میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 ژانویه 2017 ساعت 12:07 ق.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 7 دیدگاه 1,152 بازدید

یکی از دلایل اجرای جشنواره، مشکلات بسیار در مسیر «جهاد فرهنگی» است/برای کمک و همکاری، شاهد یک جمود در بین ادارات لارستان هستیم!

دبیر کمیته‌های اجرایی جشنواره سرود رضوی:

یکی از دلایل اجرای جشنواره، مشکلات بسیار در مسیر «جهاد فرهنگی» است/برای کمک و همکاری، شاهد یک جمود در بین ادارات لارستان هستیم!

آفتاب لارستان: از سیزده تا پانزده بهمن امسال (پایان همین هفته) روستای کورده لارستان میزبان چهارمین جشنواره سرود روستایی رضوی خواهد بود. در این جشنواره که بسیاری از نهادها و ادارات شهرستان و حتی استان برای آن تدارک دیده‌اند، ۱۲ گروه از استان‌های مختلف ایران حضور یافته و در آن به رقابت می‌پردازند.

photo_2017-01-28_23-36-48

به دلیل اهمیت موضوع و برگزاری این برنامه فرهنگی هنری ملی در لارستان، با ”حامد یگانه“ دبیر کمیته های اجرایی چهارمین‌جشنواره سراسری سرود رضوی گفت‌وگوی کوتاهی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

* ابتدا از ویژگی‌های این جشنواره بگویید؛ این‌که از چه سالی شروع شده، ایده اولیه آن از طرف که بوده و چه نهادهایی متولی برگزاری آن بوده و هست؟

با سلام؛ جشنواره ملی سرود رضوی روستایی از سال ۱۳۹۱ کلید خورد. این ایده تا جایی که اطلاع دارم از سوی روستای «کردر» شهرستان میناب داده شد که در سالهای ۹۱، ۹۲ و ۹۳ نیز جشنواره در همین روستا برگزار شد. به تبع این ایده از کانال کانون فرهنگی هنری همان روستا داده شده و پس از بررسی به صحنه اجرا درآمد. متولیان این مهم ستاد عالی کانون های مساجد کشور و بنیاد بین المللی امام رضا هستند. با توجه به اینکه جشنواره مزین به نام مقدس امام رضا (ع) است، با موضوعات حضرت امام رضا، حضرت معصومه و حضرت شاهچراغ برگزار می‌شود.

* با توجه به آگاهی از مشکلات و کمبودهای پیش رو، هدف متولیان از سراسری برگزار کردن جشنواره چیست؟

یکی از دلایل اجرای این جشنواره وجود مشکلات و ‌محدودیت های بسیار در مسیر جهاد فرهنگی‌ بود، چرا که ما برای جذب جوانان و حفظ از آسیب های اجتماعی و ‌تهاجم فرهنگی نیاز به هزینه کردهای زیادی داریم. با توجه به جذابیتهای سرود و قدرت جذب بالا و ‌همچنین هزینه‌ی به نسبت پایین تر و ‌بازدهی بسیار بالای این جشنواره، این مهم پایه گذاری و برگزار می شود.

همچنان که از ابتدای امر نیز گزارش جشنواره خدمت امام خامنه ای نیز ارسال و نه تنها مورد تأیید ایشان قرار داشته بلکه مورد تأکیدشان نیز می باشد و اشراف کاملی بر این جشنواره دارند؛ همچنان که گزارش چهارمین دوره این جشنواره نیز خدمت ایشان ارسال خواهد شد.

* استقبال گروه های سرود در سطح کشور از این جشنواره چطور بوده است؟

ما در سالهای آتی و ‌از ابتدای امر شاهد جوشش و ‌پویش قابل توجهی در بین کانون های فرهنگی و تشکیل گروه های سرود جهت شرکت در این جشنواره بودیم. همچنان که گروه سرود «ولایت» ما نیز که امسال میزبان هستیم از اولین دوره جشنواره تشکیل شد که بحمدالله در تمامی دوره ها در بین ۶ گروه برتر کشوری قرار گرفته است.

در مجموع هر دوره ده‌ها اثر در قالب آثار برگزیده استانها از دهها کانون فرهنگی در دو ‌رده جوانان و ‌نوجوانان به دبیرخانه جشنواره ارسال می شود که با داوری داوران کشوری در هر رده سنی ۶ گروه برتر جهت حضور در مرحله نهایی انتخاب می شود.

* برخورد مردم روستای کورده با این جشنواره چگونه بوده است؟ آیا فعالیت مردمی خوب بوده؟

خدا را سپاسگزاریم که ما را مردمی بصیر قرار داد. الحمدلله از شروع این فرایند به خصوص با برگزاری اولین جشنواره استانی سرود «آوای ولایت» در کورده در سال ۹۳ که در راستای نیازسنجی برگزار شد، مردم عزیز این روستا و ‌همچنین بسیاری از معتمدین و قاطبه مردم شریف لار و لارستان با اهتمام ویژه به این مهم پرداختند. ما شاهد یک همبستگی سراسری در کورده هستیم. مردم دست در دست ما خادمین کمترین، در راستای میزبانی بهتر و سربلندی دیارشان تلاش می کنند. ۲۰ منزل از منازل شخصی و از بهترین منازل جهت اسکان مهمانان و ‌گروهها توسط مردم عزیز تحویل کمیته اجرایی جشنواره شده است.

* جشنواره ای با این وسعت و گستردگی نیاز به امکانات سخت افزاری و حمایت سازمان ها و نهادهای زیادی دارد. از همکاری این نهادها چقدر رضایت دارید؟

از باب همکاری ادارات عارضم که به رغم تأکیدات و دستورات و الزامات فرماندار ویژه لارستان که اهتمام ویژه ای به این برنامه دارند، همچنین حمایت های امام جمعه عزیز لار ما شاهد یک جمود در بین ادارات هستیم! در جلسه ای که به خاطر جشنواره در دفتر فرماندار و به ریاست ایشان و ‌با حضور رؤسای ادارات برگزار شد به ذکر نام و عنوان حمایت و همکاری، فرماندار محترم ادارات را ملزم به همکاری کردند که همه این موارد نیز صورت جلسه شد ولی در عمل شاهد تحقق این همکاری نیستیم. بجز سه چهار اداره مابقی ادارات مشارکتی ندارند؛ بالعکس برخی ادارات برای ارائه خدمات از ما تقاضای هزینه می کنند! حتی برای چاپ یک بروشور، که این اصلاً زیبنده ادارات لارستان بزرگ‌نیست و ما بالاجبار مجبور به رد این خدمات هستیم، چرا که محدودیت شدید مالی داریم.

* به‌طور کلی مشکلات پیش رویتان چیست؟ کمی توضیح بدهید.

مشکلات بسیار هست؛ اولین مشکل ما مشکل تأمین مالی است. ۶۰ درصد از هزینه های جشنواره از سوی تهران و ‌استان پرداخت می شود و ‌علی‌رغم تعهد شهرستان مبنی بر تأمین ۴۰ درصدی هزینه ها، این مبلغ تأمین نشده است. در مواردی با ارائه خدمات هزینه ها پوشش داده می شود ولی نیاز به هزینه نقدی را رفع نمی کند. حداقل توقع ما از شهرداری این بود که در بحث فضاسازی ما را یاری کنند؛ در زمینه تأمین رنگ‌که نشد، در حال حاضر نیاز به گلدان های گل داریم، حتی به صورت امانت بدهند و بعد ببرند! در زمینه تأمین هزینه غذا و ‌بخصوص هدایا با مشکلات زیادی مواجه هستیم…

* آیا با این روندی که توضیح دادید برای برگزاری جشنواره در سال های آتی انگیزه ای دارید؟

ما با آگاهی از همه این مشکلات قدم در راه گذاشتیم. در پاره ای موارد توقع برخی رفتارها از برخی مسئولین را نداشتیم که موجب تضعیف جشنواره شده و ‌حتی تا پای لغو جشنواره رفت! با این حال کل مجموعه اجرایی با عشق به حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا، حضرت معصومه و شاهچراغ (ع) قدم در این راه نهادند و امیدواریم میزبان خوبی برای مهمانان امام رضا باشیم. ما اعلام می کنیم آمادگی میزبانی دوره های بعدی را با قدرت بیشتر داریم؛ انشالله این توفیق حاصل شود.

3D23CB83-1A0D-4031-B1D1-4C18532275BA-3699-0000061119526E0B_tmp

* به عنوان کلام آخر اگر حرفی یا نکته‌ای باقی مانده بفرمایید.

کلام آخر اینکه نام لارستان و کورده دیار سید عبدالحسین لاری بر پیکر تاریخ حک شده است. این رویداد بزرگترین افتخار برای لارستان است که میزبان مهمانان و پرچم بارگاه مطهر سه امام در ایران باشند. ما باید با تمام توان در جهت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن ابن همایش مهم دست در دست هم دهیم و از بزرگان، معتمدین و مردم عزیز لارستان بزرگ تقاضا داریم چون گذشته فرزندان خود را یاری کنند. به همین منظور نیز‌ حسابی جهت جمع آوری نذورات و کمک های مردمی افتتاح شده است که انشالله مردم عزیز یاری نمایند:

شماره حساب ملی:  ۰۳۵۲۱۳۳۱۰۴۰۰۵

شماره حساب ملت:  ۵۸۹۲۳۵۷۹۵۰

 


7 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین احسنت انشاء الله با برگزاری این جشنواره و جشنواره هایی از این دست همه ی مشکلات فرهنگی و اقتصادی جامعه حل خواهد شد

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  قابل توجه مسئولان لاری اینکه شما بر سر راه هر کاری که مردم بخش ها و روستاهای اطراف مشکل ایجاد می کنید باعث عظمت و اقتدار لارستان نخواهد شد بلکه باعث بیزاری مردم اطراف از لار خواهد شد اما مردم بخش های اطراف بدانید که برخورد این مسئولان با ما مردم لار هم مانند شماست و به جای همکاری و برداشتن موانع از سر راه افراد خیر اندیش یا فعالان فرهنگی فقط مانع تراشی می کنند در شهر لار بین مردم معروف است که شهر ها و بخش های دیگر بهای بیشتری برای خیرین خودشان قائل می شوند

 3. علی گفت:

  0

  0

  باریکلا به تلاش و همت بلندتان ،،، واقعأدراین برهه ازمشکلات زندگی کاری بسیاربزرگ راانجام داده اید و نام دیارتان درسطح کشورطنین اندازخواهدشدبابرگزاری سرودرضوی،خداروزی رسان هست وازمطمعن باشیدکه ازجاهایی که انتظارش رو نداریدخدامشکل راحل میکند هستندآدمهای خیر که بفکرتان خواهندبود زیرا نه تنها نام کورده بلکه نام لارستان درکشوربه گوش میرسد در پایان از عزیزانی که دستشان بکارخیربوسه میزنند همین کارهم ثوابی بزرگ دارد و کوتاهی انجام ندهند و عزیزان رو یاری کنند باکمال تشکرکه مطالعه کردید موفق وپیروزباشید به امیددرخشش نام بزرگمان درسطح کشور

 4. مهدی گفت:

  0

  0

  احسنت و باریکلا با انجام همچین کاربزرگ ومعنا داری بیاری خدا سربلند از این جشنواره بیرون بیایید ونام بزرگ شهرودیارمان را درسطح کشور طنین اندازکنید

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  در همان کورده خانواده های نیازمندی را می شناسم که با فقر و نیاز بی حد و حسابی دست به گریبان هستند و شما گروه مومنین هم به دنبال ثواب و بلند کردن نام منطقه و اینجور چیزها

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان