهبان، احترام نگذاریم چه کار می توانیم بکنیم

تقوی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا به رای شورای نگهبان احترام می گذارد یا نه گفت: اگر احترام نگذاریم چه کار می توانیم بکنیم. در پنج دوره داوطلب شدم و در هر پنج دوره، به استناد بندهای ۲۸ (وابستگی تشکیلاتی به احزاب سیاسی و گروه های غیرقانونی) و ۳۰ (عدم اعتقاد و التزام عملی به اسلام، ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی) رد صلاحیت شدم.

وی اضافه کرد: عیب بزرگی که در هیئت نظارت استان وجود دارد این است که این ها طبق قانون رفتار نمی کنند به عنوان نمونه هر گونه مدارکی دال بر روزه خواری و تارک الصلاتی من دارند باید به خودم ارائه کنند تا توبه کنم و خودم را برای دور بعدی اصلاح کنم. متاسفانه هیئت نظارت استان در تمامی این پنج دوره، علی رغم اصرار مکرر، هیچ گونه مدرکی دال بر اثبات مدعیات خودشان به من ارائه نکردند.

نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با سایت «آفتاب لارستان» در مورد آخرین کتابی که خوانده است اظهار کرد: کتاب جامع «جامعه شناسی گراش» نوشته عبدالعلی صلاحی را خوانده ام که بالغ بر ۸۵۰ صفحه دارد و من خط به خط آن را خوانده ام و نقدی نیز بر آن نوشته ام.

کرامت ا… تقوی در مورد هر یک از موضوعات زیر، نظر خود را بیان کرد:

ائتلاف: امکان پذیر است به ویژه بین مناطق

استان لارستان: آرزویی قابل وصول و شدنی است

مجلس ششم: مجلس بسیار خوبی بود و بهترین نمایندگان را در میان ادوار ده گانه داشت

سید منصور کشفی: در میان نمایندگان مجلس از حوزه ی لارستان در دوره ی جمهوری اسلامی بهترین کارنامه را دارد

شهید مسعود امامی: الگوی خلوص و یک مرد به معنای واقعی کلمه برای همه ی لارستانی ها بودند و هستند و من ایشان را به عنوان یک الگوی سیاسی به جوانان معرفی می کنم

FATF: موافقم چون منجر به شفاف سازی مبادلات پولی در داخل و خارج از کشور می شود.


18 نظر

 1. صمد کامجو گفت:

  0

  1

  درود بر استاد بزرگوار
  آرزوی توفیق و بهروزی در زمینه تحقیق ونویسندگانی بیشتردارم.سالم باشی

 2. مهدی گفت:

  2

  1

  این کاندید ا معلومه در خواب بسر میبره ماهرچی خرابی و فلاکت میکشیم از دست نماینده ها اصلاح طلب خصوصا مجلس ششم هست اقای خاتمی هم باغی انقلاب بیش نیست تفکرات امثلل این اقا جویم پسرفت چیزی نداردبعد ۸۰ الی ۹۰سال بخش شدنش خدا به دادشون برسد!@

  • کرامت اله تقوی گفت:

   0

   0

   درود و سپاس جناب کامجو
   من هم برای جنابعالی در همه عرصه ها به ویژه تالیف و تحقیق آرزوی توفیق روزافزون دارم.تندرست و بهروز باشید.

 3. ناشناس گفت:

  2

  1

  مجلسی که خود سران اصلاحات میگن در حد آشغال بوده رو میگه بهترین مجلس بوده.بنازم به این سواد هییییییی!

 4. ناشناس گفت:

  1

  1

  جالبه که آقای تقوی آقای کشفی را بهترین نماینده بعد از انقلاب دانسته در صورتی که آقای کشفی جز سیاسی بازی و باندبازی در دوران نمایندگی کار دیگری نداشت حداقل آقای تقوی مستحضر هستند که […] کشفی به جویم شما بیشتر از بقیه بود چون در زمان نمایندگی ایشان بود که بدون ارتقای جویم به شهرستان بنارویه را نیز از جویم جدا کرد البته ناگفته نماند که آقای کشفی برا ی شخص آقای تقوی بهترین بود

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   فکر کنم تنها نماینده که به فکر شهر خودش بوده دکتر کشفی بوده و نمایندگان بعد ایشان فقط در مجلس سیاسی کاری کردند . احتمالا شما شما خواب بودید موقعی که ایشان اب و گاز رو به منطقه اوردند و نام بزرگ لارستان را بجای نام لار…حداقلاش اینست که شما به دنبال سیاسی کردن خدمات هستید . خودتان رو اصلاح کنید دیدگاه اصلاح طلبی هم مربوط به اصلاح خود است هم کشور!

 5. بریزی گفت:

  0

  2

  ضمن احترام به اقا تقوی باید گفت ایشان سواد درستی برای نمایندگی ندارد همان تاریخ نویسی اش هم هزار تا اشکال دارد شما اگر تاریخ مفصل لارستان را نگاه کنید خواهید دید که چقدر تاریخ شهر ها و روستا های لارستان را دانسته یا نادانسته به اسم جویم ثبت کرده می ترسم بره مجلس و جویم را مرکز استان لارستان قرار بده بعد بگه لاری که در تاریخ آمده جویم بوده نه این لار کنونی . دفاع از مجلس ششم و کشفی دیگه واقعا رو می خواد دفاع از خاتمی باغی نشان از خرابی فکر و داغانی نگرش دارد

  • کرامت اله تقوی گفت:

   2

   0

   آقای بریزی سلام.در مورد سواد تاریخ نویسی من بایستی افراد متخصص اظهار نظر کنند.اگر شما تخصص دارید خب کتاب و مقاله بنویسید و اشتباهات تاریخ نگاری مرا مستندن بیان کنید.دیگر آنکه بروید بخوانید تا بدانید معنای کلمه باغی چیست،آنگاه اتهام باغی به کسی بزنید.تشخیص باغی بودن یک شخص در صلاحیت مراجع تقلید است نه شما.کدام مرجع تقلید حکم بر باغی بودن آقای خاتمی صادر کرده است؟ شخص باغی که نباید آزاد بگردد، باید محاکمه شود و به زندان برود.

  • بریزی گفت:

   1

   0

   آقای تقوی خودتان بهتر می دانید که در تاریخ مفصل لارستان چه کار کردید سفرنامه شاردن را به جه وضعی آوردید و تحریف کردید تاریخ جویم و روستای بریز را که آقای رضا طاهری در یک مقاله مفصل این افتضاحات فاحش تاریخی و تحریف تاریخ را بیان کردند ولی شما سکوت کردید و حاضر به اقرار به اشتباه نشدید . ثانیا رهبر معظم انقلاب خاتمی را باغی انقلاب معرفی کردند و زمانی که در بیمارستان بودند خاتمی را به حضور نپذیرفتند و او را باغی معرفی کردند پس من لقب باغی را به خاتمی ندادم یک مرجع تقلید بزرگ شیعه و رهبر انقلاب اسلامی این لقب را دادند .در مورد کشفی هم وضعش روشن است کسی که جام زهر را امضا کند ولو اینکه هزار خدمت کرده باشد چون دهن کجی به رهبر معظم کرده و دلش را خون کرده و با دشمن همگام شده همه اعمالش باد فنا است خدا هدایتش کند

 6. کرامت اله تقوی گفت:

  1

  1

  آقای ناشناس.برای اطلاع از خدمات دکتر کشفی در دوره نمایندگیش بروید کتاب “آنچه از دستم بر آمد ” انتشارات همسایه را بخوانید.جاده جهرم – لار- بندر عباس که تا سال ۱۳۷۸ شوسه و سنگلاخی بود، تمامن آسفالت کرد.سد سلمان فارسی را ساخت که پس از سد درودزن بزرگترین سد استان فارس است.این سد آب شیرین شهرهای خنج و اوز و گراش و لار را تامین کرد.برای شهرهای لار و اوز و خنج و گراش و بیرم لوله کشی گاز انجام داد.و صدها کار دیگر.اما هیچ گونه نفع و امتیازی برای من و خانواده ام نداشت.تمام دارایی من یک دست کت و شلوار و یک موتورسیکلت هست.نه خانه دارم.نه ماشین و نه زمین دارم.بر عکس این شما بودید که با تزویر و تظاهر و توسل به این و آن صاحب صدها هکتار و باغ و زمین کشاورزی شدید.نان شب نداشتید ، ولی الان میلیاردر هستید.حق و حقوق مردم بدبخت جویم خوردن آخر و عاقبتی ندارد آقای ناشناس.!!!

 7. ناشناس گفت:

  1

  1

  واقعا عجیبه با چه رویی از کشفی و خاتمی دفاع میکنیدهمین تحصن دکتر کشفی و نامه جام زهر که امضا کرد لار رو صد سال عقب انداخت

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   فکر کنم کفکرات شما و نمایندگان حذب شما لار را دویست سال عقب انداخته و شما همچنان در خواب

 8. ناشناس گفت:

  1

  0

  کلا مشکل اصلاح طلبها اینه که با خاطرات موهوم زندگی میکنن و بر خلاف ادعاشون بسیار متعصب و قدیمی هستن.همچنین استفاده ابزاری از دین هم از زمان خاتمی شروع شد که بخاطر سیادتش بخش زیادی از عوام خوش قلب و ساده لوح رو فریب دادن تا رای بیاره.وگرنه اگر واقعا صداقت داشتن همون زمان عبا و‌عمامه رو کنار میزاشتن و همرنگ مردم میشدن.منتهی ِلذت استفاده از موقعیت روحانیت اجازه نداد.چون اینها ذاتا نون به نرخ روز خورن

 9. از جویم خدمت اقای نقوی گفت:

  0

  0

  عده ای در مرکز شهرستان به خاطر قدمت وسابقه بخش بزرگ جویم انرا تیکه پاره کردن وبخش بنارویه را از ان جدا کردند تا اکنون تبدیل به دو بخش کوچک شوند که هیچکدام شرایط ارتقا را ندارند ایا به این مساله فکر کرده اید بخش جویم فعلی دیگر ان بخش قدیمی وبزرگ نیست

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  http://sohbatnews.ir/post.php?id=17021 لینک مقاله تحریف تاریخ (عمدی یا سهوی ) توسط آقای کرامت الله تقوی در کتاب تاریخ مفصل لارستان

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  http://sohbatnews.ir/post.php?id=17021 لینک مقاله تحریف تاریخ (عمدی یا سهوی ) توسط آقای کرامت الله تقوی در کتاب تاریخ مفصل لارستان (مقاله به اسم بهری کجاست ؟)

 12. خدمت جناب اقای. تقوی جویمی گفت:

  0

  0

  خودتان به عنوان. پژوهشگر تاریخ خوب می. دانید که علت. عدم. ارتقای بخش جویم به شهرستان. جدا شدن بخش. بنارویه از ان. است. الان هم تبدیل شده. اند به. دوبخش کوچک. وکم جمعیت که هیچکدام در حد. وقواره یک شهرستان. نیستند. وتازه. جمعیت شهری. بخش. بنارویه. از جویم هم. بیشتر است این کار هم توسط. کسانی. در منطقه. صورت. گرفت. که شما. مرید وطرفدارشان. هستید. ایا. بازهم. انتظار دارید. که. برای. نمایندگی مجلس. به. شما. رای. داده. شود

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر اقای تقوی عزیز از تاریخ نویسان بزرگ لارستان

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان