میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۵:۳۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 711 بازدید

گزارش جلسه شورای اسلامی شهرستان با محوریت انتخابات اخیر

جلسه شورای اسلامی لارستان با محوریت برگزاری پرشور انتخابات شوراها/ تأکید موحدی بر برنامه‌ریزی برای تداوم خدمت به مردم شهرستان

روابط عمومی شورای شهرستان: پس از یک جلسه وقفه، که به دلیل غیبت اعضا و به حد نصاب نرسیدن تشکیل نشده بود، چهل و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان با حضور ۹ نفر از نمایندگان بخش‌ها و شهرها تشکیل شد. در این نشست بیشتر مباحث پیرامون دو انتخابات برگزار شده در ۲۹ اردیبهشت به‌ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بود. در دومین جلسه شورای شهرستان در سال ۹۶، پنج نفر از اعضا غیبت داشتند؛ نمایندگان شوراهای اسلامی شهرهای اوز، بنارویه، لطیفی و عمادده و بخش جویم حضور نداشتند و جلسه با ۹ نفر تشکیل شد.

یعقوب موحدی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان در آغاز فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و از همه نامزدهای انتخابات و مردم شریف لارستان که تنور انتخابات را گرم کردند تشکر کرد. وی خدمتگزاری به اسلام، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز را افتخاری بزرگ دانست و افزود: از همه اعضای محترم چه آنان که در صحنه رقابت‌ها حضور نداشته یا رأی نیاوردند و چه آنانی که مجددا انتخاب شده‌اند تشکر می‌کنم و امیدوارم در ادامه خدمت خود موفق باشند.

موحدی با اشاره به اهمیت شعار امسال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال)، تأکید کرد: منتخبان مردم باید برای ۴ سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشند تا ضمن ارائه خدمات شایسته به مردم در راه تحقق این شعار به سهم خود گام بردارند.

نماینده شورای اسلامی شهر لار ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر، تحقق این اتفاق مهم را با عنایات ویژه خداوند و همت و فداکاری شهیدان و ایثارگران عزیز دانست و تأکید کرد: هر چه داریم از برکت اسلام، انقلاب و جانفشانی شهدای عزیزمان است و خدمتی که ما به مردم می‌کنیم در حقیقت خدمت به خون مطهر شهداست.

وی در پایان نطق خود یاد همه رفتگان و بزرگان شهر را گرامی داشت و از اعضای حاضر خواست تا دسته جمعی در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله العظمی آیت اللهی شرکت کنند؛ رییس و اعضای شورای اسلامی لارستان نیز در میانه برگزاری جلسه، به حسینیه اعظم لار رفتند تا با حضور در مراسم یادبود آن عالم فرزانه و استوانه وحدت جنوب و لارستان، ضمن قرائت فاتحه یاد ایشان را گرامی بدارند.

پس از بازگشت از مراسم یادبود آیت الله آیت اللهی، اعضا در ادامه جلسه به بحث پیرامون مسائل مهم شهرستان پرداختند. البته محور اصلی سخنان همه اعضا برگزاری پرشور و همراه با آرامش و امنیتِ انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در مناطق مختلف لارستان بود. هرچند حضور کم‌نظیر مردم برخی مناطق همچون بخش‌های اوز و صحرای باغ مورد تأکید نمایندگان این بخش‌ها قرار گرفت.

یکی از اعضای شورای شهرستان ضمن تبریک به منتخبان شورا در شهرها و روستاها، بر ضرورت گره‌گشایی از مشکلات مردم با هدف رضای خدا تأکید کرد و اظهار داشت: امیدوارم در این دوره، مسئولین بیش از گذشته برای رأی مردم حرمت قائل شده و با عدالت‌محوری، کل نقاط لارستان را در نظر بگیرند. برخی دیگر از اعضا نیز بر ضرورت کار و تلاش بیشتر تا آخرین روز فعالیت شوراها و شورای اسلامی شهرستان تأکید کردند.

در پایان جلسه آقای باقر عباس زاده یکی از هنرمندان لارستان (در رشته نقاشی و طراحی) در جمع نمایندگان بخش‌ها و شهرها حاضر شد. این هنرمند جوان و خوش‌ذوق در آغاز سال ۹۶، همزمان با هفته فرهنگی ایران در قبرس، به همراه چند نفر از هنرمندان تجسمی استان فارس به پایتخت این کشور سفر کرده و اقدام به آموزش و برگزاری کارگاه و نمایشگاه هنری کردند. عباس زاده با ابراز خرسندی از حضور در این جلسه، از لطف و محبت رییس شورای اسلامی شهرستان تشکر کرد. وی با اشاره به برنامه‌های حضور خود در کشور قبرس، هدف از آن سفر را که با تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام شد، معرفی جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ و هنر اصیل آن به مردم کشورهای دنیا عنوان کرد.

در ادامه نیز موحدی رییس شورای شهرستان ضمن تبریک مجدد به این هنرمند خوش‌ذوق و دیگر اعضای خانواده هنری وی، هنر را وسیله‌ای برای ارتباط بهتر با دیگران و مردم دنیا خواند و بر ضرورت تکریم و قدردانی از همه هنرمندان لارستان در زمینه‌های گوناگون تأکید کرد. وی از آقای عباس زاده و دیگر هنرمندان برجسته لارستان خواست تا با همت بیشتر، در شهرها و روستاهای شهرستان حضور یابند و علاقه‌مندان نقاشی، طراحی و دیگر هنرها را آموزش دهند. موحدی از شوراها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها نیز خواست زمینه این کار ارزشمند فرهنگی و هنری را فراهم کنند.

در پایان لوح تقدیر اهدایی از شورای اسلامی شهرستان لارستان با دست دهباش دلیر نماینده شورای اسلامی بخش بیرم و مسن‌ترین عضو این شورا به باقر عباس زاده داده شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان