میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند بدون دیدگاه 221 بازدید

«کوهِ» امیر نادری در نشست سینمایی این هفته «هنرسرای شهروند» پخش و بررسی می شود

«کوهِ» امیر نادری در نشست سینمایی این هفته «هنرسرای شهروند» پخش و بررسی می شود

فيلم سینمایی «كوه» ساخته امير نادرى به همت هنرسراي شهروند وابسته به حوزه فرهنگى و اجتماعى شهرداري لار اكران و نقد و بررسي مى گردد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري لار، اين فيلم روز جمعه ١٨ آبان ماه، ساعت ١٨ در محل هنرسراي شهروند واقع در بوستان نداي بهار (پارك حاشيه) نمايش داده خواهد شد.

فيلم كوه فيلمي است از كارگردان نام آشناي ايرانی كه سالهاست در خارج از كشور به سر مي برد. به گفته بسياري از هنرمندان مطرح، ديدن اين فيلم به هنرمندان، اهالي فرهنگ، هنر و ادب توصيه مي گردد.

اين فيلم محصول مشترك کشورهایی نظير ايتاليا و فرانسه است كه در سال ٢٠١٦ تهيه و اکران جهانی شد. فیلم «کوه» چندی پیش در سینماهای گروه هنر و تجربه سینمای ایران نیز اکران گردید.

فيلم سینمایی كوه را امير نادري به همراه دوناتلو فومارولا نوشته و بازیگرانی نظیر اندره سارتورتی و کلودیا پوتنزا در ان ایفای نقش می کنند.

درخلاصه داستان این فیلم آمده است؛ مردی به همراه خانواده اش سعی می‌کند وظیفه ای که نیاکانش بر عهده او گذاشتند را انجام دهد. همه او را طرد می‌کنند اما او باز هم ادامه می‌دهد…

امیر نادری کارگردان توانمند ایرانی است که بسیاری از ایرانیان خصوصا ده شصتی ها او را با فیلم ساز دهنی با شخصیت های معروف سینمایی آن روزها؛ «امیرو» و «عبدلو» به یاد می آورند.

مخاطبان ایرانی نادری در روزگاری که در ایران فیلم می ساخت او را با فیلم های خداحافظ رفیق، تنگنا، تنگسیر، ساز دهنی، دونده و آب، باد، خاک در ذهن دارند.

فيلم هاي او پس از مهاجرت خودخواسته اش از وطن، منهتن از روي شماره، آ ب ث… منهتن، ماراتن، دیوار صوتی، برنده، وگاس: بر اساس يك داستان واقعي، كات، ۶۰ثانیه تنهایی در سال صفر و کوه نام دارند.

نادری جوایز زیادی را از جشنواره های معتبر جهانی به دست آورده که از آن جمله می توان به جایزه بالن طلایی از جشنواره سه قاره نانت و جایزه منتقدان بین المللی جشنواره ملبورن برای فیلم دونده، جایزه جشنواره فیلم سیدنی، جیفونی، سه قاره نانت، دمشق و فوکودا برای فیلم اب، باد، خاک و همچنین نامزدی شیرطلایی برای فیلم وگاس: یک داستان واقعی از شصت و پنجمین جشنواره جهانی فیلم ونیز و ده ها جایزه معتبر جهانی دیگر  اشاره نمود. او چهره ای شناخته شده در عرصه جشنواره های معتبر بین المللی است.

در بهار ۲۰۱۸ موزه ژورژ پمپیدوی پاریس برنامه ویژه‌ای برای امیر نادری ترتیب داد و چندین شب پیاپی او به همراه تماشاگران به  تماشای آثار خود نشست.

او در مسیر زندگی و فیلمسازی‌اش وفادار به خود، جستجوگر و یک دوستدار واقعی سینما باقی مانده‌است. او هرگز به فیلمسازی تجاری روی نیاورد، اما فیلم‌های او همیشه در مهم‌ترین جشنواره‌های سینمایی جهان دیده شدند، جایزه گرفتند و به یکی از ارجاع‌های سینمایی سینمادوستان دنیا تبدیل شدند. نادری اکنون سینمای ژاپن را در ژاپن تدریس می‌کند.

گفتنی است هنرسرای شهروند پیش از این ۱۰ فیلم از سینمای ایران را با حضور علاقه مندان، اکران و نقد و بررسی نموده است.

شرکت در اکران و نقد و بررسی این فیلم برای عموم آزاد است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان