میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 دسامبر 2016 ساعت 9:24 ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 4 دیدگاه 1,643 بازدید

گام دوم برای تکمیل ساختمان جدید زندان/تعامل و پیگیری شورای شهرستان و بخش اوز

dsc_0383ادامه پیگیری‌های شورای اسلامی شهرستان

گام دوم برای تکمیل ساختمان زندان جدید لارستان

روابط عمومی شورای شهرستان: پیگیری برای تکمیل ساختمان و آغاز به‌کار زندان جدید لارستان همچنان ادامه دارد. به دنبال بازدید نخست شوراییان لارستان از این ساختمان (با حضور مسئول شورای شهرستان، دو تن از اعضای شورای شهر اوز و رئیس اداره راه و شهرسازی اوز)، این بار باز هم به دعوت رئیس و معاون اداره زندان، و با محوریت شورای اسلامی شهرستان لارستان دومین حرکت برای کمک به زندانیان انجام شد تا به امید خدا پیش از پایان سال جاری ساختمان مجهز و در خور شأنی به بهره‌برداری برسد.

هفته گذشته یعقوب موحدی به همراه ابراهیم فیروزی رئیس شورای اسلامی بخش اوز لارستان و بهروز طاعتی نماینده این شورا در شورای شهرستان ابتدا از زندان فعلی لار (واقع در همسایگی کلانتری شهرجدید) دیدن کردند. در این بازدید کوتاه که همچون بازدید پیشین آقایان بهزادی و حسینی رئیس و معاون زندان حضور داشتند، حاضران از نزدیک وضعیت زندانیان دربند را مشاهده نموده و با بندها و بخش‌های مختلف زندان آشنا شدند. اما بزرگترین مشکل این زندان که همان کمبود فضای فیزیکی و برخی امکانات سخت‌افزاری است، در این بازدید به روشنی دیده شد و بازدیدکنندگان از تنگی جا و بسته بودن فضا شدیدا متأثر شدند.

به گفته رئیس زندان لارستان، قرار بوده بخشی از درآمد ۲ درصد نفت و گاز تخصیص یابد اما تاکنون هیچ مبلغی داده نشده است؛ «ما فقط بودجه‌ای برای هزینه‌های جاری و تغذیه زندانیان داریم و هیچ بودجه عمرانی که بتوانیم مشکل برق ساختمان جدید را حل کنیم وجود ندارد.» بهزادی تصریح کرد: ما قراردادی با شرکت برق امضا کرده‌ایم و در این میان فرماندار محترم از طریق معاون سیاسی امنیتی استانداری هم پیگیری کرده‌اند، اما تا پولی واریز نشود کار نصب ترانس در داخل ساختمان انجام نخواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان هم در این برنامه بازدید با تأکید بر تسریع در کارها و یاری رساندن به این انسان‌های دربند، علت دعوت از رئیس و نماینده شورای بخش اوز را مورد اعتماد بودن این بزرگواران در منطقه و پیگیری‌شان در جذب خیرین و بودجه‌های مردمی عنوان کرد. به گفته موحدی به محض تأمین بودجه برای انشعاب برق زندان، بلافاصله زندانیان عزیز به آن فضای مناسب و بزرگ منتقل می‌شوند. وی با اشاره مجدد به دیدار دو هفته پیشِ دو نفر از اعضای شورای شهر اوز به همراه رئیس اداره راه و شهرسازی اوز از ساختمان جدید، نسبت به تقسیم کار و پیگیری آنها تأکید کرد و گفت: به امید خدا قرار شده محوطه داخلی ساختمان زندان را شهرداری و شورای شهر اوز تکمیل کنند و با دیداری قریب الوقوعی که با مدیر کل راه و شهرسازی خواهیم داشت، رمپ و جاده ورودی این زندان هم ان‌شاءالله ساخته خواهد شد.

پس از بازدید شوراییان لارستان از فضای داخلی زندان که با استقبال پرشور زندانیان همراه بود، حاضران برای بازدید از ساختمان جدید به سمت اوز راهی شدند. بازدیدکنندگان از بخش اوز، ضمن تحسین و تمجید تلاش مسئولین زندان و دیگر مسئولان شهرستان و استان به خاطر ساخت این مجتمع بزرگ و شکیل، امکانات و فضای فیزیکی آن را بسیار خوب توصیف کردند. همچنین از پست برق مجموعه زندان جدید که آماده نصب دو عدد ترانس است، بازدید شد که در این قسمت رئیس اداره زندان تأکید کرد: برق‌کشی کل ساختمان انجام شده و تنها منتظر نصب ترانس هستیم که قرارداد آن امضا شده است.

dsc_0381

چند روز پس از این بازدید، فیروزی رئیس شورای اسلامی بخش اوز لارستان جلسه مشترکی را با رؤسای شورای روستاهای این بخش و تعدادی از معتمدین و خیران به میزبانی شورای روستای کوره تشکیل داد و ضمن اینکه خود بانی خیر برای اختصاص انشعاب برق به زندان جدید لارستان شد، از همه افراد نیک‌اندیش و مورد اعتماد مردم خواست تا به یاری زندانیان بشتابند و همچون گذشته در کارهای خداپسندانه پیشقدم شوند.


4 نظر

 1. اوزی گفت:

  0

  0

  سایر ادارات مهم در لار است زندان را در اراصی اوز زده اند ومی خواهند خیران اوزی انرا اباد کنند واقعا که……

 2. اوزی گفت:

  0

  0

  مسولین اوز سالهاست که بیگیر دایر کردن اداراتی مثل ثبت اسناد دادگاه و……هستند ولی تا کنون موفق نشده اند وکسی گوش شنوایی ندارد ولی مسولین می خواهند اوزیها زندان را در اراصی خود رونق واباد نمایند ا

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام.شورای شهر اوز وبخش اوز با حمایت وهمکاری شورای شهرستان لارستان پیگیر اداره اسناد واملاک ودادگاه میباشند که به نتایج مثبتی هم رسیده اند انشااله تا پایان این دوره شورایی ادارات فوق در مرکز بخش اسقرار یابند..

 4. شهروند. از. گراش گفت:

  0

  0

  در مورد. نظر. اقای. ناشناس. عرض. میکنیم. اینشاالاه. به. بینیم. وباور. کنیم. فعلا. برای. زندان. احتیاج. به. مردم. اوز. دارند. واین. قولها. می. دهند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان