میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 مارس 2014 ساعت 9:33 ق.ظ سرویس:گزارش تصویری 2 دیدگاه 6,530 بازدید

گزارش تصويري/ آهك كاري هاي حمام به آه افتاده اند!

آهك كاري هاي حمام به آه افتاده اند!

اسماعیل حق پرست: حمام باغ نشاط، در بخش شمالی باغ نشاط قرار دارد و احتمالا تاریخ بنای آن همزمان با عمارت اصلی و مقارن با دوران افشاریه بوده است. حمام با سقف هلالی و ستونهای سنگی مارپیچ و آهک بری های زیبا معماری جالب توجهی دارد. فضای داخلی حمام شامل بخش های مختلف از جمله گرمخانه و خزینه است و بر دیوارهای آن نيز نقوش تزیینی و خطوط نستعلیق بسیاری ترسیم و نقاشیهای دیواری این حمام نيز با ظرافت خاصی کشیده شده است.

از آهک بری های معروف ایران می توان به قسمتي از تزئينات حمام خانه عامري ها در شهر كاشان و حمام ظهيري و خان در شهر سنندج اشاره کرد. هر دوي این بناها امروز سالم و مرکزی برای جذب توریست شده اند، اما حمام باغ نشاط لارستان که به مراتب قدمت بیشتری و به شهادت بازدید کنندگان زیباتر تصویرگری و آهک کاری شده در معرض نابودی است. عکس های زیر در طول چند نوبت بازدید از این بنا در سال های گذشته گرفته شده است، امیدوارم امسال که برای بازدید مجدد و عکاسی به سراغش می رویم اثری از آنها باقی مانده باشد!

hammam-bagheneshat-lar3 hammmam-baghenesht-lar1 hammmam-baghenesht-lar2 hammmam-baghenesht-lar4 hammmam-baghenesht-lar5 hammmam-baghenesht-lar6 hammmam-baghenesht-lar7 hammmam-baghenesht-lar8 hammmam-baghenesht-lar9 hammmam-baghenesht-lar10

 


2 نظر

 1. قاسميان گفت:

  0

  0

  آفرين آقاي حق پرست. اگه بقيه هم مثل شما اينقدر دغدغه ميراث فرهنگي لارستان را داشتند الان از آنها ويرانه اي باقي نمي ماند.

 2. علی گفت:

  0

  0

  می خوام بدونم کسی که منفی داده اونو رو برای چی داده؟؟؟!!!!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان