میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱:۲۹ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 6 دیدگاه 1,430 بازدید

جوان فرهیخته لارستانی در اجلاس جهانی «ایفاتکا» خوش درخشید

جوان فرهیخته لارستانی در اجلاس جهانی «ایفاتکا» خوش درخشید

دانیال افتخاری: چندی پیش یکی از جوانان نخبه لارستانی (اهل روستای دهکویه) به عنوان مهندس مراقبت پرواز از سوی دبیر کل فدراسیون جهانی مراقبت پرواز مورد تقدیر قرار گرفت، و از این رو رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان ضمن ارسال پیام و به‌صورت تلفنی به وی تبریک گفت. پس از برقراری این ارتباط، چندی بعد مهندس سهراب عزیزی که در فرودگاه بین المللی شیراز مشغول به کار است، اطلاع می‌دهد که قرار است اجلاس بزرگی در کانادا پیرامون رشته شغلی ایشان برپا شود. یعقوب موحدی نیز با اطلاع از این موضوع، طی تماسی با این جوان فرهیخته، ضمن آرزوی موفقیت برای او، مهندس لارستانی را با دو سری کتاب دو جلدی «تاریخ مفصل لارستان» (یکی اهدایی به خود وی و دیگر اهدایی به فدراسیون جهانی) همراه با تعداد زیادی حلوای مسقطی لاری بدرقه نمود.

سرانجام پنجاه و ششمین اجلاس جهانی فدراسیون بین المللی كنترلرهای ترافیك هوایی (IFATCA) از ۱۴ ماه می (۲۵ اردیبهشت) به مدت ۵ روز با حضور مهندسان و کارشناسانی از ۱۳۶ کشور دنیا در شهر تورنتو کانادا برگزار شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت هوانوردی (کَن نیوز)، تیم اعزامی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی سهراب عزیزی با همراهی دبیر کل و ۲۸ نفر از کنترلرهای مراقبت پرواز کشور، بزرگترین گروه شرکت کننده در این اجلاس بودند. سهمیه مشخص شده برای هر کشور تا سقف ۱۵ نفر بوده که کشورمان به‌واسطه موقعیت جدیدی که در کمیته TOC کسب کرده بود از امتیاز مربوطه استفاده نموده و دو سهم ۱۵ نفری را به خود اختصاص داده است.

در روز پایانی این اجلاس اعضای جدید هیئت مدیره ایفاتکا معرفی شدند که آقای دانکن اولد به عنوان معاون دبیر کل و آقای اسکات چالیز به عنوان معاون مالی ایفاتکا معرفی شدند. همچنین از جمهوری اسلامی ایران به خاطر شرکت گسترده و بی نظیر خود در اجلاس و نیز از نماینده کشورمان جهت شجاعتِ رقابت در انتخابات برای کسب کرسی ریاست منطقه آسیا و اقیانوسیه تقدیر شد. در این رقابت، مهندس عزیزی تنها با اختلاف ۲ رأی از کسب ریاست باز ماند و آقای مایک اونیل از کشور هنگ کنگ به این سمت انتخاب شد.

امیرحسین رحیمی دبیر کل جامعه متخصصین مراقبت پرواز هم در این رابطه، در گفتگو با سایت تین نیوز، با اشاره به مناظره نمایندگان ایران و هنگ کنگ برای کسب کرسی ریاست منطقه آسیا و اقیانوسیه گفته: در این مناظره ما به ابعاد مختلف صنعت هوانوردی ایران و رویارویی صنعت با یک رنسانس هوانوردی پس از برجام از جمله افزایش بیش از سه برابری پروازهای عبوری، افزایش ناوگان هوایی بیش از ٣٠٠ فروندی، ایجاد راه‌های هوایی جدید، خرید و نصب تجهیزات نظارتی و ارتباطی جدید صنعت فرودگاهی و … اشاره کردیم که مورد توجه بسیاری از مهمانان قرار گرفت.

کوزوو به عنوان عضو جدید ایفاتکا اعتبارنامه دریافت کرد و عضویت میانمار به علت نپزداختن حق عضویت به حالت تعلیق در آمد.

در پایان پرچم ایفاتکا به نماینده کشور غنا که میزبان بعدی اجلاس جهانی (از تاریخ ۱۲ تا ۲۳ مارس ۲۰۱۸) خواهد بود تحویل داده شد.

لازم به ذکر است یکی از کتاب‌های تاریخ مفصل لارستان (اهدایی از شورای شهرستان لارستان)، به دبیر کل فدراسیون بین المللی کنترلرهای ترافیک هوایی اهدا شد تا در کتابخانه مرکزی دفتر مونترال نگهداری شود. همچنین ۴۰۰ مهندس مراقبت پرواز از ۱۳۶ کشور جهان در پایان اجلاس تورنتو، طعم شیرین حلوای مسقطی لاری را چشیدند.

حلوای مسقطی لاری

مهندس سهراب عزیزی پس از این سفر مقتدرانه و سرافرازانه، روز جمعه به کشور بازگشت.


6 نظر

 1. مصباح گفت:

  0

  0

  حلوای مسقطی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. یعقوب محرر گفت:

  0

  0

  درود بر مهندس سهراب همکلاسی دوران دبستان

 3. سید گفت:

  0

  0

  مابه داشتن چنین جوانانی افتخار می کنیم که باعث سرافرازی شهرمان می شوند درود برمسقطی لاری وتشکرازجناب موحدی

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  ۲ روزه شبکه های دیجیتال تلویزیون خرابه..کسی تو لار نباید پاسخگو باشه..واقعا شهر باید اینقدر به مسؤول باشه?پس آقای نماینده و اعضای شورای شهر کجا تشریف دارند..این اتفاق بارها در طول سال تکرار میشه..پس کی میخواین این مشکل رو ریشه ای حل کنید?

 5. جمشید فرجام گفت:

  0

  0

  درود بر افتخار آفرینان خطه لارستان بزرگ

 6. دوست گفت:

  0

  0

  از سال ۱۳۷۰ تا کنون که آقای مهندس عزیزی را میشناسم جسارت لازم در انجام امور و کارهای بزرگ را داشته و در همه آنها نیز موفق بوده. از دوستان دوره دبیرستان شهید مقدسی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان