میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۵ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,293 بازدید

کوهپیمایی ۷ ساعته در ارتفاعات روستای براک + گزارش تصویری

برنامه ورزشی مشترک گروه شهید چمران و کوهنوردان براک

کوهپیمایی ۷ ساعته در ارتفاعات روستای براک + عکس

روابط عمومی گروه کوهنوردی شهید چمران: در صبح یک جمعه سرد زمستانی و در نیمه دی ماه ۹۶ اعضای گروه کوهنوردی شهید دکتر مصطفی چمران لارستان در یک برنامه از پیش تعیین شده در یک صعود مشترک با همنوردانی از روستای براک، ارتفاعات محدوده این روستا معروف به «تنگ مه» را طی نمودند. این برنامه به میزبانی کوهنوردان روستای براک برگزار شد.

اعضای گروه کوهنوردی شهید چمران لارستان همانند هر صبح جمعه بعد از تجمع در میدان قبله شهر جدید لار حرکت خود را رأس ساعت ۶:۱۵ به طرف شهرک صنعتی آغاز کردند تا بعد از ملحق شدن به کوهنوردان روستای براک حرکت به سمت قله مذکور را آغاز کنند. در پایین قله و دامنه کوه ابتدا به نرمش صبحگاهی پرداختند و پس از قرائت دعای سلامتی امام زمان (عج) حرکت جمعی را در ساعت ۷:۱۵ دقیقه آغاز کردند. آنان پس از طی نمودن دو ساعت و پانزده دقیقه به قله رسیدند و به استراحت و صرف صبحانه پرداختند. گرفتن عکس های یادگاری و ادای سلام به حضرت سید الشهدا (ع) پایان بخش حرکت بانشاط این هفته بود.

هرچند مسیر نسبتاً سخت و خسته کننده بود اما از آنجا که کوهپیمایان هر هفته در این برنامه ورزشی حضور دارند، آمادگی لازم را داشته که بر هر سختی غلبه کنند و هر قله ای را فتح نمایند. این برنامه مفرح و با نشاط ساعت ۱۴:۳۰ همان روز به پایان رسید و اعضا به شهر بازگشتند.

لازم به یادآوری است گروه کوهنوردی شهید دکتر مصطفی چمران هر صبح جمعه از ساعت ۶:۱۵ برنامه کوهپیمایی خود را با حضور اقشار مختلف مردم و سنین گوناگون برگزار می کنند که گزارش آن هم از شبکه رادیویی ورزش (موج FM) برنامه صدای کوهستان، بین ساعات ۶ الی ۸ همان صبح جمعه، پخش می شود. نکته جالب توجه برنامه این هفته نیز حضور نونهال ۵ ساله در کنار پیرمرد ۷۳ ساله بود.

روستای ۲۹۰۰ نفری براک در ۵ کیلومتری مرکز شهرستان لارستان از توابع بخش مرکزی است که نام قدیم آن، یعنی «بُراق» از نام زیارتگاه سیدی جلیل القدر (پیر براق) گرفته شده است. این روستا مردمانی خونگرم، مؤمن و مهمان‌نواز دارد و ادامه رشته کوههای زاگرس در ضلع جنوبی آن واقع شده است. راه های دسترسی کوهنوردان به کوههای این روستا از تنگه های مشهور به تنگه پاریاب، تنگه مه و تنگه پارو است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان