میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 نوامبر 2019 ساعت 5:40 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما بدون دیدگاه 255 بازدید

گام بلند و افتخارآمیز موسسه ای «مردم نهاد» در شهرستان نوپای «اوز»

گام بلند و افتخارآمیز موسسه ای «مردم نهاد» در شهرستان نوپای «اوز»

امیررضا رضایی (اوزی)/ پیام دانش: در تعریف  سازمان و موسسات مردم نهاد به اختصار و در این مقاله همین کافیست که بدانیم:

سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل، غیر دولتی و غیرسیاسی که بصورت خودجوش و داوطلبانه با گرایش های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، بشر دوستانه و براساس قانون مدون کشوری و اساسنامه و آیین نامه های اجرایی  فعالیت می کنند.

آنچه مسلم است واژه (خودجوش بودن)، کلیدی ترین و اساسی ترین انگیزه حرکتی افراد با آرمان های مشترک است که بصورت داوطلبانه و براساس اصل آزادی اراده در میدان ثبت یک موسسه و سازمان مردم نهاد قدم می گذارند.

(خودجوش بودن) که در مقیاس شهر ما، نیازمندی حیاتی برای فردایی است که امروزها در جشن ارتقا و رسیدن به آرمان و بلوغ آن از دهه ها قبل در تلاش برای رسیدنش بوده ایم و نیازی است به فوریت برای جبران همه سالهایی که در بخشهای مختلف یک شهر، دچار عقب ماندگی شدیم.

برداشتن گامهایی خودجوش، که نقش موسسات مردمی در آن، کلیدی ترین ارتباط بین دولت و مردم در مسیر پیشرفت در همه ابعاد یک جامعه خواهد بود که این مهم پتانسیل نهفته ای است که  در همین موسسات و سازمان های مردم نهاد می توان به وفور یافت.

قدم های منسجمی که در این شهر می تواند به عنوان  الگوی حرکتی و خودباوری و اعتماد به جوانان شهرمان ذکر کرد، همین اتفاق مبارک و آینده سازی است که  در روزهای اخیر و در یکی از  بهترین و خاطره انگیزترین روزهای تقویم انقلاب اسلامی یعنی سیزده آبانماه، توسط جمعی از جوانان شهرمان رقم خورد.

تلاش موسسه «سفیران تندرستی» اوز به همت موسسان جوان آن  در کمتر از یک سال از زمان تاسیسش، افتخاری برای این شهر به ارمغان آوردند تا تقدیر و اعتماد یکی از مقامات بلندپایه استانی را، با حضور خود در این شهر و اعتماد به جوانان شهرمان، به اثبات برساند.

دعوت به حضور از دکتر علی رضایی معاون محترم  فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان فارس به شهرمان، نتیجه فعالیت و گام بلند این موسسه مردم نهاد بود تا این مقام محترم دولتی نیز بر فعالیت های این موسسه در اندک  زمانی از تاسیس و در قیاس با موسساتی با چندین سال سابقه در شهرهای بزرگ استان، بر این موفقیت صحه گذاشته و لیاقت جوانان مان را با قبول تحقق رویایشان در ساخت خانه جوان، ارزش و عنایتی بر این شهر مبذول دارند تا ما و همه مسئولین نیز در قبال جوانمان، به تکریم  و عزت و اعتماد برای میدان دادنشان یادآوری شویم…

یادآوری و برگشتن به خویش در قبال اهمیت دادن به قدرت نهفته در جوان و باز شدن فضای عملیاتی به موسساتی که برای اعتلای یک شهر و جامعه به عشق خدمت، پا به عرصه اجتماعی می گذارند.

یادآوری به قلب مسئولین شهری که آیا خالصانه در هر موقعیتی که هستیم بستر فعالیت، تقدیم شان خواهد شد یا در لوای کارشکنی ها، خاموششان می کنیم؟ و هرکدام از ما شهروند این جامعه،  و هر کدام از ما شهروندی خارج از این شهر ولی دغدغه مند، به چه اندازه پشتیبان عملی در فردای این جوانان و حمایت ازموسسات مردم نهاد، قدمی به خیرخواهی بر خواهیم داشت؟

سلام و سپاس بر شما جوانان که سربلندمان کردید تا نام شهرستان مان در آغازین روزهای تولدش، لیاقت بارور شدن و بلوغش را به بزرگان و مسئولان استان نشان دهد و بدانید که باورمان و امیدمان برای تولد هاست.تولدهای پی در پی و برخواستن امثال شما جوانان و نیز بزرگسالان خیرخواه در دایره موسسات مردم نهاد در شهرستانمان؛ اوز لارستان… ان شاالله..

از این نویسنده بخوانید:

فریاد خاموش کلاته اوز

چوب حراج بر یک سرزمین

آنگاه که «قلم» شاهد شد

نامه سرگشاده جوان اهل سنت لارستانی به رئیس قوه قضائیه


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان