میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 آگوست 2014 ساعت 10:57 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 2,884 بازدید

گروه رشد و توسعه روانشناسی لارستان تشکیل می شود+ گزارش تصويري

با توافق تعدادي از مسئولان مرتبط به حوزه روانشناسي در لارستان

گروه رشد و توسعه روانشناسی لارستان تشکیل می شود+ گزارش تصويري

مرضيه شمس/ آفتاب لارستان: نشست بررسی بحث پیرامون نظام مند کردن ظرفیت های روانشناسی و تشکیل گروه رشد و توسعه روانشناسی در لارستان برگزار شد.

این جلسه با حضور دکتر مهدی سرافراز، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، روساي آموزش و پرورش، دانشگاه علمی-کاربردی، شبکه بهداشت و درمان، اداره بهزیستی و مدیر عامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی و جمعی ديگر از مسئولان برگزار شد.

IMG_1454

در ابتدای جلسه شاه محمدی، دبیر نشست ضمن بیان خیر مقدم به مسئولین و مشاوران و روانشناسان حاضر در جلسه به بیان خلاصه ای از نشست دیروز درباره دغدغه های پیرامون مسائل روانشناسی در لارستان پرداخت.

 وي سپس رشد و توسعه روانشناسی را از اهم برنامه های شروع مجموعه ای به نام رشد و توسعه روانشناسی لارستان دانست و تاکید کرد که بیشتر از همه به حمایت مردم نیاز داریم و باید آشتی بین مردم و روانشناسان به وجود بیاید.

بعد از آن دکتر سرافراز بیان کرد که تشکیل این مجموعه با همکاری مسئولین و همچنین روانشناسان و دانش آموختگان امكان پذير است و شناخت ظرفیت های لازم مبنی بر تخصصی شدن کارها احساس می شود.

وی افزود: این مجموعه در این راستا که صنف خود را به لحاظ کمی و کیفی ارتقا دهد راه اندازی می شود و واسطه ای بین افرادي خواهد بود که هم به خدمات نیاز دارند و هم می خواهند اين خدمات را ارائه دهند.

اين مدرس دانشگاه اضافه کرد: تشکیل این انجمن به هیچ عنوان با فعالیت های نظام روانشناسی موازی نخواهد بود و سعی دارد که حداکثر ها را در نظر بگیرد زیرا که مردم هم لایق حداکثرها هستند.

IMG_1438

بعد از آن مهدی اسماعیلی، رئیس مرکز آموزشی علمی-کاربردی  و مسئول کمیته استعدادهای درخشان گفت مدتی است که در باب علوم انسانی، مرکز رشد زیر نظر پارک علم و فناوری استان فارس راه اندازی شده است که قرار است شعبه ای از مرکز مطالعات زنان و خانواده هم در لار داشته باشیم که تشکیل گروه رشد و توسعه روانشناسی می تواند به این حوزه کمک کند.

اسماعیلی اشاره کرد که ضرورت نیازهای پژوهشی، شناخت جایگاهی در زمینه روانشناسی دینی و راه اندازی ماهنامه ای برای انتشار خدمات انجمن باید در اولویت فعالیت های این مجموعه باشد.

در ادامه جلسه محمد فیاض پور، رئیس آموزش و پرورش لارستان هم از فعالیت چشمگیر و با برنامه این انجمن اظهار امیدواری کرد و بیان داشت ثبت انجمن باید صورت گیرد تا بتوان کارشناسی تر عمل کرد.

وی افزود که بعد مشاوره ای و روانشناسی در لارستان دارای پراکنده کاری ها و موازی کاری هایی است که خروجي لازم را نداشته است و امید است که با تدوین اساسنامه انجمن مشورت های لازم در این زمینه انجام شود.

IMG_1420

اين معلم باسابقه آموزش و پرورش همچنین اظهار داشت: پتانسیل های فراوانی در لار وجود دارد که از آن ها استفاده نمی شود و هدر رفتن منابع انسانی هم در رشته های مشاوره و روانشناسی کم نیست.

رئیس آموزش و پرورش از ثبت پژوهش سرای آموزش و پرورش خبر داد و اظهار اميدواري كرد از فعالیت های انجمن در پژوهشسرا هم استفاده شود.

فیاض پور در همين مورد اضافه كرد: طبق آماری که بدست آمده «تربیت معلم» های ما بیشتر در رشته علوم تربیتی تحصیل کرده اند و می توان نگاه مثبتی به این روند داشت و امیدواریم با آسیب شناسی ها و مشورت های لازم این انجمن را هم در حد توان یاری كنيم.

در ادامه خانم بدیعی، رئیس اداره بهزیستی به بکار گیری پتانسیل های موجود در حوزه های روانشناسی و مشاوره اشاره کرد و گفت دغدغه هایی در حوزه پژوهش وجود دارد که می توان با ارائه خدمات مشاوره ای و وجود این مجموعه این مشکلات را آسیب شناسی کرد.

IMG_1428

وی همچنین بیان کرد که مشاوره هایی در سطح شهر خدمات می دهند که متخصص نیستند و اطلاعات درستی ندارند که باید از ارائه اینگونه مشاوره ها جلوگیری شود و باید آموزش های لازم با برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در دستور کار این گروه قرار بگیرد.

امینی، معاون شبکه بهداشت و درمان هم به فقدان کارشناس مرتبط در سیستم دانشکده علوم پزشکی اشاره کرد و لزوم نیرو در این واحد را ضروری دانست.

وي از تشکیل این مجموعه از این نظر که پتانسیل دانشکده هم  ایجاب می کند که به سمت زمینه های پژوهشی برود استقبال کرد و بیان داشت در حد توان خدمات را در اختیار آنها قرار می دهیم.

سپس دكتر سرافراز بار ديگر وارد بحث شد و گفت: فعالیت اعضا کاری است با سطح علمی و صنفی بالا و به صورت مستقیم وارد کار خدمات نمی شود بلکه هدف نظارت و حمایت علمی و نهادینه کردن خدمات مشاوره ای در لارستان می باشد.

IMG_1431

او اشاره به تشویق راه اندازی مراکز خصوصی مجهز کرد که مراکز دولتی هم بتوانند از این نهادها کمک بگیرند.

خانم درستکار که در این جلسه حضور داشت نيز ضمن آرزوی موفقیت برای راه اندازی این تشکل گفت: در تشکیل این برنامه، اول از همه باید تغییر نگرش به خود داشته باشیم. تغییری مثبت که نقطه امیدی است برای حمایت این مجموعه و اعضای آن.

در پایان جلسه مجید شاه محمدی، مسئول برگزاری نشست، کمیته های موجود در انجمن را با ذکر اهداف آنها بیان کرد و اظهار داشت که باید بانک اطلاعاتی قوی در اختیار ما قرار بگیرد تا بتوانیم کار خود را به نحو احسن ادامه دهیم.


2 نظر

 1. الهام گفت:

  0

  0

  خدا قووووت به همگی.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  باتشکرازتشکیل این همایش بهتربودازمشاورین باسابقه وبازنشته آموزش وپرورش که دراین زمینه فعالیت شایانی داشته اند دعوت گرفته می شدتاازنظرات وتجربیات آنان استفاده می شد وامیدوارم این همایش جنبه نمایشی نداشته باشد وپیگیری لازم صورت گیرد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان