میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 ژوئن 2020 ساعت 11:25 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 381 بازدید

گزارش تصویری/ مسئولان لارستان با «دختران سرزمین من» دیدار کردند

گزارش تصویری/ مسئولان لارستان با «دختران سرزمین من» دیدار کردند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: خدا را شکر در شهرستان بزرگ لارستان مشارکت و فعالیت بانوان در حوزه های مختلف بالاست.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر جلیل حسنی با حضور در اداره بهزیستی لارستان در جمع تعدادی از دختران پویش مردمی «دختران سرزمین من» وابسته به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) این شهرستان ضمن تبریک این ایام در سخنانی خاطرنشان کرد: همه ما بایستی رفتار، اخلاق، کردار و منشمان با شیوه و سیره ائمه اطهار به ویژه حضرت فاطمه معصومه(س) گره بخورد و سعی نماییم ارزش های اسلامی و اجتماعی که همیشه راهگشای زندگی جامعه بشری ما بوده است را با تاسی از سیره ائمه اطهار نهادینه سازیم و در خصوص نحوه زندگی اجتماعی و تعامل و مراودات اجتماعی و اخلاق حسنه و کردار نیک و دوری از ناهنجاری ها بتوانیم در گفتار و عمل، خودمان را منطبق بر رفتار حضرت فاطمه معصومه(س) نماییم.

وی تصریح کرد: در حقیقت نامگذاری روز دختر همزمان با ولادت‌حضرت‌معصومه(س)، صرفاً یک موضوع نمادین نیست، بلکه باید در این روزها و این ایام که در تاریخ جمهوری اسلامی مشخص است، هشدار و توصیه ای باشد که هر از چندگاهی برگردیم به خودمان که اگر خدای نکرده خطایی کرده‌ایم، منبعد بر اساس سیره معصومین حرکت کنیم.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه دختران امروزی، مادران فردای این کشور و تربیت کنندگان نسل‌های بعدی جامعه ما هستند؛ گفت: حقیقتاً جمهوری اسلامی در طول این ۴۰ سال به حضور و مشارکت زنان و دختران در عرصه های مختلف اهمیت زیادی داده و بی تفاوت نبوده است و مثل زمان هایی نیست که که زنان محکوم بودند به این که در خانه زندانی شوند و هیچ فعالیتی نداشته باشند.

حسنی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر به یک وضعیت تعادلی و یک وضعیت واقع گرایانه مبتنی بر احکام اسلامی رسیده ایم و الان می‌بینیم که بانوان در حوزه‌های مختلف مدیریتی، در تصمیم گیری ها، مجلس، دولت، شوراها و غیره با حفظ ارزش‌های اسلامی و با حفظ کرامت انسانی و با حفظ حجاب و با رعایت تمامی شئونات اسلامی مشارکت جدی و فعالیت فعالانه ای در جامعه دارند که خدا را شکر در شهرستان بزرگ لارستان نیز این مشارکت اگر بیشتر و بهتر از جاهای دیگر نباشد، کمتر نیست و مشارکت خوب است و هم فعالیت در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی بالاست و هم ارزش های اسلامی و انسانی پابرجاست.

معاون استاندار فارس اظهار کرد: خدا را شکر امروزه می‌بینیم که در دانشگاه‌ها، مدارس و در مراکز تحصیلی و آموزش نقش دختران به مراتب بیشتر از آقایان است، حتی از نظر کمی هم گاهی تعداد دانشجویان دختر از دانشجویان پسر بیشتر است.

نماینده عالی دولت در لارستان تاکید کرد: انشالله در آینده وضعیتی رقم بخورد که دختران بهتر بتوانند جامعه را مدیریت کنند و آگاهی و روشنگری کنند، چرا که تعهدات بانوان در خانواده زیادتر است و دیگر اینکه کیفیت زندگی فرزندان ما معطوف به عملکرد تربیتی بانوان است و هر اندازه برای بانوان از نظر معنوی، مادی، آموزشی و علمی هزینه شود، تاثیرگذاری و نقش‌آفرینی آنها در جامعه بیشتر خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: انشاءالله با استفاده از علم و تکنولوژی روز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده مفید از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بتوانیم این فرهنگ سازی را در دل جامعه انجام دهیم که به زودی زود ویروس منحوس کرونا را شکست دهیم.

در ادامه علیرضا بال افکن رئیس اداره بهزیستی لارستان، باقریه مشاور فرماندار در امور بانوان فرمانداری، جهاندیده از شورای اسلامی شهر لار و شریفی از پویش مردمی دختران سرزمین من وابسته به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان نیز مطالبی بیان کردند.

در پایان نیز از دختران حاضر در مراسم تجلیل به عمل آمد.

در ادامه تعدادی از عکس های «ریحانه دوست کامی» از این مراسم را ببینید:


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان