میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 می 2019 ساعت 6:29 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 180 بازدید

گیاهان دارویی بخش «بناوریه» منبع تولید اشتغال هستند

گیاهان دارویی بخش «بناوریه» منبع تولید اشتغال هستند

جلسه توجیهی واگذاری مرتع ویژه کاشت آنغوزه و گیاهان دارویی با حضور علمدار بخشدار  بنارویه و  رضایی ریاست اداره  منابع طبیعی شهرستان لارستان در مسجد جامع دهفیش برگزار شد.

به گزارش کانال «صدای بنارویه» به نقل از روابط عمومی بخشداری بنارویه،، در این نشست که با حضور علمدار بخشدار بنارویه؛ رضایی رئیس اداره منابع طبیعی لارستان؛ اعضای شورای اسلامی روستای دهفیش؛ معتمدین و اهالی روستا برگزار گردید بخشدار بنارویه بیان داشت: رشد و توسعه شهرها در گروی توسعه و آبادانی روستاها است و آبادانی روستاها در گرو شناسایی ظرفیت های مختلف مغفول مانده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید گفت: با توجه به اینکه در شرایط فعلی مهمترین مشکل جامعه بیکاری و اشتغال جوانان عنوان شده و همچنین یکی از اهداف کلان توسعه و دغدغه های دولتمردان در کشور، کاهش بیکاری و توسعه اشتغال به ویژه در مناطق روستایی است، احیای ظرفیت های مغفول مانده و فراموش شده می تواند یکی از راه های مهم توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال باشد.

علمدار افزود: در سال های اخیر توجه به حوزه کشاورزی در روستاها و توجه به کشت گیاهان دارویی در اراضی شیبدار از رونق بالایی برخوردار شده و بخش بنارویه هم از این قافله عقب نمانده است و کشت گیاهان دارویی به خصوص آنغوره به عنوان یکی از اولویت های اشتغال زایی در منطقه در کنار موارد مختلف دیگر مورد توجه قرار گرفته است.

وی ضمن تشکر و قدردانی از اداره منابع طبیعی شهرستان لارستان به دلیل نگاه ویژه و همکاری با شوراهای اسلامی در تولید گیاهان دارویی؛ بیان داشت: مسلما ایجاد اشتغال در روستاها ضمن جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها کمک شایانی به جلوگیری از آسیب های اجتماعی می نماید.

بخشدار بنارویه در پایان ابراز امیدواری کرد که کاشت گیاه آنغوزه در روستای دهفیش الگویی برای دیگر روستاهای بخش بنارویه در راستای اشتغالزایی برای جوانان باشد.

در ادامه رئیس اداره منابع طبیعی لارستان در خصوص طرح کاشت گیاه آنغوزه توضیحات کاملی ارایه کرد و به سوالات حاضرین پاسخ داد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان