میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 اکتبر 2020 ساعت 11:41 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 400 بازدید

یک خیرِ گمنام لارستانی ۵۰ سری جهیزیه به ارزش حدود دو میلیارد تومان به نوعروسان مددجو اهدا کرد+ گزارش تصویری

یک خیرِ گمنام لارستانی ۵۰ سری جهیزیه به ارزش حدود دو میلیارد تومان به نوعروسان مددجو اهدا کرد+ گزارش تصویری

مراسم اهدای ۵۰ سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) لارستان که با کمک خیران منطقه فراهم شده است روز سه شنبه ۶ مهرماه برگزار شد.

به گزارش آفتاب لارستان، در ابتدای این مراسم، رئیس کمیته امداد امام خمینی لارستان اظهار کرد: همیشه می گویم که منِ رئیسِ کمیته امداد، مثل پدری با یک خانواده عیالوار هستم، وضعیت ما در کمیته امداد بدین شکل است.

رئیس کمیته امداد لارستان: با اعتبارات دولتی و امدادی حتی یک یخچال هم نمی‌شد خرید

هوشنگ دلاور خاطرنشان کرد: درست است که اعتبارات امدادی و دولتی کمک می‌کند اما میزان نیاز و تعداد مددجویان به‌حدی است که این اعتبارات پاسخگو نیست.

وی تصریح کرد: شش ماه از سال نگذشته بود که تعداد ثبت نام کنندگان جهیزیه از ۵۰ نفر رد شد، از یک طرف خوشحالیم که ازدواج صورت گرفته است و از طرف دیگر نگران جهیزیه‌ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) لارستان اظهار کرد: اگر جمع اعتبارات دولتی و امدادی را کنار هم می‌گذاشتیم شاید یک یخچال هم نمی‌شد خرید، هیچ راهی نبود جز اینکه دست نیاز، اول به سمت خدا و بعد به سمت خیران دراز کنیم.

از سال ۹۴ تا امروز، ۱۰۰ سری جهیزیه با هزینه یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان با کمک خیران توزیع شده است

دلاور افزود: از سال ۹۴ که بحث جهیزیه شروع شد، خَیِری پیدا شد که نه نامش و نه ظاهرش را هیچ کسی نمی‌داند و ندیده است و کاری را انجام می‌دهد که هیچ کسی متوجه آن نیست جز من و چند نفر دیگر.

وی خاطرنشان کرد: این خیر با ۱۴ سری جهیزیه کامل (با اجناس خارجی) به نیت ۱۴ معصوم شروع کرد، بعد از این خیر، جمع دیگری از خیران وارد عرصه جهیزیه شدند، شروع ما از قطر بود، بعد از یکی دو سال، این برنامه از کویت دوباره ادامه پیدا کرد و برنامه اهدای جهیزیه تقریبا در شهرستان نهادینه شد.

رئیس کمیته امداد لارستان تصریح کرد: از سال ۹۴ تا امروز، ۱۰۰ سری جهیزیه غیر از این ۵۰ سری توزیع کرده‌ایم که هزینه آن یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان شده است.

ارزش این ۵۰ سری جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد نزدیک به دو میلیارد تومان شده که توسط یک خیر فراهم شده است

هوشنگ دلاور با اشاره به ۵۰ سری کمک هزینه‌ای که امروز از طرف خیران به نوعروسان اهدا می‌شود گفت: ارزش این هدایا هم دقیقا یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان تا روز خریدمان است و با توجه به نوسان قیمت، احتمالا به دو میلیارد خواهد رسید.

وی تصریح کرد: این هدایا به صورت صد در صد توسط یک خیر تهیه شده و در اختیار کمیته امداد قرار گرفته است تا ما در اختیار نوعروسان قرار دهیم.

رئیس کمیته امداد لارستان افزود: خرید تمام وسایل توسط رابط خیر صورت گرفته است، با سلیقه خودشان خریداری کرده‌اند و ما هیچ دخالتی نداشته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد فارس: این ۵۰ سری جهیزیه با همت یک خیر و با هزینه حدود دو میلیارد تومان تهیه شده است

در ادامه این مراسم، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس اظهار کرد: در آستانه هفته وحدت شاهد توزیع ۵۰ سری جهیزیه کامل برای نوعروسان شهرستان لارستان و بخشی از شهرستان اوز بودیم که به همت یک خیر نزدیک به دو میلیارد تومان آماده شده است و امروز و فردا بین نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد توزیع خواهد شد.

محمد بذرافشان تصریح کرد: خوشبختانه تا امروز، بیش از سه هزار و ۳۰۰ فقره جهیزیه در استان فارس بین نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد توزیع شده که بناست تا پایان امسال این عدد به بیش از پنج هزار فقره جهیزیه برسد.

وی افزود: بیشتر هزینه‌های خرید این اقلام توسط خیران تامین شده یعنی بیش از ۸۰ درصد هزینه‌های تامین جهیزیه‌ها از طرف مردم استان فارس شکل گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد فارس خاطرنشان کرد: تفاهم نامه بسیار خوبی هم با سپاه استان فارس و استانداری فارس برای تهیه پنج هزار جهیزیه برای امسال و سال آینده منعقد شده است که می‌تواند فرصت بسیار مغتنمی را برای زوجین جوانی که قرار است زندگی مشترک‌شان را شروع کنند فراهم کند.

فرماندار ویژه لارستان: افتخار ما خیران و نیکوکارانی هستند که در راه کمک به جامعه مشارکت خوبی دارند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز در این مراسم با تقدیر ویژه از خیران و نیکوکاران اظهار کرد: اگر در این چند سالی که در اینجا هستم افتخاری از این منطقه داشته باشم اولین اولویت و افتخارم خیران، نیکوکاران و کسانی است که در راه کمک به جامعه مشارکت خوبی دارند.

جلیل حسنی افزود: نمونه‌های عینی آن را در ماه‌ها و سال‌های گذشته به‌ویژه در ایام شیوع کرونا و کمک‌های مومنانه با محوریت بسیج و حضور خیران دیده‌ایم که اگر در کشور اول نشده باشیم حداقل در منطقه خودمان رتبه اول را داریم.

به گزارش آفتاب لارستان، در پایان این مراسم، دو سری جهیزیه به صورت نمادین به دو نفر از نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) لارستان اهدا و از خیران نیز با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

گزارش تصویری: ریحانه دوست‌کامی/ آفتاب لارستان


1 نظر

 1. مهناز گفت:

  0

  0

  آفرین به نگاهت ای خیر، به فکرت
  آفرین به پولت
  هر پولی این سعادت را ندارد که خیر شود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان