میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۷:۳۰ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 612 بازدید

۱۴۵ شعبه رأی‌گیری برای انتخابات پیش‌بینی کرده‌ایم/ رد صلاحیت‌ها نسبت به دوره قبل ۶ درصد کاهش یافته است

فرماندار لارستان:

۱۴۵ شعبه رأی‌گیری برای انتخابات پیش‌بینی کرده‌ایم/ رد صلاحیت‌ها نسبت به دوره قبل ۶ درصد کاهش یافته است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: ما برای  لارستان تعداد ۱۴۵ شعبه اخذ رای پیش بینی کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در حضور مسئولین ستاد انتخابات استان فارس در سخنانی اظهار داشت: ستاد اجرایی انتخابات شهرستان لارستان طبق برنامه زمان‌بندی شده از ۲۵ اسفند ۹۵ همزمان با سراسر کشور در شهرها و بخش ها، با تعیین اعضای هیئت های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کار خود را شروع نمود و در ادامه نیز ثبت نام از داوطلبان و ارسال اسامی آنها به مراجع قانونی و در تداوم آن بحث استعلامات و در ادامه تشکیل هیئت های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری هم در شهرستان در دستور کار خود قرار داد.

وی اظهار داشت: ما در سطح شهرستان ۷۸۲ نفر ثبت نام کننده داوطلب شوراهای اسلامی شهر و روستا داشتیم که از این تعداد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۲۵ نفر در هیئت اجرایی و ۳۳ نفر نیز توسط هیئت نظارت رد صلاحیت شدند که در مجموع ۵۸ نفر یعنی حدود ۵/۶ درصد رد صلاحیت نسبت به کل ثبت نام شدگان داشته ایم که نسبت به دوره های قبل تا الان حدود ۶ درصد کاهش رد صلاحیت داشته ایم.

فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال حاضر ۷۱۷ نفر در سطح شهرستان باقی مانده اند که  از این تعداد ۱۵۳ نفر برای  شهر و ۵۶۴ نفر برای روستاها هستند.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه در کل لارستان تعداد ۱۴۵ شعبه اخذ رأی پیش بینی کرده ایم، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳۵ شعبه در شهر لار و ۱۱۰ شعبه هم در دیگر شهرها و در مناطق روستایی است.

وی با تأکید بر اینکه تمامی اعضای هیئت های اجرایی دارای تجربه زیادی در عرصه برگزاری انتخابات هستند؛ افزود: در دوره قبل در لارستان (سال ۹۲)، ۱۳۴ شعبه اخذ رأی داشتیم که الان ۱۴۵ شعبه پیش بینی شده است که حدوداً رشد ۸ درصدی داشته ایم تا از یک روان سازی خوبی برخوردار باشد و مردم بهتر بتوانند آرای خود را درون صندوق ها بریزند.

حسنی در ادامه سخنانش در بحث فن آوری اطلاعات هم گفت: از همان روز اول کمیته فن آوری اطلاعات تشکیل شده و با هماهنگی مخابرات شهرستان در خصوص پوشش دهی خوب اینترنت و پهنای باند اقدامات خوبی انجام شده است  تا خدای نکرده با مشکل خاصی مواجه نشویم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به جلسات مداوم با بخشداران، دهیاران، شوراها و ادارات، افزود: در بحث حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات، جلساتی برگزار کرده‌ایم و در ادامه نیز جلسات مهمی با فرهنگیان، بانوان، ایثارگران، کارگران، دانشگاهیان، معتمدین، خیران و اقشار مختلف مردم تا روز انتخابات برگزار خواهیم کرد و سعی می کنیم که مشارکت خوب و بالایی در شهرستان داشته باشیم.

حسنی با بیان اینکه قبل از انقلاب جابجایی قدرت با خشونت و جنگ و خونریزی همراه بود اظهار داشت: خوشبختانه بعد از انقلاب، همین جابجایی قدرت که یکی از رهاوردهای انقلاب اسلامی است در یک محیط مسالمت آمیز انجام می شود و انتخابات در کمال آرامش و امنیت برگزار می گردد.

وی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: امیدوارم بر اساس آن برنامه ها و دستور العمل ها و قانون و مقرراتی که از سوی ستاد انتخابات کشور تهیه و ارسال شده است بتوانیم انتخاباتی خوب، سالم، قانونمند، قاعده مند، و بهتر از گذشته با مشارکت بیشتر و با روان سازی هر چه بهتر در امر رأی گیری و با امانت داری کامل، برگزار کنیم تا این انتخابات عزت آفرین و مایه افتخار باشد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان