میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 دسامبر 2019 ساعت 5:40 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 471 بازدید

از ۱۱۰ پژوهشگر فرهنگی برتر لارستان تجلیل شد

از ۱۱۰ پژوهشگر فرهنگی برتر لارستان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم تقدیر از پژوهشگران فرهنگی شهرستان که بمناسبت هفته پژوهش در محل سالن شهید نوبخت لارستان برگزار شد؛ گفت: امروزه آرامش، رفاه، آسایش، امنیت و رشد و توسعه همه جانبه بشری در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی، همه و همه مدیون تحقیقات و پژوهش ها و فعالیت‌های علمی عالمان، دانشمندان و دانش‌پژوهانی است که طی سال‌های گذشته کار و فعالیت کرده‌اند و با این کار علمی خود در عرصه صنعت تولید و نیازهای جامعه بشری پیوند عمیقی ایجاد نموده اند.

وی با بیان اینکه پژوهشگران می توانند طرح هایی نوآورانه، اثر بخش و در راستای تحقق رونق تولید و اشتغال ارائه دهند؛ خاطر نشان کرد: پژوهش های علمی بایستی اثربخش و کاربردی باشد و آن هدف و ایده ای که در تحقیقات و پژوهش ایجاد شده است باید در عرصه عمل و تکنولوژی، و با صنعت و تولید پیوند داده شود.

معاون استاندار فارس تصریح کرد: امروزه ما در سطح کشور ایده‌ها، نظرات و تصمیمات کلان کم نداریم و پژوهش‌هایی که امروز ما شاهد آن هستیم بسیار با ارزش و دارای محتوای خوب و عالی است، لذا باید در این خصوص زمینه‌ای فراهم شود که این پژوهش ها و این تحقیقات تبدیل به عمل شود و اگر این مهم اتفاق افتاد، یقیناً جامعه ما جامعه ای با فرهنگ غنی، علم محور، پرتحرک و پویا خواهد شد.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: متاسفانه حلقه مفقوده که امروزه در جامعه ما وجود دارد این است که ما نتوانسته ایم ایده ها، تحقیقات و پژوهش‌های علمی اساتید و پژوهشگران را به عرصه عمل تبدیل کنیم.

حسنی اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که امروزه در جامعه ما وجود دارد، نبود هنر تبدیل ایده ها به عمل است، بنابراین هر گونه ایده و تحقیقاتی که نخبگان و پژوهشگران دارند اگر زمینه و بستر آن فراهم شود و در عرصه صنعت و تولید و کارهای خدماتی و نیازمندی های جامعه امروز ما به کار گرفته شود، یقیناً بسیاری از معضلات اشتغال و تولید حل خواهد شد.

نماینده عالی دولت در لارستان در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه تولیدات علمی باید کاربردی باشد و نیازهای روز مردم جامعه را برطرف سازد، اظهار امیدواری کرد: با اثربخش کردن پژوهش‌ها و تحقیقات علمی و کاربردی کردن تحقیقات علمی که پژوهشگران انجام می‌دهند بتوان این حلقه مفقوده را برطرف کرد و زمینه‌ای فراهم شود که اکثریت پژوهش‌ها در عرصه عمل خود را نشان دهد و یقیناً انگیزه و پشتوانه ای که در دانش‌آموزان، دانشجویان، نخبگان، پژوهشگران و دانشمندان جوان ایرانی ما وجود دارد و با آن اهداف بلندی که در سر دارند، انشاءالله این ایده ها به عمل تبدیل شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لار، دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان خنج و گراش و اوز و مهدی اسماعیلی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان نیز به ایراد سخن پرداختند.

در پایان  از ۱۱۰ پژوهشگر برگزیده و برتر فرهنگی شهرستان لارستان با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

 


2 نظر

 1. علیشیر گفت:

  0

  0

  چرا از افتخار آفرینان لارستانی مسابقات بین‌المللی کن‌ست که مقام اول بدست آوردن در این مراسم نه هیچ اسمی نبوده و حتی دعوت هم نشدن؟
  حالا اگر کنکور بود که…
  هر چند الانم وقت خوبی برای عموم نامزدان هست که از این دیوار و دکل بالا بروند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام در جمع پژوهشگران از پژوهشگر لارستانی که پژوهشگر برتر کشوری شده دعوت بعمل نیامده فقد یک پژوهشگر کشوری هر سال انتخاب میشود که امسال بک لارستانی است که در جمع حضور نداشت

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان