میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 آگوست 2020 ساعت 12:01 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 168 بازدید

یکی از بزرگ ترین دغدغه هایم، دغدغه اصحاب رسانه است/ امیدوارم که روز خبرنگار جنبه تزئینی پیدا نکند

گفت و گو با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان به بهانه روز خبرنگار

یکی از بزرگ ترین دغدغه هایم، دغدغه اصحاب رسانه است/ امیدوارم که روز خبرنگار جنبه تزئینی پیدا نکند

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با تاکید بر بها دادن به رسانه های فعال و تولیدکننده محتوا گفت: تا زمانی که نپذیریم که باید به محتوا و رسانه های فعال و تولیدکننده محتوا بها دهیم به جایی نخواهیم رسید، حرف های عمیق مردم را نخواهیم شنید و اتفاقا دغدغه های عمیق مسئولان را هم نخواهیم شنید و همه چیز ویترینی و دچار روزمرگی می شود و کار هم پیش نخواهد رفت.

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، مجید حجتی در گفت و گو با این رسانه در مورد فضای رسانه ای لارستان اظهار کرد: رسانه ها در حوزه ی فرهنگ قرار دارند که طبیعتا حوزه ی مظلومی است.

دغدغه اقتصادی حوزه رسانه از دور مشخص نمی شود

وی افزود: دغدغه اقتصادی این حوزه از دور مشخص نمی شود و عده ای فکر می کنند سایتی راه اندازی می شود و به راحتی مطلب منتشر می شود.

تولید محتوا، هزینه بر و زمان بر است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان خاطرنشان کرد: این نگاه باعث می شود دلسوزی ای که باید نسبت به حوزه رسانه باشد کمتر ببینیم و رسانه هایی که تولید محتوا می کنند کم می شوند چون تولید محتوا هزینه بر و زمان بر است.

حجتی افزود: هر چند که ما متخصصان این حوزه را داریم اما همه آن ها خودشان مشغله و دغدغه دارند و اگر بدون هیچ گونه ادعایی هر خبر، گزارش یا مصاحبه ای را انجام دهند کم لطفی است و ضررش را هم قطعا جامعه می بیند.

تا زمانی که نپذیریم به محتوا و رسانه های فعال و تولیدکننده محتوا بها دهیم به جایی نخواهیم رسید

وی اظهار کرد: تا زمانی که نپذیریم که باید به محتوا و رسانه های فعال و تولیدکننده محتوا بها دهیم به جایی نخواهیم رسید و صرفا به گزارشاتی که از برخی نهادهای مختلف داده می شود می رسیم و این موضوع در بلند مدت خیلی به ما ضربه خواهد زد، حرف های عمیق مردم را نخواهیم شنید و اتفاقا دغدغه های عمیق مسئولان را هم نخواهیم شنید و همه چیز ویترینی و دچار روزمرگی می شود و کار هم پیش نخواهد رفت.

پیگیری رسانه های داخلی و خارجی

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در مورد رسانه هایی که در جهان، کشور و لارستان به طور مرتب پیگیری می کند گفت: به دلیل مشغله کاری، کمتر پیگیر رسانه های جهان می شوم اما زمانی که دغدغه ی زبان انگلیسی را داشتم سعی می کردم یک سری وب سایت ها و رسانه ها همچون «یورونیوز» و «سی ان ان» را مرور کنم اما الآن خیلی وقت است که این کار را انجام نمی دهم.

مجید حجتی تصریح کرد: رسانه هایی که در کشور خودمان بیشتر علاقه دارم و مرور می کنم «تابناک»، «خبر آنلاین»، «ایلنا» و «ایرنا» هستند.

وی در مورد رسانه های محلی اظهار کرد: در بین رسانه های منطقه، «میلاد لارستان»، «آفتاب لارستان»، «گریشنا (هفت برکه)»، «صحبت نیوز»، «خورشید لارستان»، «پسین دهکویه» و حتی رسانه های اوز را دنبال می کنم.

برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در پاسخ به این سوال که در مدت مسئولیت تان چند بار نشست خبری برگزار کرده اید گفت: در یک سال گذشته، به مناسبت روز خبرنگار و همچنین در مورد سینما نشست برگزار کردیم.

صمیمانه با رسانه ها در ارتباط هستیم

حجتی افزود: با توجه به اینکه امسال، دولت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از نظر بودجه ای مشکل پیدا کردند نتوانستیم کارهای بزرگ و مهمی را پیگیری کنیم اما صمیمانه با رسانه ها در ارتباط هستیم.

یکی از بزرگ ترین دغدغه هایم، دغدغه اصحاب رسانه است

وی درباره تقدیر از اهالی رسانه شهرستان اظهار کرد: وقتی از تقدیر صحبت می کنیم، بحث لوح تقدیر پیش می آید که آن را هم در روز خبرنگار داشتیم اما به طور کلی اگر بخواهیم اسم دغدغه را روی آن بگذاریم یکی از بزرگ ترین دغدغه هایم، دغدغه اصحاب رسانه است و در این مدت نیز سعی کرده ایم ساماندهی ای برای حوزه رسانه داشته باشیم که واقعا حق آن هاست و باید دید تا چه اندازه نهادهای بالادستی حمایت می کنند، اما امیدواریم در بلند مدت به نتیجه برسانیم که نفعش را هم رسانه ها و هم مردم ببرند.

هیچ کدام از بخش های چهارگانه یعنی جویم، بیرم، بنارویه و صحرای باغ رسانه مجوز دار ندارند

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان خاطرنشان کرد: فعلا بخش مرکزی (لار، خور و دهکویه) دارای رسانه های مجوزدار هستند اما هیچ کدام از بخش های چهارگانه یعنی جویم، بیرم، بنارویه و صحرای باغ هیچ رسانه مجوز داری ندارند که امیدواریم هر بخش حداقل یک رسانه مجوز دار داشته باشد.

ما شرمنده رسانه ها هستیم و این پررویی است که بخواهیم جلوی آن ها بایستیم

مجید حجتی در پاسخ به این سوال که تا به حال شده رسانه ای را تهدید یا از آن شکایت کنید گفت: به هیچ عنوان، من فقط استرس می گیرم که باید سریع تر آن کار را پیگیری کنم تا انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر، ما شرمنده رسانه ها هستیم و این پررویی است که بخواهیم جلوی آن ها بایستیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در پایان نظر خود را در مورد هر یک از این واژه ها بیان کرد:

آفتاب لارستان: پرمحتوا

اینستاگرام: «فرصت» اما اگر درست مدیریت نکنیم «تهدید»

آزادی قلم: حق همه اهل قلم

حمید منشی: انسان بسیار دلسوز، بی ادعا، متواضع و پرمحتوا

زینب دلام: مصاحبه گر قهار

روز خبرنگار: امیدوارم که جنبه تزئینی پیدا نکند


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان