میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 فوریه 2021 ساعت 3:37 ق.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 206 بازدید

کنترل کیفیت، ضامنِ سلامتی

کنترل کیفیت، ضامنِ سلامتی

صالح صادقی: همه چیز با چند تکان شروع می‌شود و در یک لحظه همه چیزهایی که سال‌ها کاشتیم را نابود می‌کند.

نگاهی به زلزله‌های مهم در ایران حکایت از جان باختن تعداد قابل توجهی از هموطنان عزیزمان در زلزله‌های سال ۱۳۸۲ بم که بیش از ۵۰ هزار نفر و در سال ۱۳۶۹ زلزله رودبار که بیش از ۴۰ هزار نفر است؛ این آمار لرزش زمین در لحظه‌های بسیار کوتاهی است.

امروز که زلزله‌ای به اسم کرونا با تکان‌های متعدد در حال خسارت به بار آوردن است و گسل کرونا با پس لرزه‌های متعدد هر روزه جان تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان را می‌گیرد.

چند ماهی است که گسل کرونا فعال شده است و هر روز ما با تمام وجودمان آن را حس می‌کنیم. تنها و تنها راه برون‌رفت از وضعیتِ کنونی نگاه کردن به توصیه‌های متخصصان این امر می‌باشد. تنها راه نجات جامعه از این وضعیت رعایت تک‌تک دستورات بهداشتی است تا بتوانیم از تلفات بیشتر جلوگیری نماییم.

ما باید از کرونا درس بگیریم و بزرگترین درس کرونا توجه به خبرگان و عالمان این رشته می‌باشد و اینکه خبرگان یک رشته نگاه تخصصی‌تر و عالمانه‌تری نسبت به عموم جامعه دارند و باید به توصیه ها و راهکارهای آنها توجه ویژه‌تری نمود.

با نگاهی به تلفات زلزله‌های ثبت شده در ایران نگاهمان را به سمت خبرگان این امر معطوف داریم. به خبرگانی که سالها تلاش کردند تا همه دارایی‌هایمان در یک لحظه از دست نرود به هر حال امیدواریم تا قبل از ثبت تکان اول دستگاه لحظه‌نگار به‌داد کیفیت و مقاوم‌سازی ساختمان‌های شهرمان برسیم زیرا بعد از اولین ثبت دیگر چیزی باقی نخواهد ماند که به داد آن برسیم.

آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از بیان این موضوع، توجه دادن مردم و مسئولان به کیفیت در زمان آرامش قبل از زلزله است. اعداد ذکر شده در بالا تنها یک عدد نیستند و عزیزانی هستند که روزگاری پدرانشان برای آرامش آنها از همه چیز می گذشتند.

بیاییم همانگونه که امروز نگاهمان به چشم متخصصان امر درخصوص بیماری منحوس کرونا می‌باشد نگاهمان در خصوص کنترل کیفیت هم به دست متخصصان این امر باشد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان