میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 اکتبر 2014 ساعت 5:47 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 1,824 بازدید

کلنگ گازرسانی به روستاهای فیشور و محلچه به زمین زده شد

با حضور امام جمعه، نماینده مردم، فرماندار و مدیرعامل گاز استان صورت پذیرفت:

کلنگ گازرسانی به روستاهای فیشور و محلچه به زمین زده شد

با حضور امام جمعه، نماینده مردم، فرماندار و مدیرعامل گاز استان، کلنگ آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای فیشور و محلچه به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ در مراسمی با حضور علی اکبر نجیب زاده معاون استاندار و فرماندار فرمانداري ویژه لارستان، حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی نوربخش امام جمعه لارستان، دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، مهندس هوشنگ محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، فرماندهان نظامی و انتظامی، تنی چند از مسئولین ادارات شهرستان، بخشدار اوز و اقشار مختلف مردم، کلنگ آغاز به کار پروژه گازرسانی به روستاهای فیشور و محلچه به زمین زده شد.

 درآیین این مراسم ابتدا عبدالعزیز حنیفی امام جمعه فیشور در سخنانی اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمات زیادی را به این کشور ارائه کرده است و از این بابت بایستی همیشه شکرگزار خداوند متعال بود.

gazrasani

سپس علی اکبر نجیب زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان هم به موضوع وحدت در منطقه اشاره کرد و گفت: به حمداله وحدت در منطقه لارستان یک وحدت تحسین برانگیز است ولی بایستی این وحدت روز به روز بیشتر شود تا چشم دشمن از این وحدت مثال زدنی کور شود.

 نجیب زاده تصریح کرد: علاوه بر وحدت خوب شیعه و سنی، می بایست وحدت بین شیعه با شیعه و یا سنی با سنی هم بیشتر باشد چون اگر این مهم انجام شد جامعه پیشرفت و توسعه پیدا می کند و امنیت پایدار برقرار می گردد و کارها رو به جلو حرکت می کند، همچنان که تا به امروز نیز اینچنین بوده است.

معاون استاندار در ادامه به آغاز به کار پروژه گازرسانی به روستاهای فیشور و محلچه هم اشاره کرد و گفت: یکی از آرزوهای بنده در زمان خدمتم در فرمانداری،گازرسانی به تمامی مناطق شهرستان به خصوص فیشور و محلچه بود که به یاری خدای متعال، و با پیگیری های مستمر استاندار فارس، نماینده مردم، مدیرعامل گاز استان، فرمانداری لارستان، بخشداری اوز، معتمدین و خیرین فیشور و محلچه این پروژه امروز کلنگ زنی گردید، چون حق این مردم بود.

 فرماندار ویژه لارستان در ادامه به کارهای انجام شده در فیشور نیز اشاره کرد و گفت: به حمداله استقرار آمبولانس و شبانه روزی شدن درمانگاه این روستا انجام شد و در خصوص اختصاص زمین جهت جوانان و کاهش قیمت زمین نیز با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و منابع طبیعی این مشکل حل شدنی است.

در ادامه دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی هم گفت: برای گازرسانی به فیشور و محلچه یک کار تیمی صورت گرفت.

 وی ادامه داد: همه کمک کنید تا زودتر از زمان مقرر این پروژه به نتیجه برسد و شاهد باشیم که کپسول های گاز در این مناطق جمع آوری شود ومردم از گازشهری بهره مند شوند.

دکتر جعفرپور تصریح کرد: این نعمت خدادادی پروژه بسیار بزرگی است که بیش از ۱۱ میلیارد تومان برای اجرایی کردن آن هزینه خواهد داشت.

سپس سرهنگ جاوید فرماندهی سپاه ناحیه لارستان هم گفت: تأمین امنیت از نعمت های بزرگ خداوند هست که به چنین ملت شریفی عطا نموده است و انسان ها نیز بایستی قدر آن را بدانند.

در ادامه مهندس داریوش محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس هم اظهار داشت: یکی از پروژه هایی که برای ما خیلی اهمیت داشت گازرسانی به فیشور و محلچه بود به همین خاطر خودم در این کلنگ زنی شرکت کردم.

وی اظهار داشت: امسال سیاست دولت در جهت کاهش تورم، انقباض بودجه های سرمایه ای بود. لذا منابعی که تخصیص داده شد برای   توسعه ی گازرسانی درسطح استان فارس ۱۰۳ میلیارد تومان بوده است و پروژه ای که امروز در این دو روستا و دو روستای دیگر هزینه می شود،حدود ۱۳ درصد از کل بودجه گاز استان را شامل می شود.یعنی گازرسانی به فیشور و محلچه بیش از ۱۱ میلیارد تومان هزینه در برخواهد داشت.

 مهندس داریوش محمدی با بیان اینکه مدت زمان اجرای این پروژه ۴۰۰ روز هست؛تصریح کرد: این حق این مردم هست چرا که خدمت رسانی از سوی  نظام مقدس جمهوری اسلامی برای همه مردم باید صورت گیرد.

 وی گفت:‌ حجم عملیات پروژه برای همین فیشور و محلچه بیش از ۷۶ کیلومتر هست.

مهندس محمدی ادامه داد: قانون برای توسعه گازرسانی، یک شعاع ،جمعیت و سرانه ای را تعریف کرده است و برای سرانه هر انشعاب جهت توسعه گازرسانی که دولت بودجه می دهد ، ۲ میلیون تومان برای مناطق گرمسیری است ولی در فیشور و محلچه برای نصب هر علمک گاز درب منازل بیش از ۶ میلیون تومان بودجه تخصیص داده ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس خاطر نشان کرد:برای عملیاتی کردن این پروژه به حمداله از پیمانکاران بسیار با تجربه استفاده می شود چرا که هر جایی از این استان این پیمانکار کار کرده است حتی زودتر از موعد مقرر تحویل داده است و ایمان دارم این پروژه ۴۰۰ روزه هم زودتر به اتمام می رساند.

 مدیرعامل شرکت گاز استان فارس ادامه داد: ما در حوزه توسعه شبکه یا در حفرات خالی یا شبکه های باقی مانده از پروژه قبل، معادل ۵۲ کیلومتر در شهرهای لار، اوز، خور و لطیفی بیش از ۱۶ میلیارد تومان از این ۱۰۳ میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده است.

وی از پیگیری های مستمر استاندار فارس، نماینده مردم ومعاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در اجرایی کردن این پروژه ها تقدیر و تشکر کرد.

مهندس محمدی در پایان سخنانش از تمامی ادارات، نهادها، شورای اسلامی روستا و دهیاری و معتمدین و خیرین خواست که راه را برای اجرایی کردن خط انتقال گاز رسانی به فیشور و محلچه را هموار سازند.


1 نظر

  1. میر عماد گفت:

    0

    0

    احسنت به نماینده و فرماندار … جعفرپور کارش درسته

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان