میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 اکتبر 2014 ساعت 2:09 ق.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه 940 بازدید

کلاس پیشگیری از اعتیاد، احکام و آموزش فردی در شهر اوز

IMG_0585کلاس پیشگیری از اعتیاد، احکام و آموزش فردی در شهر اوز

روابط عمومی کمیته امداد شهرستان لارستان: عوامل اجتماعی وابسته به فقر بشر در وابستگی انسان به مواد افیونی موثر هستند و میزان بروز اعتیاد در گروه های پایین اجتماعی و اقتصادی بالاتر است. بنابراین در جامعه اعتیاد معلول استرس و فشارهای روانی می باشد.

نقش گروه همسالان و فشار جمعی در محیط های جوان در گرایش آنان به مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است لذا افراد در دو جهان زندگی می کنند: ۱) خانواده ۲) همسالان

نوجوانان به راهنمایی و همکاری، اعتماد، انضباط، درک متقابل، دلسوزی و محبت نیازمندند. کوتاهی و کاستی در هر کدام باعث گرایش فرد به غیر والدین و خانواده و یافتن آن نقطه در فرد دیگری می شود یا به نوعی به دوست و همسالان گرایش پیدا می کند. گاهی نفوذ بسیار بالای همسالان در زندگی جوان ممکن است ناشی از مورد توجه واقع نشدن در خانه یا به دلیل جذابیتهای گروه همسالان باشد و از آنجا پیوند جوانان با والدینشان به تدریج ضعیف تر شده و همسالان در رشد روانی انها نقش حساسی می یابند .
در همین راستا کلاس پیشگیری از اعتیاد، احکام و آموزش فردی در شهر اوز و جهت مددجویان تحت حمایت امداد لارستان برگزار گردید. در این جلسه حاج آقا عدالت پور روحانی مستقر در شهر اوز در ضرورت آموزش مددجویان و شناخت بیشتر خانواده ها از مواد مخدر مطالبی برای حاضرین بیان نمود. سپس سرهنگ رزم جو جانشین منطقه انتظامی لارستان در خصوص نمونه های مختلف مواد مخدر، آشنایی والدین با مواد مخدر جهت ارشاد فرزندان، اطلاع از مضرات ماهواره، وسایل اینترنتی و سرقت عابر بانک توضیحات مبسوطی برای حاضران بیان نمود.

در ادامه حاج آقا تقی زاده مدیر امداد در خصوص احکام و مسائل دینی، رعایت مسائل بهداشتی از طرف خانواده ها و نیز تشویق خانواده ها جهت استفاده از تسهیلات وام اشتغال زایی در امداد جهت توانمند سازی هر چه بیشتر خانواده های تحت حمایت امداد توضیحاتی داد.
درپایان نيز تعداد ۱۰۰بسته بهداشتی (شامل شامپو، تاید، مایع ظرفشویی، خمیر دندان، دستمال جیبی) به ارزش ۱۰ميليون ریال به حاضران در جلسه اهدا گردید .


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان