میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 ژوئن 2015 ساعت 7:59 ب.ظ سرویس:یادداشت 2 دیدگاه 1,364 بازدید

زندگی بدون آقای بزرگ

يادنامه آقاي لارستان (۳)

زندگی بدون آقای بزرگ

Farmandare-larestan2علي اكبر نجيب زاده*: در آبان ماه سال ۱۳۸۹ مقاله ای در خصوص حوادث آن زمان نوشتم و در سایت «صحبت نو» و صفحه اول هفته نامه «میلاد لارستان» درج و چاپ شد. در آن موقع در لار حضور نداشتم، اما مسائل شهرستان را از طریق دوستان و سایت ها و هفته نامه میلاد رصد می کردم. در آن مقاله به مسائل مختلف پرداختم و در بند اول آن چنین نوشته بودم «بدون تردید وجود پرخیر و برکت حضرت آیت الله العظمی آیت اللهی موهبتی است برای لارستان و اگر نبود تدبیر و درایت و حمایت های معظم له از مردم، قطعاً و بدون تردید مسئله تقسیمات در لارستان با مشکل مواجه می شد». دقت نمائید نوشته بودم قطعاً و بدون تردید با مشکل مواجه می شد، هنوز هم بر این باورم.

این مقاله و این جمله را که: «بدون تردید وجود ایشان موهبتی است برای لارستان» در آن زمان نوشتم.

متأسفانه در زمان حیات آقا عده ای توقع داشتند ایشان در مسائل ریز و درشت دخالت کنند، بدون توجه به شأن و جایگاه ایشان. آقا آنجایی که احساس می کرد اگر ورود پیدا نکند ضرری متوجه مردم می شود مستقیم و یا غیرمستقیم وارد می شد، همچنان که در قضایای سال ۱۳۸۸ مستقیم وارد شدند. بگذریم…

اینک بایستی زندگی بدون آقا را تجربه کنیم. سخت است اما با تدبیر، دوراندیشی و پرهیز از کارهای احساسی و کمی از خود گذشتگی امکان پذیر است. به خصوص امسال که دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز که البته انتخابات مجلس شورای اسلامی برای شهرستان ما مثل بقیه کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است، را بایستی بدون آقا برگزار کنیم. نکند خدای ناکرده اعمال، کردار و گفتار کاندیداها و طرفداران آن ها باعث شود وحدت و همبستگی دیرپای شیعه و سنی و وحدت عمومی منطقه که با خون دل علمای بزرگ شیعه و سنی و در رأس آن ها حضرت آقا، بدست آمده و زبانزد خاص و عام است لطمه ببیند.

مطمئن باشید با تدبیر، دوراندیشی، از خودگذشتگی و پرهیز از کارهای احساسی و هیجانی مردم و نخبگان نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

امیدوارم با اعمال و رفتارمان هم باعث سربلندی لارستان بزرگ باشیم و هم روح حضرت آقا را شاد نماییم.

انشاءالله

*معاون استاندار و فرماندار فرمانداري ویژه لارستان

 


2 نظر

 1. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  مشکل اصلی جامعه ما این است که همیشه فردگرا بوده و به یک باره همه چیز را قائم به یک فرد می دانیم.اگر مرحوم آقا و اطرافیانشان یک حزب تشکیل داده بودند و مرام و خط مشی و اصولی که آموخته بودند را در قالب فعالیت حزبی توسعه می دادند اکنون در نبودن آقا این قدر سرگشتگی و نا امیدی گریبان دوستداران مرام و مسلک مرحوم آقا را نمی گرفت.
  ولی اکنون نیز دیر نشده است.بزرگان و اطرافیان ایشان می توانند گرد هم آیند و با همراهی فرزندان آن مرحوم حزب تشکیل داده و نه تنها در حوزه شهرستان بلکه در سطح ملی به فعالیت بپردازند و مثل آن مرحوم خدمت به خلق الله را ادامه دهند!

 2. بستانی گفت:

  0

  0

  جناب فرماندار
  با درود و ادب
  سپاس بابت اینکه با وجود سمت اجرایی پر مشغله ای که دارید برای نگارش در رسانه وقت اختصاص می دهید
  فرماندار ارجمند
  با نگاهی به نقشه کنونی لارستان
  دیگر لارستان بزرگ نداریم
  موقعیتهای بزرگ اقتصادی نداریم ( در حال کار)
  پس از تقسیمات سال ۴۲و جدا شدن مناطق بسیار مهم بستک و بندر لنگه از لارستان تاکنون هیچ ابتکار عملی که نداشته ایم به کنار
  بزرگی خودمان بر همین مناطق باقی مانده را محفوظ نداشته ایم
  در حال حاضر فریاد لامرد برای مرکزاستان شدن به مدد رشد سریع جمعیت ،داشتن قطب های اقتصادی و …. بلند است
  مرقوم نمودید بدون حضور جناب ایت اللهی
  “قطعاً و بدون تردید مسئله تقسیمات در لارستان با مشکل مواجه می شد».
  در اینکه حضور جناب ایت اللهی میتوانست امتیاز مهمی در اختیار دولتمردان لاری قرار دهد شکی نیست اما ممکن است به صورت جزئی بفرمایید چه مشکلاتی در تقسیمات لارستان بود وچگونه به نفع مردم حل شد؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان