میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 نوامبر 2019 ساعت 5:00 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 245 بازدید

گزارش تصویری/ «مانور زلزله» در آموزشگاه امیرکبیر لار برگزار شد

گزارش تصویری/ «مانور زلزله» در آموزشگاه امیرکبیر لار برگزار شد

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان، مانور ايمني و زلزله در آموزشگاه پسرانه امیرکبیر لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، مانور ايمني و زلزله همزمان با سراسر کشور به‌ صورت نمادين در آموزشگاه امیرکبیر لارستان با حضور احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمرانی لارستان و جمعی از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در آموزشگاه امیرکبیر لارستان برگزار شد.

اين برنامه كه با به‌ صدا درآمدن آژير خطر زلزله در مدرسه آغازگردید، با پناه گرفتن دانش آموزان در مكان‌هاي مناسب و استفاده از ايمني در كار ادامه و با نجات مصدومان حادثه پايان يافت.

گفتنی است در این مانور، فرمانداری، آموزش و پرورش، فرماندهی انتظامی، هلال احمر، شهرداری، اورژانس و آتشنشانی، حضوری فعال داشتند و تمامی ادارات مذکور طبق سناریو که از قبل طراحی شده بود، برنامه های خود را در سریع ترین زمان ممکن اجرا نمودند و به نجات مصدومین در این حادثه فرضی شتافتند.

در پایان این مانور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان در سخنانی هدف از برگزاری مانور زلزله و ایمنی در مدارس، آموزش دانش‌آموزان در زمینه‌های پناه‌گیری در هنگام زلزله، خودامدادی، دیگر امدادی و تخلیه اضطراری ایمن عنوان کرد و افزود: در پی اجرای این مانور، بایستی به مباحث ایمنی مدارس نیز اهمیت بیشتری داده شود.

دلاور ادامه داد: باید در مدارس مانور به صورت برنامه همیشگی، مستمر و مداوم باشد و دانش آموزان از نظر روحی و روانی و جسمی برای مقابله با زلزله و هرگونه بلایای طبیعی و غیرطبیعی آماده باشند.

وی خطاب به دانش آموزان تاکید کرد: این مانورها را جدی وآموزش های لازم امداد و نجات را فرا بگیرید و در این مانورها مشارکت فعال داشته تا در موقع حادثه آمادگی کامل داشته باشید.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان با اشاره به اینکه حادثه هیچ وقت خبر نمی کند؛ افزود: در برنامه ايمن سازي در برابر زلزله، ايمني ساختمانها و كليه بناها از اولويت و اهميت بسيار زيادي برخوردار است، زيرا بناها به هنگام وقوع زلزله هاي شديد در صورت عدم استحكام و مقاومت لازم آسيب مي بينند و به ساكنين آنها صدمه جاني وارد مي شود.

همچنین مانور زلزله درمدارس بخشهای تابعه نیز برگزار گردید. در پایان این مانور نقاط قوت و ضعف کار گروهها مورد ارزیابی قرار گرفت.

در ادامه تعدادی از عکس های «ریحانه دوست کامی» از این مانور را ببینید:


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان