میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 مارس 2015 ساعت 6:02 ق.ظ سرویس:مطلب شما 2 دیدگاه 2,002 بازدید

گل، نرگس، آبیار

گل، نرگس، آبیار

آفتاب لارستان: متن حاضر را يكي از مخاطبان اين سايت بدون امضا ارسال كرده و به نظر مي رسد نقدي ملايم بر يادداشت «براي ديدن شيار ۱۴۳ عجله نكنيد» نوشته فاطمه محسن پور است كه چند وقت پيش در همين سايت درج شد.  اين يادداشت كوتاه را بخوانيد:

***

نمی شود. یعنی درست نیست. آخر ظلم است در لحظه گل دادن یک بوته نرگس، همان که دخترک شاعرپیشه با نامنتهای احساسات ناگنجا در کلام، به یاد محبوب سر به هوا با هزاران نذر و نیاز به امید گوشه چشمی روزها و ماه ها از دل و جان آبیاری کرده و پرورده، ناگهان ذره بین برداشت و تعداد گلبرگ ها و کاسبرگ ها و پرچم هایش را شمرد یا برشی از ساقه اش را روی لام گذاشت و به زیر میکروسکوپ برد و بعد قدرت مکش آوندهایش را با نرم افزارهای رایانه ای محاسبه کرد که مثلاً چند برابر تلمبه چاه های امروزی است.

همین طور در مورد فیلم «شیار ۱۴۳»؛

نمی شود. درست نیست. آخر ظلم است که حین تماشای این فیلم حواست به مقدار لرزش دوربین روی دست، تعداد جامپ کات ها یا میزان بلندی زیرصداها در متن فیلم باشد. مثل آن گل، این فیلم را هم فقط باید نگریست و بویید و نرم نرمک صورتش را نوازش کرد؛ چه؛ آکنده از بی کران احساس است.

جالب است. این حرف ها را من می زنم. من که وقتی امشب به ویدئو کلوپ رفتم، به اکراه حاضر شدم دست روی شیار ۱۴۳ بگذارم. شاید دست خودم نبود. شاهد اینکه: آن اوایل که اسم «شیار» در جشنواره فجر ۹۲ سر زبان ها افتاده بود بسیار راغب بودم آن را هرچه زودتر ببینم اما مثل خیلی چیزهای دیگر، سیل اعصاب برانداز تبلیغات صدا و سیمایی این را هم بی دلیل، نادیده از چشمم انداخته بود.

IMG12382191-614x408


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  بابا بس کنید.اینهمه مطلب در مورد شیار ۱۴۳ ؟!؟!؟!
  باور کن خود نویسنده کارگردان جمعا اینقدر واسه فیلم وقت نذاشتن که سایت افتاب !!!

 2. بهار گفت:

  0

  0

  دقيقا موافقم. خيلي از ماها به دليل توجه به تكنيك و نگاه منتقدانه به فيلم از لذت حسي و عاطفي كه مي شود در مواجه با يك اثر هنري برد محروم مي شويم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان