میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در1 ژوئن 2015 ساعت 6:55 ق.ظ سرویس:یادداشت بدون دیدگاه 1,587 بازدید

۱۰ رفتار کارآفرینان پیشرو

۱۰ رفتار کارآفرینان پیشرو

989374894e5681مجيد بامدادي*: کارآفرین بودن آسان نیست چون علاوه بر انضباط کاری، انگیزه و سخت­کوشیِ خاصِ صاحبان کسب و کار، به رفتارها و خصایصی نیاز دارد که بیشتر مردم آنها را ندارند. اگرچه هر کارآفرین از دیگران متفاوت است، همه آنها مشترکات زیادی نیز با هم دارند.

در ادامه ۱۰ رفتار مشترک بین کارآفرینان پیشرو را خواهید دید:

۱) کارآفرینان­ پیشرو هر روزشان را از پیش برنامه­ ریزی می­ کنند

در عالم کسب و کار بسیار راحت است که بگذارید اولویت­های دیگران فرمان روزتان را در ­دست بگیرد. تماس­های تلفنی، ایمیل­ها، قرار ملاقات­ها و دیدارها هیچ­گاه پایانی ندارد. کارآفرینان پیشرو روزشان را پیش از آنکه همه­چیز به هم بریزد برنامه­ریزی می­کنند اما نه با یک برنامه انعطاف­ناپذیر، آنها تنها اطمینان حاصل می­کنند که زمان کافی برای مهم­ترین اولویت­های­شان ذخیره کرده­اند.

۲) کارآفرینان­ پیشرو به تغذیه­ شان اهمیت می ­دهند و به اندازه­ی کافی ورزش می­کنند

این براحتی قابل تفهیم نیست که یک کارآفرین مولد و پیشرو بودن به همان اندازه که به توان ذهنی و اراده­ی شما مربوط است به وضعیت بدنی شما نیز ربط دارد. اگر به تغذیه و ورزش روزانه اهمیت نمی­دهید بدانید که به سمت بهتر شدن حرکت نمی­کنید و قطعاً پیشرو نخواهید شد. آب زیاد بنوشید، صبحانه نوش­جان کنید و بدن­تان را به تحرک وادارید؛ می­بینید که چقدر موفق­تر خواهید شد.

۳) کارآفرینان­ پیشرو خودشان را در موقعیت خدمت­ رسانی قرار می ­دهند

آنهایی که تنها روی موفقیت خودشان تمرکز می­کنند کسانی هستند که به هیچ وجه به موفقیت نمی­رسند. اگر به عنوان صاحب یک کسب­و­کار می­خواهید در کارتان منشأ اثر باشید نیاز دارید که به مشتریان خود خدمت­رسانی کنید. این مهم می­تواند به واسطه تولیدات شما که زندگی مشتریان را راحت­تر می­کند یا خدمتی که رضایت آنها را جلب می­کند فراهم شود. هرکدام از این­ها که باشد نگاه­کردن به خدمت­رسانی بعنوان بالاترین اولویت­ها، راهکار قطعی برای پیشرو شدن است.

۴) کارآفرینان­ پیشرو برای خود هدف­های روشن تعیین می­ کنند

هر کارآفرین­ پیشرو هدف­های روشنی دارد. دانستن هدف­ها، به حرکت شما در وضعیت­های دشوار تداوم می­بخشد و هنگامی که دقیقاً نمی­دانید گام بعدی تان را در چه نقطه­ای باید بر زمین بگذارید ابزاری برای مشاهده بهتر در اختیار شما می­گذارد. ولی لازم نیست اهداف شما آینده دور را فقط هدف­گیری کرده باشد. اهداف بلند­مدت، میان­مدت و کوتاه­مدت داشته باشید. اگر اینگونه عمل کنید می­توانید با تمرکز بر روی هدفی که به سمت آن نشانه رفته اید روزها و هفته­های خود را برنامه­ریزی کنید.

۵) کارآفرینان­ پیشرو دست به ریسک­های حساب­ شده می ­زنند

مردم از کارآفرینان تصور افرادی را دارند که برای تفریح دست به ریسک­های احمقانه می­زنند. ولی در حالیکه ممکن است ریسک­های آنها برای افراد فاقد یک ذهن کارآفرین، احمقانه تصور شود در واقع آن ریسک­ها حساب­شده هستند یا دست­کم باید اینگونه باشند. اگر شما از آن دسته صاحبان مشاغل هستید که بدون توجه به آمار و احتمالاتِ حوزه فعالیت خود، از این شاخه به آن شاخه می­پرید دوام زیادی نخواهید آورد.

۶) کارآفرینان­ پیشرو نقاط قوت و ضعف خود را می­ شناسند

صاحبان­کسب­و­کار­های موفق با خودشان روراست هستند. آنها نقاط قوت و ضعف خود را می­شناسند و در هر تصمیم­گیریِِ کاری، به حساب شان می­آورند. شکست نفسی می­طلبد که خودتان را اینگونه واقعاً محک بزنید اما در ازا، وقتی بدانید چه کسی را باید به خدمت بگیرید، با چه کسی باید همکاری کنید، یا چه خدمتی را می­توانید ارائه کنید، سود زیادی را نصیب شما می­کند.

۷) کارآفرینان­ پیشرو یک تیم به خدمت می­ گیرند

کارآفرینانی که به موفقیت نمی­رسند اغلب آنهایی هستند که از داشتن یک تیم کاری واهمه دارند. اینگونه افراد یا وحشت دارند یا انگیزه لازم برای استخدام بهترین­ها را ندارند. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین پیشرو شما به بهترین­ها نیاز دارید. دنبال کسانی بگردید که خلأهای موجود شما را پر کنند. این کار به شما کمک می­کند تا یک تیم خارق­العاده بسازید که برای موفقیت مورد نیاز است.

۸) کارآفرینان­ پیشرو دائماً در حال آموختن هستند

کارآفرینان­ پیشرو می­دانند که همه­چیز را نمی­دانند روی همین حساب، هیچ­گاه دست از آموختن بر­نمی­دارند. هرگز آن­قدر خود را مشغول نکنید که سرمایه­گذاری روی خود و دانش تان از کسب­وکار، صنعت و تکنولوژی جدید را متوقف کنید. «به­روز» ماندن ضروری است اگر بخواهید موفق باشید.

۹) کارآفرینان­ پیشرو همواره در پی فرصت­ها هستند

کارآفرینانی که واقعاً موفق هستند به موفقیت­های موجود دل خوش نمی­کنند. آنها می­دانند که زندگی به­سرعت در حال تغییر است، و کسب­وکارها حتی با سرعت بیشتری تغییر می­کند. برای پیشرو بودن همواره باید از فرصت­های آینده خود چشم­انداز داشته باشید. به رویکردهای جدید در حرفه­ی خود توجه کنید یا به دنبال کاربریِ جدید از یک ابزار قدیمی باشید. شما هیچ­گاه اسیر کهنگی نخواهید شد اگر جست­و­جو برای تازه­ها را جزو اولویت­های خود قرار دهید.

۱۰) کارآفرینان­ پیشرو هر روز فعالیت­ها و اولویت­های خود را ارزیابی می­ کنند

کارآفرینان موفق می­دانند که با هر روز، آنها دارند آینده­ی خود را می­سازند. از این جهت به­ندرت اجازه می­دهند روزی بدون مرور و ارزیابی بگذرد. وقتی شما دستاوردهای خود را در پایان هر روز بازخوانی می­کنید، شما قادر خواهید بود تا موفقیت­های خود را جشن بگیرید، همچنانکه برای کاستی­های خود راهکاریابی می­کنید. این تمرین مهمی است که باید فوراً آغاز شود.

همان­طور که پیش­تر گفتم، یک کارآفرین پیشرو بودن کار ساده­ای نیست. اگر آسان بود، هر کسی یک کارآفرین پیشرو بود. به همین جهت تنها افراد اندکی این افتخار را دارند که خودشان را کارآفرین بخوانند. اگر می­خواهید به این باشگاه اختصاصی بپیوندید، تمرین­ این ۱۰ رفتار کارآفرینان پیشرو را از اولویت­های خود قرار دهید.

منبع:

http://www.entrepreneur.com/article/246246

۲۶ می ۲۰۱۵ (۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)

*جست­وجو و ترجمه:

مجید بامدادی – کارشناس تعاون و اشتغال اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان