میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 ژوئن 2020 ساعت 10:50 ق.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 201 بازدید

کرونا و نیاز بیشتر به یاری رساندن

کرونا و نیاز بیشتر به یاری رساندن

امین دلخسته: بی‌مقدمه می‌گویم؛ شرایط زندگی کردن دوران همه‌گیری کرونا، علاوه بر استرس‌ها و فشارهای روانی و مریضی‌ها، مى‌توان با نگاهی متفاوت به آن و از دريچه‌ى ديگر، دوران خلق فرصت‌ها از دل این تهدیدات دانست.

زندگی در شرایط کرونا سبك زندگی‌های عموم مردم و مناسبات رفتارى را به شکلی عجیب تغییر داده است و روابط اجتماعی، کسب‌ وكار، محدود کردن ارتباطات با دیگران، رعایت نکات بهداشت فردی، شرایط اقتصادی جدید، تغییر سبک هزینه‌کردها و هزاران هزار رفتار اجتماعى ديگر که در بستر دوران کرونا تغییر یا حذف شدند.

هدف نگارنده، يادآورى افزایش مشکلات موجود حاصل از بیماری كرونا در اين ایام و فشار اقتصادی زیاد است كه موجب شده آحاد زیادی از جامعه را دچار تنگناهای اقتصادی كند.

اما فارغ از نگاه دولتی و رسیدگی به این افراد، زمان تغییر از باورها و رفتارهای اشتباه در جامعه رسیده است که می‌بایست با همت جوانان و بزرگان فهيم اين ديار با همدلی در این برهه‌ى حساس با تغییر رفتارها و هزینه‌کردها، آلام مردمان نيازمند باشيم.

اينك زمان، زمان نشاندن گل لبخند بر لبان فرزندی است که از درد سرطان در بالین است و خانواده‌ای نيك‌انديش، بار سنگین مالی آن را به دوش می‌کشد.

آری زمان آن رسیده كه با احسان ما، لبخندى بر لبان زن بی‌سرپرست خانواده، آن پدر بیکار اجاره‌نشین، آن فرزند محروم از تحصیل و آموزش و زندانی آبرومند گرفتار در بند مسائل مالی نقش ببندد.

تقاضامنديم در اين بحبوحه‌ اخبار منحوس كرونا، شادى زندگى را پيش از آنكه مرگ به سراغمان بيايد، در جامعه جارى و سارى كنيم.

حال که اجرای مراسم های ترحیم و پاسداشت درگذشتگان، متفاوت از گذشته شده و مراسمات ازدواج رنگى ديگر به خود گرفته است، با نشاندن لبخند بر زندگی خانواده‌ای مستحق عوض کنیم و با تغییر نگرش‌هایمان، گره‌ای از کار دیگران برداریم.

از این نویسنده بخوانید:

برای «حسین الوار» راننده بافرهنگ اتوبوس

جشن و سرور در «روز لارستان» حاشیه است و باید وارد تبیین مسائل شد/ ما تابع دبیرخانه «روز لارستان» در شورای شهر هستیم


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان