میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۳:۱۲ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 5 دیدگاه 562 بازدید

کلنگ ساخت «مرکز رشد واحدهای فناور لارستان» به زمین خورد + گزارش تصویری

باحضور معاون سازمان نوسازی مدارس، مسئولان استانی و شهرستان

کلنگ ساخت «مرکز رشد واحدهای فناور لارستان» به زمین خورد + گزارش تصویری

به گزارش آفتاب لارستان، کلنگ ساخت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان دوشنبه ۲۴ دی ماه امسال باحضور معاون سازمان توسعه مدارس کشور، معاون پارک علم و فناوری فارس، مدیرکل نوسازی مدارس فارس و مسئولان ارشد لارستان به زمین زده شد.

خیر ساخت این مرکز خواسته ناشناس بماند

منصور اسماعیلی، مدیرعامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی که ساخت این پروژه را بر عهده دارد در این مراسم گفت: این پروژه که حاصل همکاری مشترک سازمان های استانی، شهرستان و خیرین است در زمینی که سال ها قبل توسط مرحوم حاج حبیب کامجو، واقف محترم به مرحوم آیت الله سیدمجتبی موسوی لاری اهدا و سال های طولانی از این مکان استفاده خیر می شد، ساخته می شود.

اسماعیلی برآورد خود از هزینه ساخت این ساختمان پنج طبقه را ۶ میلیارد تومان عنوان کرد که با احتساب قیمت زمین، ارزش آن را حدود ۱۵ میلیارد تومان دانست.

وی در پایان ضمن تشکر از تمام افراد و نهادها و سازمان های همکار برای تغییر کاربری زمین و اخذ مجوزهای لازم و از خیر پروژه که نخواسته اسمی از وی اعلام شود تشکر و قدردانی کرد.

مردم لارستان الگوی مشارکت در امور عام المنفعه هستند

در ادامه مراسم دکتر سیدمهدی نصیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس در سخنانی کوتاه گفت: واقعا باید به مردم خونگرم و خیر لارستان دست مریزاد گفت چراکه الگوی مشارکت در امور خیر و عام المنفعه هستند.

وی ضمن تشکر از تمام بانیان و عاملان ساخت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان بطور خاص از بنیاد نیک اندیشان هاشمی تشکر کرد که با سماجت و پیگیری مداوم توانست این ایده را به نتیجه برساند.

جعفرپور: خداوند را شاکرم نماینده این مردم هستم

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش نیز سخنران دیگر این مراسم بود که ابتدا گفت: خداوند را شاکرم که نماینده این مردم هستم.

وی در ادامه این پروژه را نمونه ای از مشارکت مثال زدنی از واقف و خیر تا مسئولان شهرستان، استان و کشور دانست و تاکید بر توسعه فناوری در این پروژه را نیز از ضروریات کشور عنوان کرد.

دکتر جمشید جعفرپور افزود: اتکای بودجه کشور به نفت بسیار کم شده و همه ما بجای نفت باید به ذهن خلاق جوانان خود اتکا کنیم که ثروت واقعی ما هستند و خوشحالیم که این مرکز با آموزش و پرورش هم پیوند خورده است که می تواند در راهبری آنها به سمت توسعه فناوری سهیم باشد.

وی در پایان از تمام نهادها و سازمان هایی که برای ساخت این مرکز همکاری کرده اند همچنین بنیاد نیک اندیشان هاشمی و ورثه مرحوم حبیب کامجو و مرحوم آیت الله سیدمجتبی موسوی لاری تشکر کرد.

تبدیل علم به ثروت از ضروریات امروز است

دکتر جمال زاده معاون سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در سخنانی کوتاه گفت: طرحی که امروز کلنگ زنی می شود نمونه و الگویی مبارک و مدلی افتخارآمیز در کشور برای مشارکت خیرین و دولت است.

وی در ادامه از ضرورت تبدیل علم به ثروت گفت و تاکید کرد مراکز رشد واحدهای فناور می توانند این مسیر را تسهیل کنند.

دکتر جمالزاده در پایان از تمام بانیان این طرح تشکر و بابت این روحیه مشارکت طلبی به مردم لارستان تبریک گفت.

گفتنی است در این مراسم فرزندان مرحومان آیت الله موسوی لاری و کامجو نیز نکاتی را مطرح کردند. موسوی لاری از توجه ویژه پدر مرحوم خود به گسترش علم و آگاهی گفت و ساخت این مرکز را در تقویت این هدف توصیف کرد و خسرو کامجو نیز از مسئولان خواست تا در سردر مرکز نامی نیز از مرحوم حبیب کامجو ذکر شود.

لازم به ذکر است مرکز رشد واحدهای فناور در شهرجدید لار در زمینی به مساحت ۹۰۰ متر مربع با زیربنای ۳۲۰۰ متر در پنج طبقه طی یک سال و نیم ساخته خواهد شد و غیر ساخت مرکز که بر عهده بنیاد نیک اندیشان هاشمی است، پارک علم و فناوری فارس آن را تجهیز خواهد کرد.

این پروژه توسط شرکت مهندسان مشاور نقشاوند شهر راز طراحی و توسط مهندس استادزاده ساخته خواهد شد.

در ادامه تعدادی از عکس های «ریحانه دوستکامی» از این مراسم را ببینید:


5 نظر

 1. علی گفت:

  1

  0

  افرین به خیرین علی الخصوص بنیاد مرحوم هاشمی ، امیدوارم مسئولین محترم امر هم در جهت اتمام این عملیات بزرگ همت داشته باشند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  میذاشتید ۳۰۰ نفر دیگه هم کلنگ بزنن دیگه، عجب مسئولین عشق دوربینی داریم …

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای ناشناس حتما اینا هرکدومشون به نوعی تعهدکردندکه درساخت مرکزرشدکمک کنند.که اگراینطورباشه خوبه وکارشون درسته،کاش تعدادکلنگ زنان بیشترهم بود.بخیل نباشیم?

 4. حسین گفت:

  0

  0

  تشکر میکنم از مدیریت مرکز رشد جناب قناعت پور که باعث پیشرفت این مجموعه شده اند.

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  اون خانم چه تعهدی کرده

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان