میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 217 بازدید

یک مرکز دندانپزشکی مجهز در روستای «کوره» اوز گشایش یافت

یک مرکز دندانپزشکی مجهز در روستای «کوره» اوز گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان، مرکز دندان پزشکی خیرساز دو یونیته با حضور فرماندار، معاون بهداشتی دانشکده علوم‌پزشکی، خیران، علما، روحانیون و معتمدین در روستای کوره اوز افتتاح شد.

جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با اشاره به فناپذیر بودن دارایی و برخورداری‌های انسان در دنیا اظهارداشت: آنچه در دنیا منشا خیر و در آخرت سبب پاداشی بزرگ می‌شود، کارهای نیک ماندگاری است که انجام داده و نیازی از مردم را برطرف کرده است.

وی با بیان پیشرفت و توسعه سطح و نوع امور خیر در منطقه خاطرنشان کرد: شاید زمانی اولویت اول ساخت‌و ساز در کارهای خیر، ساخت مساجد بود اما با گذشت زمان مراکز آموزشی و مراکز بهداشتی و درمانی نیز به آن افزوده شد که نیاز امروز جامعه است.

فرماندار لارستان با تقدیر از نیاز سنجی خیر در منطقه خود تصریح کرد: وقتی یک خیر برای انجام کاری پیش قدم می‌شود، سایرین باید او را حمایت کرده و پشتوانه آن کار خیرخواهانه باشند و در این راستا مسئولان و مدیران نیز باید هم‌افزایی و تعامل لازم را ایجاد کنند.

وی آینده کوره را با وجود مردم و بزرگان با تدبیر، درخشان دانست و گفت: انجام پروژه‌های خیرساز نه تنها سبب کاهش اقدامات دولتی نمی‌شود، بلکه سبب شده تا در مواردی که حد نصاب‌ها وجود ندارد، با اقدام یک خیر دولت مجاب به اعطای تجهیزات و هزینه‌های نیرو انسانی شود.

دکتر وحید یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان، ضمن گرامیداشت میلاد پیامبراکرم(ص) و امام صادق(ع) و تبریک هفته وحدت و هفته بسیج، با تقدیر از خیران این پروژه اظهارداشت: با راه اندازی دو یونیت دندانپزشکی در مرکز جامع خدمات سلامت روستایی کوره اوز، قادر خواهیم بود دو دندان پزشک را در این مرکز مستقر نماییم تا مردم این منطقه از خدمات آن بهرمند شوند.

وی با اشاره به تامین تجهیزات و نیروی انسانی مرکز گفت: تامین تجهیزات و نیروی انسانی با دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان است و هزینه تجهیزات آن بالغ بر یک میلیارد ریال برآورد شده است.

یوسف مختاری از خیران این پروژه با بیان گزارشی از روند ساخت این مرکز اظهارداشت: احداث این بنا با زیربنای ۹۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان و با دستان برادران مختاری انجام شده است.

وی صدقه جاریه را یکی از مبانی دین و عقیده لارستانی‌ها دانست و تصریح کرد: وقتی به اماکن عام المنفعه در منطقه نگاه کنیم شاهدیم که خیران مدارس، مساجد، بیمارستان‌ها و حتی آسفالت جاده ها را هم با کمک و همفکری مسئولان و دولت عهده‌دار شده‌اند.

مختاری خاطرنشان کرد: خیران به خصوص پس از انقلاب اسلامی با اعتماد به این نظام، فعالیت‌های خیرخواهانه خود را با مشورت مسئولان در راه صحیحی مصرف و مورد نیاز خود صرف کرده‌اند.

گفتنی است دکتر کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان از این مرکز  وبخش های مختلف آن بازدید و از نزدیک شاهد فعالیت ها و خدمات این مرکز به مردم شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان