میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 704 بازدید

گزارش چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان

گزارش نخستین جلسه شورای اسلامی شهرستان در سال ۹۶

موحدی: اعضای دوره جدید شوراها باید با وقت کافی، خود را وقف خدمت به مردم کنند/انتقاد چند عضو شورای شهرستان از بی‌مهری مسئولان به بخش‌ها و شهرها

روابط عمومی شورای شهرستان: چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان که نخستین نشست آن در سال ۹۶ بود، صبح هفدهمین روز از فروردین با حضور ۱۱ نفر از اعضا برگزار شد. در این جلسه، نمایندگان شورای اسلامی شهرهای بنارویه، بیرم و عمادده حضور نداشتند و نمانیده شورای اسلامی شهر جویم نیز تقریبا از میانه‌های نشست به جمع اعضا پیوست.

 ویژگی‌های اساسی اعضای جدید شوراها

موحدی رییس شورای اسلامی شهرستان در آغاز نشست، ضمن تبریک سال نو و بهار طبیعت و نیز تقارن آن با ماه پرفیض رجب، میلاد حضرت علی (ع) را پیشاپیش تبریک گفت. وی به نزدیک بودن انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری اشاره کرد و ضمن گلایه از برخی اعضا به دلیل تأخیر یا غیبت در جلسات تصریح کرد: دوره چهارم شوراها رو به پایان است و باید نظم و انضباط را تا پایان کار سرلوحه کارمان قرار دهیم. نماینده شورای اسلامی شهر لار، «مد نظر قرار دادن خدا در همه کارهای زندگی و قانون‌گرایی» را جزء ویژگی‌های مهم و ضروری برای نمایندگان شوراهای اسلامی دانست و تأکید کرد: مردم باید در انتخابات پیش رو، کسانی را به شوراهای شهر و روستا بفرستند که پاک‌دست، متعهد، متخصص، دلسوز، مؤمن، انقلابی بوده و وقت کافی داشته باشند تا بتوانند خود را وقف خدمت به مردم کنند و پیگیر مطالبات شهر و شهرستان باشند. موحدی افزود: کسی که مشغله‌های دیگری دارد و نمی‌تواند وقت و تمرکز خود را برای کارها و خدمت به مردم اختصاص دهد، نباید برای شوراها ورود کند؛ چرا که در اکثر شهرها و روستاها مشکلات و کارهای مانده بر زمین بسیار زیاد است.

مسئول بزرگترین پارلمان محلی لارستان در پایان سخنانش، با تأکید مجدد بر پیگیری مطالبات مردم و شوراهای بخش‌ها و شهرها از طریق ادارات و نهادهای شهرستان تا آخرین روز فعالیت این شورا، به برنامه‌ی معنوی اعتکاف هم اشاره کرد و گفت: همه باید از لحظات معنوی ماه رجب به‌ویژه ایام اعتکاف بهره ببریم و برای زندگی و فعالیت‌های کاری‌مان انرژی مضاعف کسب کنیم.

 پیشنهادها و انتقادات اعضا

سخنان نمایندگان حاضر از بخش‌ها و شهرها، در نخستین جلسه سال ۹۶، بیشتر حول زیبایی‌های طبیعت و حضور مردم و گردشگران در مناطق مختلف لارستان بود؛ البته در این میان صیادفر نماینده شورای اسلامی بخش جویم با اشاره به تشکیل دریاچه بزرگ «هَرم» در این بخش و زیبایی‌های کم‌نظیر آن، خواستار بهره‌گیری بیشترِ مردم و مسئولان منطقه برای جذب گردشگر و همچنین پرورش ماهی در این دریاچه شد. همچنین نماینده شورای اسلامی بخش صحرای باغ نیز ضمن تبریک بهار طبیعت، تأکید کرد: امیدواریم همزمان با تحولی که در بهار ایجاد می‌شود، ما و همه مسئولان هم در درون خودمان تحولی پدید آوریم و روش‌ها و برنامه‌های خود را نو کنیم.

در این نشست علنی، همچنین چند نفر از اعضا از جمله آقایان دهباش دلیر نماینده شورای اسلامی بخش بیرم و محمدی نماینده شورای اسلامی شهر جویم انتقاداتی را مطرح کردند؛ مسأله‌ی «اتصال برخی روستاهای بخش بیرم به مرکز اورژانس لامرد در تماس با ۱۱۵» و «مشکلات جدی برخی راه‌های روستایی از جمله در روستای کمال آباد بیرم» دو مورد مطرح شده در صحبت‌های مسن‌ترین عضو شورای شهرستان بود؛ از سوی دیگر نماینده شهر جویم هم ضمن تقدیر از اقدامات بعضی از مسئولان ادارات در سالی که گذشت، تأکید کرد: متأسفانه همچنان از سوی بعضی مسئولان ارشد شهرستان نسبت به شهرها و بخش‌ها بی‌مهری می‌شود. به گفته وی قرار بوده مجوز زمینی در شهر جویم برای ساخت یک مجتمع تجاری، تفریحی و فرهنگی توسط یک سرمایه‌گذار بومی صادر شود اما در این زمینه اقدامی نشده است.

در چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهرستان لارستان همچنین ضمن مطرح شدن مباحثی دیگر از جمله «همایش لارستانی‌های مقیم هرمزگان با حضور مسئولان شهرستان و استان فارس و هرمزگان» و نیز «برگزاری موفقیت‌آمیز روز اوز و برنامه‌های فرهنگی خوب در این شهر»؛ رییس و همه اعضا بر برگزاری سالم و پرشور انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه به‌ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، و حضور پررنگ همه مردم تأکید کردند. همچنین برخی اعضا برای جلسه آتی شورای شهرستان (در ۱۴ اردیبهشت) پیشنهاد حضور مدیر کل راه و شهرسازی یا رییس اداره امور مالیاتی لارستان را دادند. در نخستین جلسه سال ۹۶ همچنین اعلام شد در سال گذشته از طرف شورای اسلامی شهر لار ۵۱ نسخه صورت‌جلسه همراه با مصوبات به شورای اسلامی شهرستان لارستان ارسال شده؛ همچنین شوراهای اسلامی شهر عمادده: ۲۹ صورت‌جلسه، شهر بیرم و شهر جویم: هرکدام ۲۳، شهر خور: ۲۱، شهر لطیفی: ۱۹، شهر بنارویه: ۱۶، بخش بنارویه: ۵، بخش‌های مرکزی و صحرای باغ: هرکدام ۳ و شهر اوز نیز تنها یک صورت‌جلسه به شورای شهرستان ارسال کرده‌اند. شورای اسلامی بخش‌های جویم، بیرم و اوز نیز در سال گذشته هیچ صورت‌جلسه‌ای ارسال نکرده‌اند. بر اساس گزارش ارائه شده در سال ۹۵، تعداد ۲۸۰ فقره نامه از شورای اسلامی شهرستان لارستان به ادارات و نهادهای این شهرستان، استان و حتی نهادها و مقامات کشوری ارسال شده و برای مطالبات همه بخش‌ها و شهرها اقدام و پیگیری شده است؛ و همچنین ۸۲۲ نامه از نهادها و ادارات گوناگون به دبیرخانه این شورا وارد شده است.

لازم به یادآوری است که جلسات شورای اسلامی شهرستان  با ۱۴ عضو از شوراهای اسلامی ۶ بخش و  ۸ شهر لارستان، هر ماه یک‌بار برگزار می‌شود که برنامه سالانه یا شش ماهه‌ی آن به فرمانداری، نماینده مردم در مجلس، همه شوراهای اسلامی و اعضا ابلاغ می‌شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان