میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 فوریه 2020 ساعت 1:30 ب.ظ سرویس:مطلب شما 6 دیدگاه 438 بازدید

یک «انقلابی» منافع شخصی و شهرستانی خود را بر مصالح انقلاب ترجیح نمی‌دهد

یک «انقلابی» منافع شخصی و شهرستانی خود را بر مصالح انقلاب ترجیح نمی‌دهد

پارسا مدرسی: مجلس شورای اسلامی اگر مهم ترین رکن جمهوری اسلامی نباشد یکی از مهم ترین آنان است و وظیفه مهم قانون گذاری طبق قانون اساسی و شرع اسلام را دارد لذا متقاضیان این کرسی مهم باید منافع انقلاب و جمهوری اسلامی و البته ملت ایران را در صدر اولویت های خود قرار دهند.

اما مردمی که می خواهند برای این کرسی سرنوشت ساز که امام خمینی(ره) آن را در راس امور می داند تصمیم بگیرند چه مسائلی را باید مورد توجه قرار دهند؟ افراد و گروه‌های مختلف برای رسیدن به کاندیدای اصلح ملاک‌های متفاوتی را مدنظر قرار می‌دهند. عده‌ای چنین استدلال می‌کنند که اگر فلانی انتخاب شود به نفع من است و اگر بهمانی انتخاب شود به ضرر من؛ عده‌ای منافع گروه و تیم خود را اصل قرار می‌دهند و می‌گویند اگر فلانی انتخاب شود گروه ما جایگاه بهتری پیدا خواهد کرد و اگر بهمانی شود جایگاه بدتری. از این میان عده‌‌ای نیز بر اساس منافع شهرستان و منطقۀ خود رای می‌دهند.

واقعیت این است که کم‌ و بیش این ملاک‌ها در ذهن همۀ ما وجود دارد و هنگام تفکر برای رسیدن به کاندیدای اصلح گوشۀ چشمی به آن‌ها هم داریم. تقاضای گزافی است اگر بخواهیم که رای‌ دهندگان منافع شخصی، گروهی، و منطقه‌ای خود را نادیده بگیرند.

هرچند نادیده گرفتن منافع شخصی، گروهی و منطقه‌ای کاری در عمل ناممکن است اما دست‌کم می‌توان چنین ادعا کرد که رای‌دهندگان نباید تنها به این ملاک‌ها توجه داشته باشند و آن‌ها را اولویت نخست خود قرار دهند.

یکی از ملاک‌های مهم و اساسی که در انتخاب اصلح باید مد نظر ما باشد مصالح انقلاب و کشور است. یک فرد انقلابی پیش و بیش از همه به این می‌اندیشد که حضور چه نماینده‌ای در مجلس به پیش‌برد جامعه به سمت اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی کمک کننده است و حضور چه نماینده‌ای ما را از مسیر انقلاب دور می‌کند. اگر مصالح انقلاب با منافع منطقه‌ای ما هم راستا شد که به راحتی انتخاب خود را انجام می‌دهیم، اما اگر در تضاد باشند کار بسیار دشوار می‌شود.

فرض کنید از شهرستانی کاندیدایی حضور دارد که در مقایسه با کاندیداهای شهرستان دیگر، توانایی کمتری در پیش‌برد جامعه به سمت اهداف و آرمان‌های انقلاب داشته باشد. اهالی شهرستان فرضی ما در یک دو راهی سرنوشت‌ساز قرار می‌گیرند: به کاندیدایی رای دهند که توانایی انقلابی گری کمتری دارد ولی از شهرستان خودشان است یا به کاندیدای انقلابی شهرستان دیگر رای دهند. سر این دو راهی حساس است که مشخص می‌شود چه کسانی عمیقاً دل در گرو انقلاب دارند و چه کسانی آرمان‌های انقلاب برایشان در اولویت نیست و تنها ادعای انقلابی‌گری می‌کنند.

نکته اخر اینکه امروز برای پیش برد اهداف کشور و انقلاب نیازمند وحدت و همدلی مشخصی میان نیرو های انقلاب است و این صرفا با اصالت به اهداف ملی بجای شخصی و از خود گذشتگی برای انقلاب محقق خواهد شد.

یک مسلمان انقلابی و ولایی هیچ‌گاه منافع شخصی و منطقه‌ای را بر مصالح انقلاب و آرمان‌های آن ارجحیت نمی‌دهد.


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  حضور هواداران حسن روحانی در کنار کاندیدای قشر ثروتمند خطرناکه

 2. سجاد گفت:

  1

  1

  در صورت عدم اجماع کاندیداهای جبهه انقلاب ما خودمون اجماع کرده و بخاطر مصلحت منطقه و کشور به دکتر جعفرپور رای میدیم

 3. از خور. لار گفت:

  0

  2

  هر چه فکر میکنم. بهتر از. بروجردی. دربین. این. افراد. وجود. ندارد. لارستان. در شرایط. کنونی به. او. احتاج. دارد

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  پیش برد به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی یه حرفه و پیشرفت و پیش‌برذ منطقه یه خرف دیگه
  به نظرم حالت دوم بهتره چون اگه منطقه یا همون شهرستان ها پیشرفت کنن قطعا همون اهداف انقلاب و آرمان ها هم پیش خواهد آمد
  ولی کسی که دفدغه‌ش فقط انقلاب و آرمان هاش باشه قطعا در خلاف اون گام بر میداره چون نارضایتی شهرستان و منطقه ش به ضرر آرمان ها و اهداف انقلاب تمام خواهد شد

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  همانگونه که دکتر جعفر پور مدعی انقلابی در ان گام نهاد و نظر شخصی بعضی از حضرات را بیشتر از نظرات مردمی که به او رای دادند در اولویت قرار داد و مردم حوزه انتخابیه خود را نادبده گرفت
  واینگونه شد که فردی در مقابل او رای بیاورد که هیچ سابقه انقلابی نداشته و اورا شکست دهد واتحاد مردم نیز این وسط واجماع کاندیداها باعث ورود و پیروزی نماینده خوش شانس گراش شود
  وشخصی انند بروجردی که سابقه طولانی حضورش در مجلس باعث نشد که رای قاطع مردم به خود اختصاص دهد …….

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه شده شما امروز دم از مصالح انقلاب میزنید ؟ درحالی که در طول نمایندگی در منطقه لارستان که اکثرا نمایندگان لار در مجلس حضور داشته اند این صحبتها نبوده وانون که فردی جوان ولایق از شهرستان رقیب به نمایندگی انتخاب شده دم از اصول انقلاب وارمانهای انقلابی میزنید رجوع کنید به سابقه نماینده سابق دکتر ۰عفر پور که هیچ سابقه انقلالی نداشته و فقط وفقط دربست در خدمت همشهریان خود بوده وبس وای باعث شده که در دیگر شهرستانها ایشان رای نیاورند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان