میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 جولای 2014 ساعت 10:42 ب.ظ سرویس:مطلب شما 6 دیدگاه 1,402 بازدید

کودک درونم بهانه ی تازه می گیرد!

کودک درونم بهانه ی تازه می گیرد!

m-jahanbinمنيره جهان بين: یک گوشه ی دنج برای خودم پیدا کردم و سخت مشغول هستم، مثل همیشه نگران این که مبادا وقت کم بیاد قسمتی از کتابم رو رنگی نکرده باشم.

فکر می کنم حالا دیگه تعداد ماژیک هایم به ۱۲ رنگ هم رسیده باشد. با وسواس خاصی رنگ ها رو کنار هم می چینم و به نوبت انتخاب می کنم تا هر سطر مهم کتاب رو با یک رنگ علامت بذارم. وقتی به صفحات کتابم نگاه می کنم از دیدن رنگ های  شاد هر صفحه ذوق می کنم. راستش این جوری خواندن مطالب سخت و خشک کتاب برام راحت تر هست. همانطور که با خودم حساب و کتاب می کنم که امروز چند صفحه می تونم مطالعه کنم. حضور شخصی رو بالای سرم احساس می کنم، مسئول مهربان کتابخانه بالای سرم با یک فنجان چای ایستاده و با همان لحن شیرین همیشگی از من می خواد که کمی استراحت کنم.

چای رو جرعه جرعه می نوشم و به مطالعه ادامه میدم، نه، صبر کنید، خواهش می کنم، نمي خوام ژست روشنفکری بگیرم، احتمالاً این ایده به ذهن بسیاری از دوستان رسیده و خیلی از شما هم به این جور مکان ها رفتید. ولی من دوست دارم تو شهر خودم، چند تا خیابان بالاتر از خونه مون با دوستانم با خودم تنهایی ساعتی رو در این مکان بگذرونم و با یک موسیقی آرام کتاب مورد علاقه ام را مطالعه کنم. دلم می خواست توی لار چند تا، نه، حداقل یک دونه کافه کتاب داشتیم.

حالا رویای کافه کتاب من رو تقریباً همه دوستانم می دونند و هر فرصتی گیر بیارم اگر بدونم طرف مقابلم سر سوزن ذوقی هم داره در مورد رویای کافه کتاب باهاش صحبت می کنم؛ ازش نظرخواهی می کنم. با یکی از همکارانم صحبت کردم و خواستم راهنمایيم کنه. در چند جمله خلاصه و تیتر وار گفت لار هنوز فرهنگ ایجاد این جور مکان ها رو نداره، ‌ولی من نمی تونم قبول کنم.


6 نظر

 1. 0

  0

  درود بر خانم جهان بین. به امید آن روزها

 2. 0

  0

  البته خانم جهان بین پیشنهاد می کنم این مطلب رو هم مطالعه بفرمایید:

  رییس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران می‌گوید هنوز هیچ قانونی درباره کافه‌کتاب‌ها تصویب نشده‌!
  یا کافه یا کتاب‌فروشی!
  http://entesharatnegah.com/Pages/News-3504.aspx

 3. مجید حجتی گفت:

  0

  0

  اگر نخبگانِ عملگرا پیش تر از مردم نیندیشند و به فکر نباشند، که دنیا و فرهنگ آن عوض نمیشود.
  انشالله با پشتکاری که از خانم جهان بین سراغ داریم، این امر محقق خواهد شد.
  استفاده بردیم

 4. صمد کامجو گفت:

  0

  0

  امید است رویایت به زودی محقق شود وآن هم در بهترین مکان شهر. یعنی درپارک حاشیه

 5. آفتابي گفت:

  0

  0

  پيشنهاد بسيار خوبي است راه اندازي كافه كتاب در لار. اگر شما براي راه اندازي اين كافه سرمايه گذاري پيدا كنيد فكر كنم بشود به راحتي مجوز ان را گرفت.

  • س.صفرى گفت:

   0

   0

   خانم جهانبين خواهرزاده عزيزم،واقعاً باعث افتخار هست كه شماروتوى خانوادمون داريم.من سالهاست كه شاهدم چگونه اززمان دانشجويى تاالان در حال تلاش براى پيشرفت شهرمون هستي.وخيلى كارهات هم بى جواب نمونده و نتيجه گرفتى.پس نااميد نشو و بدان كه اين كارو هم انجام خواهى دادو اين رؤيادورازواقعيت نيست…..زيرامردم اين شهرنيازبه اين اماكن دارند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان