میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 می 2020 ساعت 4:40 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 18 دیدگاه 581 بازدید

«کهنه کار» در گراش، «تازه کار» در لار

مشی متفاوت «حسین زاده» در تعیین مدیران دفتر

«کهنه کار» در گراش، «تازه کار» در لار

روز گذشته انتصاب «مصیب علیشیر» به عنوان مدیر دفتر نماینده جدید در شهرستان لارستان در خبرها آمد. درست یک روز پس از آنکه خبر رسید این مسئولیت به «عباس جهانبانی» در شهرستان گراش واگذار شده است.

آنچه پس از این دو انتصاب در فضای مجازی مورد بحث و پرسش فعالان اجتماعی منطقه قرار گرفت دلیل تفاوت بسیار زیاد در انتخاب این دو مدیر دفتر است.

«جهانبانی» ۶۴ ساله و با کوله باری از مسئولیت های متعدد و ساکن شهر گراش، آشنا به جزئیات منطقه و «کهنه کار» در مسائل اجتماعی سیاسی و در طرف دیگر «علیشیر» ۳۳ ساله با اعتباری غالبا علمی و دانشگاهی، ساکن تهران و «تازه کار» در حوزه فعالیت های اجتماعی در منطقه و زادگاه خود است.

همین نکته باعث شد تا عده ای از فعالان فضای مجازی لارستان این انتصابات را با «نگرانی» و «بدبینی» تحلیل و کم تجربگی مدیر دفتر لار در برابر مدیر دفتر گراش را پروژه ای برای دور زدن شهر لار در تحولات تعیین کننده حوزه انتخابیه تلقی کنند یا عده ای که انتصاب علیشیر به این سمت را در واقع قدردانی حسین زاده از او به دلیل کناره گیری نکردنش در انتخابات به عنوان «نامزد لاری» دانستند! یا دسته سومی که قبول کردن این سمت توسط علیشیر را دورخیز مجدد او برای نامزدی در انتخابات بعدی قلمداد کردند و این پرسش را مطرح کردند که با توجه به سکونت و فعالیتش در تهران چرا وی مدیر دفتر حسین زاده در تهران نشد؟!

درسوی دیگر البته تعداد زیادی از این انتصاب استقبال کرده و حضور یک جوان نخبه و موفق در عرصه فن آفرینی را فرصتی مناسب برای ایجاد تغییر در ساز و کار دفتر نماینده و تعامل بهتر با نماینده منتخب ارزیابی و اتفاقا این انتقاد را به حسین زاده وارد کردند که چرا در گراش نیز از حضور مدیری جوان و نخبه استفاده نکرده است؟ چراکه جوان گرایی ازجمله شعارهای انتخاباتی وی نیز محسوب می شد و نصب یک مدیر ۶۴ ساله آن هم در آغاز رسمی فعالیت پارلمانی نوعی عقب نشینی از شعارهایش محسوب می شود.

اینکه معیار و دلیل این انتخاب های متفاوت چیست را باید از نماینده جدید منطقه پرسید اما آنچه در این بین روشن است اینکه هر عمل و گفته او می تواند موجی از واکنش های موافق و مخالف را ایجاد کند و این موضوع برای وی که سعی می کند در میانه حرکت کند کاری کاملا سخت است.


18 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا حسین زاده را خیر بدهد

 2. لارستانی گفت:

  0

  0

  ساده انگاری است اگر فکر کنیم حسین زاده اهدافی در پشت پرده انتخاب مسئولین دفاترش نداشته باشد … بزرگترین هدف حسین زاده به نظرم نقشه ای برای انتخاب خودش برای دور بعد است که سعی دارد رقیبانش را به دوستانش تبدیل کند.

 3. شهروند گفت:

  0

  0

  ما مردم لار اقای علیشیر و ديگر نامزدهای انتخابات که با علم به عدم مقبوليت حاضر به کناره گیری نشدند را […] به لار میدانیم و انها را نخواهیم بخشید..مردم لار ،اعضای شورای شهر،معتمدان و تشکل لارستان بیدار به هوش باشید.استارت تضعيف لار زده شده است.چگونه اقای علیشیر که در لار حضور ندارند و از مناسبات منطقه ای بی اطلاع میباشند میخواهند حرف مردم لارستان را به گوش نماينده برسانند و چگونه در بزنگاه ها از حق لارستان دفاع کنند..متاسفانه جنگ فرهنگی و حالا سیاسی توسط گراشی ها بر علیه لار شروع شده و هدف تضعيف لارستان و خدشه دار کردن چهره لارستان در منطقه و کشور ميباشد.از سایت وزین افتاب نیز خواهشمندیم به بهانه ازادی بیان هر نوشته و مطلبی را در سایت ارائه ننمايند تا دشمنان قسم خورده لارستان به اهداف شوم و پلید خود نرسند.

  • حسین گفت:

   0

   0

   نمیدونم چرا طرفدارای جعفرپور اینقد دارن خودخوری میکنن همونایی که اسمشون بردین جناب مهندس علیشیر رو انتخاب کردن پس نیاز نیس که بهشون گوش زد کنین به هوش باشن 😊😄

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  اولین تضاد مدیریتی در نماینده هویدا شد.
  البته آرزوی سلامتی وموفقیت داریم برای جناب علیشیر
  ایشان به دلیل جوانی وعدم شناخت کافی از رفتار مردم منطقه لارستان بعید می دانم از پس مسئولیت بخوبی در بیاید.
  البته جناب علیشیر هم بدش نمی آید که بین مردم شناخته شود برای دوره های بعد نمایندگی.

 5. سید مرتضی گفت:

  0

  0

  احسنت به حسن انتخاب حسین زاده

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب علیشیر در لار ناشناخته ومحبوب نیست هرچند جوان جویای نامی است. علت عدم محبوبیتش به علت کنار نرفتن از انتخابات بنفع لارستان است.
  و شما با این انتخابتات ، امیدواریم شک ها به یقین تبدیل نشود. که مهره خودتان بوده است.

 7. س راضی گفت:

  0

  0

  انشا.. که اقای علیشیر بتونه با نیروی جوانی اش کمبود تجربه اداری و دولتی و روابط فیمابین را جبران کند و برای ایشون ارزوی موفقیت دارم
  نکته ای که هست وقتی اقای جهانبانی را برای گراش گماشتند همه گفتند چرا مسن
  حال که نیروی جوان و پر انرژی برای لار گذاشته مردم میگن چرا جوان

  بالاخره هر تصمیمی موافق و مخالف داره

 8. اوزی گفت:

  0

  0

  برای رعایت. عدالت ومساوات. وانچه شخص نماینده. جدید. قول. داده اند باید هرچه. زودتر. دفاتر. ایشان در شهرستان های. اوز. وخنج هم. دایر. شوند

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود جناب مهندس تجربه کافی ندارد شناخت و نفوذی هم نداشته لذا به سرمنزل مقصود رسیدن کاری سخت خواهد شد باید یاریش کرد ودعا نمود

 10. لاری گفت:

  0

  0

  خدمت اقای علیشیر و اقای حسین زاده
  اهم مطالبات مردم لارستان در چهار سال پیش رو :
  تکمیل بزرگراه لار_جهرم
  شروع عمليات بزرگراه لار_ بندرعباس
  پیگیری جهت تصويب اداره کل راهداری
  پیگیری جهت تصويب نهایی منطقه ویزه اقتصادی لارستان و عمليات اجرایی ان
  این گوی و این میدان..بسم اله

 11. لارستانی گفت:

  0

  0

  بنظر می اید انتخاب خوبی صورت نگرفته است . برای اینکه اکثریت قاطع مردم منطقه لارستان- خنج- گراش واوز اورا برای نمایندگی به هر دلیلی شایسته ندیدند. بخصوص مردم منطقه لارستان که اصرار به ایشان کردند که بخاطر لارستان برو انصراف بده ولی ایشان حرف مردم گوش نکرد. حالا چگونه می خواهد با این مردم کار کند.
  شک بر انداز است که چرا نماینده از بین این همه گزینه ها ایشان انتخاب نموده است.

 12. ا.انصاری گفت:

  0

  0

  واقعا دکتر حسین زاده کار درستی کرده اند .آقای مهندس مصیب علیشیر یکی از نخبگان لار می باشند که واقعا شایستگی ایشان بر همه واضح هست .ایشان ارتباط زیادی با نخبگان و تحصیل کرده های خارج و داخل کشور دارند و فرد باهوش و با ذکاوتی هستند .برای ایشان آرزوی موفقیت دارم

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  سوال ازجناب نماینده
  اکثریت قاطع مردم لارستان این جوان برایشان ناشناخته بود. وحتی اگر به تعداد آرای این جوان در انتخابات نظر افکنی آرای بسیار پایینی دارد. البته ایشان آدم بدی نیست. ولی از یک نظر محبوب مردم لارستان نیست.
  چرا شما این آقارا انتخاب کرده اید؟
  شناخت شما از این جوان چقدر است؟

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  به هر حال تصمیمی که گرفته شده گذشت زمان ثابت می کند که این تصمیم درست بوده یا نه؟
  فعلا مردم در شک هستند.امیدواریم خوب از آب در بیاید.

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  امیدواریم از آقای قبلی بهتر باشد

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  مردم منطقه از چهار سال آقای حسنی و هشت سال آقای جعفرپور بنظر می رسد خیری ندیدند
  پس داشتن ونداشتن نماینده فرق چندانی نداشته است. ۱۲سال نماینده نداشتیم این چهار سال هم اضافه فرمایید.

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب علیشیر یک توصیه
  بعضی از آدم های قبلی به بهانه های مختلف می خواهند جا پا باز کنند به دفتر نماینده. خود دانی خرابت نکنن

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان