میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 نوامبر 2020 ساعت 4:53 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, گزارش تصویری 3 دیدگاه 454 بازدید

گزارش تصویری/ «بی‌آبی» مردمِ «اوکشی» را می‌کُشد

گزارش تصویری/ «بی‌آبی» مردمِ «اوکشی» را می‌کُشد

ابوذر بیغرض، عکاس: در این نقطه از جغرافیای سخت لارستان زمان به‌روز نمی‌شود! درد است که روی درد می‌آید و صدایی که اگر هم بلند شود برخلاف شعر شاعر نمی‌ماند و شنیده نمی‌شود!

از میان همه دردهای پیدا و پنهان مردم روستای علی‌آباد اوکشی از توابع بخش بیرم لارستان درد «بی آبی» درد جان‌کاه و تحمل سوزی‌ست.

وقتی آبشخور مشترک انسان و حیوان یکی باشد کسی نمی‌تواند باور کند اینجا قطعه‌ای از جهانِ هزاره سوم است حتی اگر در جهانِ سوم باشد! اما باور کنیم یا نکنیم در این روستا برکه‌های آب همین نقش را داشته و دارند. برکه‌هایی که هرچند «تیتخ» آنها سخاوتمندانه روی همه باز است اما برای رسیدن به آنها حداقل یک کیلومتر باید راه رفت. کاری که کودکان روستا همراه با فرغونی پر از بشکه‌های آب برایشان کاملا تکراری شده.

در سفر دو روزه خود به بخش بیرم سوژه‌های عجیب و تلخ کم ندیدم و بی‌شک یکی از آنها همین درد بی آبی است. دردی که مردم اوکشی را می‌کشد. گوشه‌ای از این ماجرا را در ادامه ببینید:


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  این اب ها رو باید بدن به مسئولین و زن و بچه هاشون بخورن ببینم حاضرن نوش جان کنن؟

 2. مجید حجتی گفت:

  0

  0

  درود بر آقای بیغرض و همه هنرمندان لارستانی که از تخصص و هنر خود در راه نشر پیام مظلومیت و دردمندی اقشار مختلف جامعه لارستان عزیزمان بهره می برند.

 3. منیری گفت:

  0

  0

  درود بر شما.بسیار عالی. این قبیل گزارش ها حتما موجب ترغیب خیرین و نیک اندیشان و مسئولین با وجدان به حل این دست مشکلات اساسی خواهد شد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان