میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 مارس 2014 ساعت 3:24 ب.ظ سرویس:یادداشت 4 دیدگاه 1,447 بازدید

گفتند ان شاءالله؛ بگوييم ماشاءالله!

rahiminejadگفتند ان شاءالله؛ بگوييم ماشاءالله!

دكتر كاظم رحيمي نژاد/ صحبت نو: در هشت سال اخیر عادت کرده بودیم که سخنان پر طمطراق بشنویم و بگوییم ان شاء الله!

 راه آهن شيراز-جهرم-لار-بندرعباس ۲۷ ماه دیگر راه اندازی می شود. این لاف را در سال ۸۹ شنیدیم. اما دیدیم که راه آقایان به زندان ختم شد. فرماندار سابق لارستان می گفت: من حتی به ریگ های بیابان های لارستان تعصب دارم؛ اما شاهد بودیم که عملا پروژه قابل توجهی با پیگیری وی اجرایی نشد. در بزنگاه هایی که در جنوب فارس، لارستان  نادیده گرفته می شد نیز او پیرو اوامر بالادستی بود و حمایت قابل ذکری از وی دیده نشد. وقتی از او تقاضای پاسخگویی به سوالات خوانندگان را دادیم؛ گفت: ان شاء الله!

مثلا در موضوع ادارات کل لارستان، استانداری وقت مصوبه دولت را ابلاغ نکرد و هنگامی که از فرماندار«ویژه» لارستان کمک خواستیم در حضور معتمدین لارستان ما را به نماینده مجلس حواله داد. نماینده ای که خود آغاز کننده حرکت و همراه با ما بود و نیازی به توصیه فرماندار در این مورد نداشتیم. مشکل در قوه مجریه بود، او ما را به قوه مقننه حواله می داد! از انصاف به دور است اگر نگوییم که او در ابتدای حضور در لارستان بنا بر وظیفه ای که برای بازگرداندن آرامش به منطقه داشت در یک مورد با حرکت عمومی همراهی کرد.

فرماندار اسبق که همشهری ما بود وضعیتی به مراتب جالب تر داشت. او از همان ساعت اول- تاکید می کنم ساعت اول و نه روز اول- بنای مخالفت با اهل فرهنگ و هنر لارستان را گذاشت. نشان به آن نشان که قریب به ۸ سال اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با«سرپرست» وارداتی اداره شد. سخن از بومی و غیر بومی نیست. سخن از کارآمدی و ناکارآمدی است. همگان اذعان دارند که ۴ سال اول دوره احمدی نژاد بهترین زمان برای جذب بودجه دولتی و اجرایی کردن مصوبات بود؛ اما گذشته از اینکه مصوبات لارستان متناسب با نیازهای این منطقه تاریخی نبود آنچه بود نیز عملی نشد.

این روزها نه تحریم ها برداشته شده، نه مصوبات اضافه شده؛ اما چه شده است که شاهد اجرایی شدن پروژه هایی هستیم که برخی از آنها ۷سال از مصوب شدنشان می گذرد؟! آیا چیزی جز عملگرایی مسئولان امروز است که موجب پیشبرد امور می شود؟

امروز به لطف عمل گرایی مسئولان و همت خیرین لارستان شاهد اجرایی شدن دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه هستیم. پروژه های اداره کل راه و شهرسازی لارستان پیشرفت محسوسی داشته است و پیگیری های مسئولان راه و شهرسازی لارستان در مرکز کشور و در سطح استان توام با موفقیت است و همراهی مسئولان با نهادهای مردمی نوید بسیج عمومی را برای آبادانی لارستان می دهد. بگوییم: ماشاء الله.


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اصلا نياز نيست توضيح بديد و مقاله بنويسيد!! ۸ سال در اين شهرستان چه كاري صورت گرفت؟! الان كه حتي صداي همين آقاي نماينده طرفدار دولت احمدي نژاد هم درآمده!! مگر نگفتند راه آهن و جاده و بيمارستان و… راه مي افتد؟! مگر صد جور طرح مهر يادگار و ماندگار درست نكردند؟! مگر نگفتند ۲۷ ماهه راه اهن راه مي افته؟! چي شد؟! البته تصور ما از توانايي نماينده هم ظاهرا خيلي زياد بود!!!!

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  جالب است تمام بدبختي هامون را گردن تحريم ها ميندازن!! همون تحريم هايي كه احمدي نژاد مي گفت كاغذپاره است!! تو لار هم عده اي معلوم الحال هي سنگ احمدي نژاد رو به سينه مي زدن!! جالب اينكه حالا دارن خودشون رو به دولت تدبير و اميد مي چسبونن!!!

 3. سیاوش گفت:

  0

  0

  هر بد و بیراهی که می خواین به دولت اقای احمدی نژاد بدین . فعلا ارزش , کوبیدن احمدی نژاد هست و اصولگرایی حتی با انتقاداتی غیر واقع . استقرای ناقص و … کاش یک نفر مرد از جریان تدبیر پیدا میشد و نقاط قوت دولت قبل رو هم می گفت , این انصاف هست .
  ما که در سخنرانی دکتر روحانی نیز چیزی از این انصاف ندیدیم .
  امید های ما با سبد تخم مرغ شکل نمی گیرد آقای روحانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  باید به این نماینده مردم و انتخاب لارستان تبریک گفت . نماینده ای که بارها به گفته خودش در بعد ملی تابع اصولگرایی و مصالح ملی است ولی در بعد شهر با اکثر طیف ها همکاری دارد.
  از زمان روی کار آمدن جعفرپور و فرماندار جدید شاهد حرکت رو به جلوی لارستان بیش از گذشته هستیم .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان