میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۵ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 456 بازدید

یک شرکت چینی، ۲۵ میلیون دلار در حوزه «انرژی» لارستان سرمایه‎‌گذاری می‌کند/ فرماندار: از همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی حمایت می‌کنیم

یک شرکت چینی، ۲۵ میلیون دلار در حوزه «انرژی» لارستان سرمایه‎‌گذاری می‌کند/ فرماندار: از همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی حمایت می‌کنیم

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: لارستان بهترین محل احداث نیروگاه‌ خورشیدی است و در این خصوص، شهرستان آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی را دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در نشستی با سرمایه گذار شرکت «داینا ولت» چین برای احداث نیروگاه خورشیدی در لارستان در فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: لارستان دارای ۸ شهر و ۶ بخش، با ۱۴۵۰۰ کیلومتر وسعت، دارای آب و هوایی گرم و خشک و گسترده ترین شهرستان استان است.

  فرماندار: لارستان ظرفیت‌های بزرگی برای سرمایه‌گذاری دارد

وی ادامه داد: لارستان دارای پتانسیل های خوبی در زمینه سرمایه گذاری داخلی و خارجی از جمله وجود بیش از ۳۶ پرواز داخلی و خارجی در هفته از فرودگاه بین المللی لارستان، وجود نمایندگی وزارت امور خارجه و گمرک تجاری است و این آمادگی را دارد که از کلیه سرمایه گذاران حمایت کند.

فرماندار ویژه لارستان لارستانی ها را «مردمی سخاوتمند» خواند و تصریح کرد: بسیاری از زیرساخت های اقتصادی شهرستان ناشی از مشارکت خوب مردم است و ناگفته نماند که حدود ۱۵۰ هزار لارستانی مقیم کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز از دیگر پتانسیل های این شهرستان است که روان سازی امر سرمایه گذاری را فراهم می کند.

معاون استاندار فارس با تأکید بر اینکه جای جای لارستان بزرگ ظرفیت سرمایه گذاری را دارد و تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان همراه با فرمانداری، آمادگی همه جانبه برای سرمایه گذاری در منطقه دارند؛ افزود: از نظر امنیتی هم لارستان در جایگاه بالایی است و به دلیل بافت مذهبی و فرهنگی مردم، منطقه لارستان از امنیت قابل قبولی خوبی برخوردار است و سرمایه گذاران داخلی و خارجی با خیالی راحت می توانند در این منطقه سرمایه گذاری کنند و بازده تضمین شده ای را مورد توجه قرار دهند

وی رونق تولید و اشتغال را از اهداف مهم سرمایه گذاری در منطقه دانست و گفت: موقعیت جغرافیایی لارستان باعث شده که این منطقه بهترین مکان برای احداث نیروگاه های برق خورشیدی باشد و با ارزیابی انجام شده سرمایه گذاری در این بخش صرفه اقتصادی را هم به همراه دارد.

حسنی در پایان خاطرنشان کرد: در تمامی حوزه ها با مهندسین ایرانی و چینی برای امر سرمایه گذاری در منطقه هماهنگ هستیم تا در روند کار تسهیل صورت گیرد.

در این دیدار همچنین مهدی ابراهیمی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری «جاده ابریشم آسیا» با تشکر از استقبال گرم و صمیمی فرماندار ویژه لارستان در امر سرمایه گذاری در این منطقه، گفت: لارستان از شهرستان های های مستعد ایران برای سرمایه گذاری است. وی افزود: لارستان از نقاط برجسته انرژی خورشیدی در ایران است و برای سرمایه گذاری در این بخش آمادگی کامل داریم.

  سرمایه‌گذار چینی: لارستان را بهترین مکان برای نیروگاه خورشیدی می‌دانیم

در ادامه مدیر عامل شرکت چینیِ «داینا ولت» هم گفت: این شرکت یکی از شرکت های اصلی در چین است و بیشتر در زمینه نیروگاه خورشیدی در کشورهای مختلف از جمله ایران سرمایه گذاری می کند و اولین آن در سال ۲۰۱۶ در شهر کرمان پروژه ۱۰ مگاواتی شروع کرده و در اوایل سال ۲۰۱۷ آن را به مدار وصل کرده است.

آقای تونی وونگ با بیان اینکه در خصوص لارستان زیاد تحقیق کرده ایم و فضای این منطقه، فضایی مثبت برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف است تصریح کرد: دوست داشتیم که پروژه های خود در این منطقه را سرمایه گذاری کنیم و موقعیت جغرافیایی لارستان و این منطقه را بهترین مکان برای احداث نیروگاه های برق خورشیدی می دانیم.

وی با اشاره به ظرفیت های عظیم لارستان برای سرمایه گذاری و با بیان اینکه کشورش آمادگی همکاری برای ساخت نیروگاههای خورشیدی بیشتر در ایران را دارد، اظهار داشت: اینک فاز اول پروژه نیروگاه خورشیدی در این شهرستان را در منطقه درزو سایبان با ظرفیت یک مگاوات در دست ساخت داریم و در ادامه نیز یک پروژه ی ۱۰ مگاواتی در همان درز و سایبان و دو پروژه ی دیگر هم هر کدام با ظرفیت ۷ مگاوات در کشکویه بخش صحرای باغ و روستای کوره اوز همگی با سرمایه گذاری ۲۵ میلیون دلار، طی ماه های آینده احداث خواهد شد.


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  2

  1

  چه جالب، در سال حمایت از کالای ایرانی نمایندگان شهر رفتن چینی وارد کردن

  • دانشجو گفت:

   1

   1

   فکر کردن نیروگاه خورشیدی چیز شاقی هست که ما نمیتونیم!!!بچه دبستانی هم میتونه بسازه…اینا منفعت و … در میان هست

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان