میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 ژوئن 2019 ساعت 3:46 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, گزارش تصویری بدون دیدگاه 306 بازدید

گزارش تصویری/ مراسم سالگرد ارتحال آیت الله سیدحسین آیت اللهی در جهرم

گزارش تصویری/ مراسم سالگرد ارتحال آیت الله سیدحسین آیت اللهی در جهرم

روز گذشته مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، سالروز رحلت آیت الله سیدحسین آیت اللهی همچنین آئین وداع با سه شهید تازه تفحص شده در حسینیه حضرت آیت اللهی جهرم برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال چشمگیر مردم و مسئولان برگزار شد آیت الله دژکام امام جمعه شیراز، دکتر رضایی نماینده مردم جهرم و بیت آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی(ره) از لارستان نیز حضور داشتند.

در ادامه بخشی از زندگی آیت الله حاج سیدحسین آیت اللهی را مرور می کنیم:

ایشان نواده آیت الله العظمی حاج سید عبدالحسین لاری و سومین فرزند ذکور آیت الله العظمی سید عبدالمحمد آیت اللهی است که در مردادماه ۱۳۱۰ هجری شمسی در سفر تبعیدی پدرش در جهرم چشم به جهان گشود و دوران طفولیت تا جوانی خود را در تبعیدگاه پدر در شیراز سپری نمود و در همانجا وارد حوزه دروس دینی شد و از محضر اساتیدی چون آیات سید محمدباقر آیت اللهی و شیخ ابوالحسن حدائق و آیت الله العظمی بهاءالدین محلاتی بهره برد.

بعد از مدتی به دلیل درمان بیماری چشم راهی تهران می شوند که آنزمان مقارن با قیام آیت الله کاشانی می باشد و ایشان به حلقه نزدیکان آیت الله کاشانی وارد شده و پیشگامان نهضت ایشان می شوند.

ایشان بعد از درمان بیماری خود و سرکوب نهضت آیت الله کاشانی؛ جهت ادامه تحصیل راهی قم می شوند و دوره سطح را در محضر آیت الله العظمی سلطانی و آیت الله علمایی به اتمام رسانده و به درس آیت الله العظمی بروجردی و حضرت امام خمینی وارد می شوند.

در سال ۱۳۴۰ در پی رحلت عموی بزرگوار ایشان آیت الله سیدعلی اکبر آیت اللهی به در خواست مردم جهرم و حکم پدر بزرگوارشان؛ سنگر امامت جمعه در جهرم را عهده دار گشته و مشغول تبلیغ دین و مبارزه با ظلم در این دیار می شوند.

با آغاز نهضت امام خمینی؛ ایشان پیشگام و پرچمدار مبارزه گشنه و اولین دوره زندان ستمشاهی را در سال ۱۳۴۳ در زندان اوین تهران سپری می کنند. ایشان پس از رحلت پدر بزرگوارشان و سخنرانی در جهت مرجعیت امام خمینی؛ برای بار دوم به زندان قزل قلعه تهران منتقل شده و به شدت شکنجه می شوند که آثار آن تا زمان رحلت بر بدن ایشان باقی ماند.

در سال ۵۶ برای بار سوم دستگیر و به تهران اعزام می شوند. با پیروزی انقلاب اسلامی؛ امام خمینی در حکمی از ایشان درخواست می کند کماکان نماز جمعه را در جهرم اقامه و رهبری دینی مردم را عهده دار گردند.

ایشان در نهایت زهد و ساده زیستی و با کمال حریت و آزادگی؛ ملجا و ماوای همه مردم این دیار گشته و با تاسیس حوزه علمیه در جهرم؛ نسل بابرکتی را تربیت نمودند. ایشان پس از عمری تلاش در خدمت به دین و دنیای مردم در تاریخ ۱۹ شوال مطابق ۲۵ دیماه ۷۹ پس از طی دوران سخت بیماری به لقاالله پیوست.
***

در ادامه تعدادی از عکس های «مهدی محمدی» از مراسم امسال بزرگداشت مرحوم آیت الله سیدحسین آیت اللهی را ببینید:


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان